MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) (/temat-hardstyle-chris-niers-hard-mind-rawstyle-test)



Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - chrisniers - 23.02.2015

Witam serdecznie :)

Chciałem przedstawić coś za co zabierałem się już ho ho <hmm> nie wiem ile czasu ^^
Bardzo jestem ciekaw jak wam się spodoba i czy w ogóle <haha>
Jest to krótkie wykonanie utworku bo niestety na więcej nie mam pomysłu póki co
Ale nie jest to żaden prev więc wrzucam prosto tutaj ! :D


ktoś coś ?

bądźcie pozdrowieni !


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - Daltonerz - 23.02.2015

Ach facet, jak ja dawno nie słyszałem prawdziwego rawstyle a nie zwykłego Screamscreechstyle, nie wiem, czy wiesz co mam na myśli, no ale nie ważne ;P

Podoba mi się to, że mimo, że motyw jest dość krótki i zapętlony wiele razy, to dzięki dużej ilości efektów nie nudzi to aż tak bardzo. (Tak btw to są fxy z jakiejś paczuszki czy sam robiłeś ? Ja ostatnio poszukuję fajnych sampli, bo niestety sam potrafię robić tylko automację szumów xD)

Sprawdź jakimś Gtunem, czy kick na pewno jest w pitchu. Ogółem barwa mi się mega podoba i ten basiasty punch wymiata, ale kiedy wchodzi mam takie dziwne coś, że aż mnie wzdryga >.< Jestem w 70% pewien, że jest trochę za nisko ;)

Na koniec dodam, że ten utwór nawet powinien trwać krótko, ale brakuje mu jakiegoś "pierdyknięcia" pod koniec, czegoś, na co by się czekało ;d


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - chrisniers - 23.02.2015

(23.02.2015, 20:50)Daltonerz napisał(a): (Tak btw to są fxy z jakiejś paczuszki czy sam robiłeś ? Ja ostatnio poszukuję fajnych sampli, bo niestety sam potrafię robić tylko automację szumów xD)

Pół na pół ;) niektóre z paki wave alchemy a niektóre to po prostu sylenth1 + ohmicide + camel phat3 i eq

no i efekty :P

co do czegoś na co by się czekało na końcu już nad tym pracuje :) mam nadzieje, że coś ciekawego z tego wyjdzie <hmm>


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - Head - 23.02.2015

Motyw jest naprawdę świetny, budowa taka inna w porównaniu z tym o czym napisał Daltonerz -kick sceeech melo anti i tak w każdym. U cb nawet można poczuć starszy klimat tak jakby poczatki rawu. Zajebiste. Ciekaw jestem chóru - paczka, vst czego użyłes pochwal się :) czekam na dobre zakończenie z efektem wielkiego wow.
Pozdrawiam


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - chrisniers - 23.02.2015

chór to soundiros venus :) jeden z instrumentów kontakt 5

zabrałem się za to chwile temu i coś idzie może coś dobrego z tego wyjdzie :P
zmieniłem troche punch zgodnie ze wskazówkami kolegi i nabiera to smaczku dla mnie :)


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - Distance - 23.02.2015

Kawałek na wysokim poziomie, jest naprawdę dobrze :) Jedyne do czego mogę się przyczepić to ten sampel chóru - brzmi ciekawie, ale trochę za dużo go, tak jakby był tam przez cały utwór, druga rzecz to bulid up - brakuje tego napięcia, dodałbym jakiś snare roll, jakiś upfilter, tak żeby odróżnić to co jest przed 1:05 od tego co jest po - nie ma takiego 'ostrego' wejścia, a potencjał na to jest, bo kick trzyma poziom.

Atmosfera na duży +, brzmi bardzo dobrze, wszystkie dźwięki ze sobą współgrają.
Również czekam na full wersję - powodzenia :)


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - Zirds - 3.03.2015

Nie znam się na tyle na tym stylu muzycznym, ale powiem, że

[Obrazek: giphy.gif]

Kawał dobrego napierdalante!!


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - gigus61 - 6.03.2015

Piękne wejście chórek robi robote szkoda trochę że nie ma rozwinięcia motywu głównego np jakiegoś breakdownu a pózniej rozwinięcia melodii 4/5 :D


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - TheMrR - 6.03.2015

(23.02.2015, 20:50)Daltonerz napisał(a): Na koniec dodam, że ten utwór nawet powinien trwać krótko, ale brakuje mu jakiegoś "pierdyknięcia" pod koniec, czegoś, na co by się czekało ;d

Może breakcore jako outro (coś jak w "Crystalline" Bjork)?


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - abyssMB - 16.03.2015

kapitalny klimat bardzo mocny motyw ale mało urozmaicony tego chóru troche duzo, jeżeli sie nie obrazisz
melodia CHÓRU brzmi :
F5, C6,/ŚREDNIE 1 TAKT / B5, G5/ŚREDNIE 2 TAKT/ , G#5/DŁUGIE 3 TAKT/, G5/DŁUGIE 4 TAKT/
JAKBYS DAŁ PARE NUTEK WYŻEJ :
A#5, F6 /1 TAKT/, E6, C6, /SREDNIE 2 TAKT / ,C#6 /DŁUGIE 3 TAKT/, C6 /DŁUGIE 4 TAKT/
A POTEM NIECO ZMIANY MELODII :
F6,F6,F6 F6, /KRÓTKIE 1 TAKT / E6,E6. F6,F6/KRÓTKIE 2 TAKT / E6,E6 /SREDNIE 3 TAKT/, C#5, C6 / SREDNIE 4 TAKT/
i C6, C6, C6,C6 /KRÓTKIE 1 TAKT / B5, B5, C6,C6, /KRÓTKIE 2 TAKT / , B5,B5 /SREDNIE 3 TAKT/, G#5,G6 / SREDNIE 4 TAKT/, A POTEM ZNOWU GŁÓWNA MELODIA
MOŻE SPODOBA CI SIE POMYSŁ A UTWÓR NIE BĘDZIE JEDNOSTAJNY.

link do rysunku midi http://www8.zippyshare.com/v/rBaX2LjC/file.html
Pozdrawiam


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - chrisniers - 18.03.2015

Ostatnio stoję z tym projektem niestety bo coś pomysłu na wykończenie nie mam :)

spróbuję zmienić ten chór zobaczymy co to zmieni i czy jakoś mnie zmotywuje heh
dzięki pozdrawiam :) !


RE: Chris Niers - Hard Mind (Rawstyle Test) - FellaBeat - 23.09.2015

OOoooooo !!! takie coś to ja lubę w samochodzie sobie posłuchać 5/5 !!! fajoskie !!!