MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Afterthought - Longing - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Afterthought - Longing (/temat-progressive-afterthought-longing)



Afterthought - Longing - Afterthought - 31.01.2015

Tworzę pod nowym aliasem (to chyba 4 zmiana :P ) i ten już zostanie na stałe :D
Dajcie znać co sądzicie o moim nowym kawałku :)





RE: Afterthought - Longing - Mat.Mor.Raw - 31.01.2015

Pierwsze wrażenie:

Świetny house'owy kawałek, który brzmi zawodowo, na światowym poziomie, przyjemnie się go słucha i chce się dodać do swojej playlisty. Jest bardzo dobrze skomponowany i zaaranżowany. Ciekawie się rozwija, a delikatne minorowe pady oraz rytmiczne,przefiltrowane partie lead dodają delikatnej nostalgicznej atmosfery.
Gratuluję również pomysłu na to, aby zamieścić utwór na youtube z wizualizacją audio, zamiast statycznego obrazu lub przypadkowego materiału video. Całość prezentuje się bardzo spójnie.

Zauważyłem, że utwór jest na licencji CC, czy w związku z tym można liczyć na jakiś download linki (np. soundcloud lub zippy)? ;)

Moja ocena 5/5, gratuluję!


RE: Afterthought - Longing - T-Sted - 31.01.2015

Podpinam się pod ocenę kolegi wyżej. Od początku klimat fenomenalny, wkręcający. Mimo że cały utwór opiera się zasadniczo na jednym motywie, to nie nudzi ani przez chwilę. Długość dopasowana bardzo dobrze do materiału. Podoba mi się zejście do dropa (chodzi mi o to puszczenie początku melodii kilkukrotnie - fajnie wtedy narasta napięcie). Ponadto dobre wrażenie zrobił na mnie bas - tak jakby płynie. Silnie kojarzy mi się to z samym tytułem utworu. Tęsknota jest jakby czymś takim płynącym, lepkim, gęsto wypełniającym każdą pustkę uczuciową, w atmosferze oczekiwania (sam śmieję się z tego co napisałem, ale inaczej w słowa tego ubrać nie potrafię) xD
Jeśli chodzi o mankamenty... (nie można tylko słodzić) to prawdę mówiąc nie zauważyłem nic znaczącego. Może poza stopą, która w mojej opinii chowa się za bardzo z tyłu. Nawet niekoniecznie chodzi o zmianę sampla, a bardziej o delikatne ściszenie całej reszty. Ale to tyle, nie stanowi to w zasadzie błędu.
Pozdrawiam.


RE: Afterthought - Longing - Krzysiek1105 - 2.02.2015

No mam wrażenie że już gdzieś ten motyw słyszałem. Ładne pady, kawałek przyjemny w odbiorze, choć sam bas moim zdaniem chyba trochę za głośno, a stopa znów za cicho. 5/5


RE: Afterthought - Longing - Ath Leete - 2.02.2015

Ta stopa jest taka subtelna, nie wybija się, ale czuć że jest. Wszystko się ze sobą zgadza.
Naprawdę fajny kawałek.


RE: Afterthought - Longing - Crazy Noise - 2.02.2015

Podoba mi się ten basik. Utwór na duży plus :)


RE: Afterthought - Longing - karl323 - 3.02.2015

Faktycznei czuć stope, ale słabo ją słychać. Dolne pasmo elegancko płynie:D tylko wg mnie dodać jakiegoś "klika" stopie