MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Woziu - Tell Me What You Think - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Woziu - Tell Me What You Think (/temat-hardstyle-woziu-tell-me-what-you-think)



Woziu - Tell Me What You Think - woziu122 - 12.02.2015

Siema wszystkim. Ostatnio spokojnie sie zrobilo w tym dziale wiec uznalem ze wrzuce (w koncu) cos od siebie.




RE: Woziu - Tell Me What You Think - djdomenek - 12.02.2015

ten utwór bardziej przypomina mi jumpstyle niz hardstyle
co do kicka to moim zdaniem polayerowałbym go z czyms jeszcze


RE: Woziu - Tell Me What You Think - Distance - 15.02.2015

Pobawiłbym się z reverbem i delayem, pododawał go na dźwięki, to powinno pomóc, żeby wszystko brzmiało pełniej.
Punch w kicku powinien zdecydowanie być mocniejszy, ogólnie najwięcej pracy poświęciłbym właśnie na kicka - jest pełno tutków na yt, wystarczy poszukać, a wtedy poziom przyszłych produkcji na pewno wzrośnie :) Reszta jest ok, aczkolwiek dużo pracy jeszcze. Powodzenia!


RE: Woziu - Tell Me What You Think - woziu122 - 16.02.2015

(15.02.2015, 21:18)Distance napisał(a): Pobawiłbym się z reverbem i delayem, pododawał go na dźwięki, to powinno pomóc, żeby wszystko brzmiało pełniej.
Punch w kicku powinien zdecydowanie być mocniejszy, ogólnie najwięcej pracy poświęciłbym właśnie na kicka - jest pełno tutków na yt, wystarczy poszukać, a wtedy poziom przyszłych produkcji na pewno wzrośnie :) Reszta jest ok, aczkolwiek dużo pracy jeszcze. Powodzenia!

Przyznaje ze ostatnio mam problem ze stworzeniem dobrego puncha w kicku, jak ogladam tutki na YT to wydaje sie wszystko w miare proste, ale jak co do czego przychodzi to juz sie sprawa komplikuje :D. Wiadomo ze nie ma co sie poddawac wiec cwicze dalej puki nie uzyskam oczekiwanego efektu. Dzieki ogolnie za rady. Pozdro!


RE: Woziu - Tell Me What You Think - Head - 20.02.2015

Jak kręcisz kicka to chyba dajesz mu za dużo niskich i dlatego ucina ci punch.
Intro dobre, wkręcające, brakuje czegoś na tym screechu, sucho gra. Hmm w buildzie ten kick wogóle nie pasuje, ogólnie klimat z bu przypomina mi to trochę Armani & Ghost - Airport polecam ;)
Pustawo w breaku, melo szału nie robi ale coraz lepiej :) miałem wrażenie że po breaku wejdzie anti a tu zaskoczenie. Nie podoba mi się ten pitch kicka, kurde słabo to gra..szkoda. Dobre urozmaicenie w 2 climaxie, ale... za bardzo kombinujesz z klimatem melodii yyyy no nw jak to nazwać - najniższe klocki xd, które nie do końca do sb pasują, mam nadzieję że wiesz co mam na myśli.
Zauważyłem że mix robisz lepszy niż ja xd bo u mnie to się zlewa ze sb wszystko.
Eksperymentuj z tym kickiem, poczytaj nawet tego tutka Timbera, on tam co nie co wyjaśnia. I nie dąż na siłę wykręcić czysto nustylowego kickduruma, czasami w międzyczasie udaje się wykręcić coś lepszego.
Pzdr, życzę cierpliwości i weny na zajebisty track ;)


RE: Woziu - Tell Me What You Think - woziu122 - 21.02.2015

(20.02.2015, 18:39)Head napisał(a): Jak kręcisz kicka to chyba dajesz mu za dużo niskich i dlatego ucina ci punch.
Intro dobre, wkręcające, brakuje czegoś na tym screechu, sucho gra. Hmm w buildzie ten kick wogóle nie pasuje, ogólnie klimat z bu przypomina mi to trochę Armani & Ghost - Airport polecam ;)
Pustawo w breaku, melo szału nie robi ale coraz lepiej :) miałem wrażenie że po breaku wejdzie anti a tu zaskoczenie. Nie podoba mi się ten pitch kicka, kurde słabo to gra..szkoda. Dobre urozmaicenie w 2 climaxie, ale... za bardzo kombinujesz z klimatem melodii yyyy no nw jak to nazwać - najniższe klocki xd, które nie do końca do sb pasują, mam nadzieję że wiesz co mam na myśli.
Zauważyłem że mix robisz lepszy niż ja xd bo u mnie to się zlewa ze sb wszystko.
Eksperymentuj z tym kickiem, poczytaj nawet tego tutka Timbera, on tam co nie co wyjaśnia. I nie dąż na siłę wykręcić czysto nustylowego kickduruma, czasami w międzyczasie udaje się wykręcić coś lepszego.
Pzdr, życzę cierpliwości i weny na zajebisty track ;)

Akurat w tym kicku to za malo jest niskich, stopa lupie jakos od 400hz do 1khz, dlatego taka bez super mocy sie wydaje. Poradnik Timbera juz chyba ze 2 razy czytalem ale mi to tak nie wychodzi jak on pisze, ze jakos po 10 disto dobry kick wychodzi, wole layerowac jak pokazywal w tutorialu Frontliner na YT, mysle ze w ten sposob ma sie wieksza kontrole nad tym co sie tworzy. Co do melo to chyba wiem o co Ci chodzi, no ale puki co to i tak jestem zadowolony z tego co wyszlo, bo chociaz mi nie falszuje xD. Dzieki za te dluga wypowiedz i czekam na jakas wrzute kawalka od Ciebie :)