MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
lokasz - Nokia 3310 na gitarowo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: lokasz - Nokia 3310 na gitarowo (/temat-lokasz-nokia-3310-na-gitarowo)



lokasz - Nokia 3310 na gitarowo - polishguitarist - 13.01.2015

Witajcie,

jestem nowy na forum więc należy się jakoś przedstawić :) Najlepiej będzie jak po prostu udostępnię coś swojego do wglądu...

Ostatnimi czasy pracowałem nad pewnym projektem, w którym przerobiłem dzwonki Nokii 3310 na wersje gitarową. Mam nadzieję, że się spodoba!

Link do wideo:



Będę wdzięczny za wszelkie opinie :) Również te negatywne, które pomogą mi poprawić błędy w przyszłości.

P.S (Temat założyłem wcześniej, ale nie zapoznałem się z regulaminem więc postanowiłem poprawę i stworzyłem od nowa)

Pozdrawiam
Lukasz


RE: lokasz - Nokia 3310 na gitarowo - Mat.Mor.Raw - 13.01.2015

Całość prezentuje się jako bardzo spójne i dopracowane video. Widać efekty pracy włożonej w wyćwiczenie materiału, zaplanowanie poszczególnych scen, nakręcenie partii video, miks i montaż.

Grasz na gitarze bardzo swobodnie i operujesz wieloma technikami, m.in. tapping, flażolety, swepping, palm muting, itd...
Od strony audio nagranie brzmi bardzo przyjemnie, miękko, czysto z rozsądnie dodanymi efektami przestrzennymi. Ciekawie zgrywają się partie gitar grane w harmoniach. Gratuluję solidnego wykonania i efektu końcowego.

Tym razem były covery, czekam zatem na jakiś oryginalny utwór twojej produkcji. Warto wtedy popracować nad dograniem basu i bardziej zdecydowanej perkusji, która nie będzie tylko tłem dla gitary prowadzącej.


RE: lokasz - Nokia 3310 na gitarowo - polishguitarist - 14.01.2015

(13.01.2015, 23:11)Mateusz Morawski napisał(a): Tym razem były covery, czekam zatem na jakiś oryginalny utwór twojej produkcji. Warto wtedy popracować nad dograniem basu i bardziej zdecydowanej perkusji, która nie będzie tylko tłem dla gitary prowadzącej.

Nie omieszkam pochwalić się autorskimi utworami. Na moim kanale są również stworzone przeze mnie kompozycje np. "I'm leaving" czy "Keep smiling", aczkolwiek pracowałem nad nimi już trochę czasu temu i dziś zrobiłbym dużo rzeczy inaczej :)

Powiem szczerze, że miałem sporo problemów z miksem perkusji... chciałbym właśnie żeby brzmiała ona bardziej rasowo i agresywnie, ale nie potrafiłem tego wyciągnąć... Macie jakieś pomysły jak to zrobić?

Pozdrawiam


RE: lokasz - Nokia 3310 na gitarowo - R3haB - 16.01.2015

Bardzo ciekawy pomysł, dobry montaż i odwzorowanie dźwięków. Muszę przyznać, że nieźle się to prezentuje. Trochę tylko popracowałbym nad rozmieszczeniem dźwięków w mixie. A co do perkusji, spróbuj przede wszystkim equalizacji i kompresji. Wszystko na +, pozdrawiam :D


RE: lokasz - Nokia 3310 na gitarowo - abyssMB - 18.01.2015

Technika opanowana perfekcyjnie czekam na własne kompozycje , dobre rockowe brzmienie - bądź lepszy od Slasha
wymyśl lepszy riff od "Sweet Child Of Mine".


RE: lokasz - Nokia 3310 na gitarowo - polishguitarist - 19.01.2015

(16.01.2015, 21:12)R3haB napisał(a): Bardzo ciekawy pomysł, dobry montaż i odwzorowanie dźwięków. Muszę przyznać, że nieźle się to prezentuje. Trochę tylko popracowałbym nad rozmieszczeniem dźwięków w mixie. A co do perkusji, spróbuj przede wszystkim equalizacji i kompresji. Wszystko na +, pozdrawiam :D

Próbowałem właśnie EQ i kompresorem, na werble nakładałem czasami lekki reverb. Pewnie z moimi uszami coś nie tak i nie umiem ukręcić dobrego brzmienia :-)

Cytat:Technika opanowana perfekcyjnie czekam na własne kompozycje , dobre rockowe brzmienie - bądź lepszy od Slasha wymyśl lepszy riff od "Sweet Child Of Mine".

Ok. Postaram się ;P

Co do autorskich kawałków to m.in jest nim kompozycja "I'm leaving" podsyłam link poniżej dla zainteresowanych.

http://youtu.be/ZuhTM_XbST4?list=UUvEcKhR7_duzq8NqzzinkiA