MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Poradnik - Monitory - co i jak? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Poradnik - Monitory - co i jak? (/temat-poradnik-monitory-co-i-jak)



Poradnik - Monitory - co i jak? - Zirds - 16.01.2015

Kolejny ciekawy artykuł (tym razem od Genelec'a) [także po angielsku] jak powinno się ustawiać monitory studyjne tak, żeby dawały z siebie taką moc jaką fabryka dała.

Monitor setup guide by GENELEC - link do google [Pierwszy link na Google (PDF)]


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - skibot - 16.01.2015

Nie otwiera mnie się to

Ale pewnie chodzi o to że monitory plus głowa realizatora mają tworzyć rogi trójkąta równobocznego i mają być ustawione tak aby tweeter był na wysokości uszu?


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - nullname - 16.01.2015

To jest ogólna zasada, może tam coś będzie więcej? :D Tylko też mi się to nie otwiera...


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - Maciek - 16.01.2015

U mnie też się nie otwiera. Gdy wpiszesz monitor setup genelec w google, znajduje m.in kilkunastostronicowa broszurkę - może to właśnie o nia chodzi


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - Zirds - 16.01.2015

Link poprawiony.


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - formal - 16.01.2015

hm tutaj jest napisane, że można mieć monitory bliżej ściany 5cm-100cm. u mnie w instrukcji jest napisane, że minimum 50cm jest wymagane, żeby basu nie podbijało. odradzaja w ogole ustawiania monitorów 1.2-2m od ściany, gdzie większość monitorów od eve audio ma być ustawiona w takim przedziale, a też mają bass reflex z tyłu
SC207 1 to 2 m (3.3 to 6.6 ft)
SC208 1.5 to 2.5 m (4.9 to 8.2 ft)
SC305 1 to 2 m (3.3 to 6.6 ft)
SC307 1.5 to 2.5 m (4.9 to 8.2 ft)
ogólnie jak ktoś kupił monitory to niech lepiej sugeruje się instrukcją producenta, od którego ma sprzęt a nie jakiegoś innego ;)


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - chris85 - 20.01.2015

A rady odnośnie woofera? :) 5 czy 6 cali? Pokój nie duży, biurko przy ścianie muza Deep house, techno i pochodne. Bardziej skłaniam się ku krk 5 gdyż cena jest lepsza i zajmują mniej miejsca. Jak myślicie? :P


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - Zirds - 20.01.2015

Jak to mówią: Im większy głośnik tym musi być lepsza adaptacja akustyczna. Do pomieszczenia niewielkich rozmiarów wystarczy głośnik 5 calowy...


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - skibot - 22.01.2015

rada jest taka - sprawdź jak grajo 5 i sprawdź jak grajo 8. Ja mam małe pomieszczenie - 5 podziękowałem, zamówiłem 8. Słucham po prostu ciszej ale mają taką jakby to określić pełniejszą głębię.


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - LAAD - 22.01.2015

(22.01.2015, 7:21)skibot napisał(a): rada jest taka - sprawdź jak grajo 5 i sprawdź jak grajo 8. Ja mam małe pomieszczenie - 5 podziękowałem, zamówiłem 8. Słucham po prostu ciszej ale mają taką jakby to określić pełniejszą głębię.
Dokładnie tak jak napisałeś - najlepiej sprawdzić. U mnie było całkowicie odwrotnie. Zostały 5, a wróciły 8.


RE: Poradnik - Monitory - co i jak? - chris85 - 23.01.2015

Problem w tym, że nie mam gdzie. żeby było śmieszniej jestem w UK i będę jeszcze w przez miesiąc. Generalnie najbliższy stacjonarny sklep, gdzie mógłbym ich posłuchać jest w Londynie. W moim przypadku autobus/pociąg do Londynu + metro będą kosztować niewiele mniej niż wynosi różnica w cenie między 5" a 6" ;) Jednak zdecyduje się "bezpiecznie" na szóstki.