MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa (/temat-prawidlowy-proces-promocji-nowego-wydawnictwa)



Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Mat.Mor.Raw - 18.01.2015

Pytacie w listach, jak należy prawidłowo postępować w przypadku wydawania nowego EP.
A więc oto proces, który pozwoli Wam bezboleśnie i z sukcesem wypromować Waszą muzykę.

A więc zaczynamy. Co kilka, kilkanaście dni wykazujemy się aktywnością na naszym Facebook Fan Page w następujący sposób:
1. Najpierw musi być enigmatyczny obrazek zapowiadający nowe wydawnictwo.
2. Potem status że prace trwają...
3. Rzucamy nazwisko znanego producenta który z nami współpracuje
4. Następnie udostępniamy wrzutkę z instagrama z niewyraźnym widokiem naszego muzycznego projektu w laptopie
5. Kolejny ważny etap to data premiery pierwszego singla
6. Koniecznie trzeba napisać info, że trwa ostateczny mastering w Niemczech
7. Dopiero teraz można podać datę premiery całego EP
8. Czas wreszcie na zajawkę okładki
9. Jesteśmy już kilka dni od premiery, warto wtedy zaskoczyć, że premiera będzie miała miejsce tylko i wyłącznie na antenie radiowej trójki o godzinie 23:00

10. [Godzina 0 ] Wrzucamy link do teledysku youtube w dniu premiery
(Uwaga: bez logo VEVO ani rusz)

11. Teraz czas na podgrzewanie atmosfery, więc przez kolejne tygodnie dajemy linki do artykułów i wywiadów z naszym udziełem:
w mixmag, co jest grane, guardian, viva, noise magazine, dzień dobry tvn, edm.com, bravo oraz dział kultury w fakt i super ekspress.
12. Teraz pozostaje już tylko tryumfalnie ogłosić premierę EP, liczyć miliony strumieniowych odsłuchań, płatnych pobrań singla jak i całej EP


RE: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Zirds - 19.01.2015

Kto pyta? W listach do kogo?


RE: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Mat.Mor.Raw - 20.01.2015

Pytanie raczej powinno brzmieć: "kto NIE pyta i dlaczego jeszcze nie zaczął pytać...?" ;)


RE: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Rafau - 21.01.2015

Ne rozume...

Dobra muza z założenia sama się wypromuje... z założenia.

Z uwagi, że śmieszny offtopic, to traktuje to tak jak powinienem-z przymrużeniem oka. :)


RE: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Mat.Mor.Raw - 21.01.2015

Teraz się zastanawiam czy jednak nie powinienem tego wrzucić do działu "off topic / na poważnie" ...


RE: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - piral - 21.01.2015

W mniejszym lub większym stopniu tak to wygląda. Nawet jeśli chodzi o mniej znanych artystów.


RE: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Rafau - 21.01.2015

Ot, zagwozdka.

Generalnie całość wygląda mniej więcej jak napisałeś, tylko sposób przekazu może nie do końca poważny. Chociaż ja nie wiem jak to inaczej można ująć. ;D


RE: Prawidłowy proces promocji nowego wydawnictwa - Mat.Mor.Raw - 21.01.2015

(21.01.2015, 10:12)Rafau napisał(a): Ne rozume... Dobra muza z założenia sama się wypromuje... z założenia.
Rafau, zgadza się, o ile w ogóle ktoś tę dobrą muzę odnajdzie ...

(21.01.2015, 11:24)piral napisał(a): W mniejszym lub większym stopniu tak to wygląda. Nawet jeśli chodzi o mniej znanych artystów.
Piral, właśnie mam wrażenie, że mniej znani artyści jeszcze nie wiedzą do końca, jakie aktywności w "socjalnych mediach" przekładają się na sukces artystyczny...

(21.01.2015, 11:35)Rafau napisał(a): Generalnie całość wygląda mniej więcej jak napisałeś, tylko sposób przekazu może nie do końca poważny. Chociaż ja nie wiem jak to inaczej można ująć. ;D
Rafau, moja mea culpa, następnym razem do działu "śmieszne" wrzucę coś z bardziej poważnym przekazem...