MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Uszkodzony plik flp - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Uszkodzony plik flp (/temat-fl-studio-fl-studio-uszkodzony-plik-flp)



FL Studio: Uszkodzony plik flp - nullname - 25.01.2015

A więc - cześć, cześć.

Do rzeczy.

Komputer dostał freeza, a projekt załadowany - skończyło się na tym, że ... "FL Studio Launcher: Program nie odpowiada".

Chyba nie muszę tłumaczyć, że wiem co to backup. Mam świra na punkcie CTRL+S.

To zapisuje, wiem o tym... Ale chciałbym, żeby to zapisywało poprawnie.

Siedziałem od rana nad projektem, nie myślałem żeby backup pliku zrobić. Gdy się coś robi, to się zapomina.

No i od crashu DAW projekt się nie ładuje.
Cytat:An error occured while reading the FLP file. It may be corrupted, or some plugin caused an error while opening

Nie raz miałem ten komunikat, ale zawsze robiłem taki wspaniały myk, że klikam revert to last backup i po sprawie, ale niestety to także zawodzi, bo w tym przypadku NIE działa.

Już piszę wyraźnie, że wszystkie inne projekty DZIAŁAJĄ.

Można coś z tym zrobić? Ciągle szukam sposobu, ale z takimi nerwami to chyba nic nie idzie...

Dzięki!

#Edit: w ukrytym folderze backup - NIC NIE MA :( Poza tym 1 uszkodzonym

__[Knifeman]________
Zmieniam nazwę tematu na opisującą problem :)



RE: Najgorszy DAW, nic dodać, nic ująć. - Cris - 25.01.2015

wyciągnij kości projektu export - project bones. może to pomoże


RE: Najgorszy DAW, nic dodać, nic ująć. - nullname - 25.01.2015

No i nic, pustka. Chyba pozostaje bawienie się w developera. I edytowanie nagłówków pliku.

I tak projekt, a właściwie pomysł mam w głowie, ale trudno będzie go odwzorować idealnie, no przecież wiele rzeczy przypadkowo wychodzi.

Najgorszy DAW to nie jest, może pod wpływem nerwów napisałem, co napisałem. Po prostu mam na myśli najbardziej wadliwy, ale ratuje go prostota i chaos. Trudno się nie zgodzić... :)


RE: Najgorszy DAW, nic dodać, nic ująć. - Cris - 25.01.2015

czy ja wiem czy taki wadliwy? Owszem jak pobrałem uaktualnienie jakiś czas temu do 11, 64bit beta, to ona miała tendencję do zawieszania się powyżej 5GB RAM, ale teraz jest juz stabilnie działająca 11 64bit i nie spotkałem jeszcze żadnego crash'a do tej pory


RE: Najgorszy DAW, nic dodać, nic ująć. - nullname - 26.01.2015

Ja mam jeszcze sys 32bitowy, planuję przejście, bo mam w uja ramu, a go nie wykorzystuje + często brakuje moim projektom. Także te crashe się robią, ale tylko sylenth się resetuje, a nie niszczy cały projekt. Nie wiem jak to mogło się stać. Po prostu nagle komunikat i DAW OFF.


RE: Najgorszy DAW, nic dodać, nic ująć. - skibot - 1.02.2015

Jest proste rozwiązanie na ten typowy problem dla FL Studio, niezależnie czy w wesji 32 czy 64 bit. Jest to rozwiązanie sprawdzone i wielokrotnie omawiane na tym forum.

UWAGA:

NALEŻY KUPIĆ ORYGINALNY PROGRAM!


RE: Najgorszy DAW, nic dodać, nic ująć. - Condi - 2.02.2015

Istnieje też możliwość, że jakiś plugin Ci robi syf, ja tak miałem z niektórymi wtyczkami. W momencie gdy się ładuje to wypierdala błąd. Jak ją odinstalujesz to wtedy program jej nie załaduje i projekt powinien tuszyć tyle, ze bez tej wtyczki. Zastanów się, może coś ostatnio zainstalowałeś.

Edit:
J*bać cenzurę.


RE: Uszkodzony plik flp - nullname - 3.02.2015

Chciałbym instalować wtyczki co minutę... uzywam stale 5 z neta i jestem w pełni szczesliwy. A aby usunąć z pliku wystarczy uruchomić program naprawczy od nich, ale co z tego jeżeli go nawet nie widzi. Cóż, projekt to zlewka pomysłów. Pomysły z projektem nie wyparowaly. Zrobiłem na nowo. Ale poczytam Wasze pomysły, może jakis trafi w problem. Na przyszłość :)

Skibot, racja. Tylko czy ja mam wydawać taka sumę pieniędzy na sam pusty program? Wystarczy mi, że kupiłem sylentha, który i tak nie jest warty swej ceny.


RE: Uszkodzony plik flp - Zirds - 3.02.2015

(3.02.2015, 10:45)nullname napisał(a): Chciałbym instalować wtyczki co minutę... uzywam stale 5 z neta i jestem w pełni szczesliwy. A aby usunąć z pliku wystarczy uruchomić program naprawczy od nich, ale co z tego jeżeli go nawet nie widzi. Cóż, projekt to zlewka pomysłów. Pomysły z projektem nie wyparowaly. Zrobiłem na nowo. Ale poczytam Wasze pomysły, może jakis trafi w problem. Na przyszłość :)

Skibot, racja. Tylko czy ja mam wydawać taka sumę pieniędzy na sam pusty program? Wystarczy mi, że kupiłem sylentha, który i tak nie jest warty swej ceny.

To jest lepsza rada. Jak masz oryginalnego Sylentha to nagrywaj w oryginalnym Sylenth-cie.. Oops nie da się bo to nie DAW...


RE: Uszkodzony plik flp - nullname - 3.02.2015

Nie to miałem na myśli, przyjdzie kiedyś taki moment, że będę mieć wszystko zakupione. Wielcy producenci, którzy fl'a używają w 70% mają wszystko pirackie. Dlaczego? Jedyną barierą jest $, ale skoro mają to co za przeszkoda?

U mnie jest podobnie. Mogę wszystko teraz zakupić. I co... Aż mnie skręca, że za tyle kasy mogę kupić wieeeele innych rzeczy.

Można zamknąć ten zlepek nerwów. Zakupie DAW, zobaczę czy przy tej konfiguracji sprzętowej będzie lepiej. Dzięki za profesjonalne podejście do problemu.

Dzięki Cris, Condi za rozmowę na poziomie i zrozumienie problemu. Reszta to wylacznie naśmiewanie się. Tak to odbieram. Nie jestem jakimś randomem, który dopiero pobrał DAW i układa klocki zamiast muzyki. A to wielka różnica.