MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) (/temat-drum-bass-rani-works-rne-the-drums-and-bass-of-flower-bless-wip-version)



RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - RaNi/Works - 12.01.2015

[Obrazek: F2Tq21m.jpg]
Cover także In Progress

Link prywatny

https://soundcloud.com/forever-alone-project/ravel-nightstar-the-drums-and-bass-of-flower-bless-work-on-progress/s-eccem

Przyznam szczerze, bez owijania w bawełnę że spodziewam się negatywnych komentarzy
Preferuję pobrać dla lepszej jakości



RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - Knifeman - 12.01.2015

masz komcia słońce :3

intro dobre - może sweepów trochę za dużo

melodia - niby cover ale jednak słyszę falsz - może w midi powinna być tam jakaś artykulacja


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - RaNi/Works - 12.01.2015

Chodzi ci o tą jedną nutkę? XD
Ona jest specjalnie i wszędzie tak jest :D


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - Knifeman - 12.01.2015

wiedz ze sprawa ona iż mam chęć zabrać ci ten projekt i przestawic ta nutkę


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - Rafau - 12.01.2015

Ja też słyszę fałsz. Bardzo brzydki.

Ogólnie fajnie zrobione. Podoba mi się. Bez baboli.


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - RaNi/Works - 12.01.2015

Fałsz fałsz. SRAUSZ XD Gdybym zrobił akord dla tej nutki to byście mówili co innego XD


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - OProject - 12.01.2015

Fausz jest, bardzo :E
Dla mnie brakuje basu, jest za cicho.
Snara by lekko sciszył.
Reszta spoko, nie wiem to sie nie wypowiem xd


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - libra_makowski - 12.01.2015

Cóż jak już wspomniano nuta (może nawet dwie) fałszuje i strasznie denerwuje (przynajmniej na początku). I chyba w tym jest cały problem, ponieważ po kilku przesłuchaniach ten fałsz zaczyna się nawet podobać...

Jak dla mnie również zbyt długie intro. W sumie mogłoby go nawet nie być ;) Poza tym przyjemny kawałek!


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - RaNi/Works - 12.01.2015

Na prawdę nikt tego nie zauważył?
Odsłuchuję to teraz na słuchawkach i wiem że jest zbyt głęboki sidechain na bassie looool omg no nie
Jedyny Old wyskoczył z za cichym basem teraz przyznaję mu rację XD


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - Audionysos - 17.01.2015

No nie jest to tak dobre jak ten kawałek elektro co ostatnio zrobiłeś (nawet sobie go zremiksowałem :D), ale złe też to nie jest.

Na pewno ten hat w intrze jest niepotrzebny, wręcz krzyczy "jestem taki samotny, daj mi jakieś towarzystwo!", mogłeś dać jeszcze coś wysokiego, albo w ogóle z niego zrezygnować.
Jak wchodzi perkusja to nie brzmi to zbyt dobrze, bas może nie koniecznie musi być głośniejszy, ale jak dla mnie brzmi bardzo słabo - mógłbyś go czymś zamaskować bo strasznie razi prostotą i całość, do wejścia smyków, wydaje się biedna.

Co do fałszu to widocznie jestem głuchy bo nic mi tam nie przeszkadza :P Może mógłbyś zmienić linię basową w tym miejscu ewentualnie.


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - Daltonerz - 18.01.2015

Haha Ravel zrobił furorę u xKito xD Fejm jeden no ! :D

Jeśli słyszycie tutaj fałsz, to oznacza jedynie, że zbytnio się przyzwyczailiście do jednego rodzaju muzyki, ze standardową skalą, bez ciekawych zmian w akordach. Japońska muzyka przykładowo charakteryzuje się trochę bardziej rozbudowanymi progresjami akordów i wyłażeniem poza skalę i imo w tym wypadku to pasuje ;)

Proponuje pokręcić się po innych gatunkach muzycznych, dla zwykłego rozwinięcia się chociażby. Ja, dopóki słuchałem tylko metalu i edmu, też miałem taki problem, że w jazzie czy bluesie nawet słyszałem jakieś "fałsze". Ale to nie fałsze, to przemyślane zabiegi, które mają na celu urozmaicenie doznań muzycznych :)

Ravel odwalił kawał dobrej roboty dopasowując swoją koncepcję do oryginalnej melodii, za co należy mu się wielki plus ! <piwko>


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - OProject - 18.01.2015

(18.01.2015, 21:56)Daltonerz napisał(a): Haha Ravel zrobił furorę u xKito xD Fejm jeden no ! :D

Jeśli słyszycie tutaj fałsz, to oznacza jedynie, że zbytnio się przyzwyczailiście do jednego rodzaju muzyki, ze standardową skalą, bez ciekawych zmian w akordach. Japońska muzyka przykładowo charakteryzuje się trochę bardziej rozbudowanymi progresjami akordów i wyłażeniem poza skalę i imo w tym wypadku to pasuje ;)

Proponuje pokręcić się po innych gatunkach muzycznych, dla zwykłego rozwinięcia się chociażby. Ja, dopóki słuchałem tylko metalu i edmu, też miałem taki problem, że w jazzie czy bluesie nawet słyszałem jakieś "fałsze". Ale to nie fałsze, to przemyślane zabiegi, które mają na celu urozmaicenie doznań muzycznych :)

Ravel odwalił kawał dobrej roboty dopasowując swoją koncepcję do oryginalnej melodii, za co należy mu się wielki plus ! <piwko>

Ja akurat słucham muzyki (acid, early hs, hardcore, itp. np. http://youtu.be/DBvEWwvKdJU?t=3m1s) w której fałsze są niemal niezbędne dla stworzenia dobrej, ciężkiej melodii, tak samo jak bass który nie gra w tonacji :P Sam nawet takie pisze xd Oczywiscie mowa o "subtelnych" fałszach, dysonansach bo jak sie przesadzi to brzmi kiepsko haha xd
Tutaj kawałek lekki, łatwy i przyjemny więc jak dla mnie to średnio pasuje, ale jak tak ma być to widocznie tak ma być :P


RE: RaNi/Works (RNE) - The Drums And Bass Of Flower Bless (WIP Version) - Castiel - 19.01.2015

Podobnie jak Daltonerz ;) Dość często oglądam anime więc jestem przyzwyczajony to takich motywów więc mi się zwyczajnie podoba a te "fałsze" całkowicie mi nie przeszkadzają :P przydałby się moim zdaniem jakis wokal albo gadka po japońsku.
Czekam na pełną wersję Rani :)