MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Restart Me - Sophisticated Life (+1) (/temat-ambient-restart-me-sophisticated-life-1)



Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Xorbolanid - 24.02.2015

Nie jest większości z was znane że pod szyldem "Restart Me" robie spokojniejsze, bardziej eksperymentalne utwory zachaczające o glitch, ambient, downtempo, chillout i chillstep.

Zacząłem dawno temu, jak jeszcze nie umiałem nic sensownego stworzyć, czyli moje początki z FL, gdy chciałem robić soundtracki do gier fantasy.

Przedstawiam wam moje dwa utwory zrenderowane wczoraj. Nie są to dema ale też nie są finalne.

Restart Me - Noname (のなめ)


Restart Me - Sophisticated Life (せいさいにすれる)


Oczywiście, utwory są nasączone emocjami. Jako że chyba ten gatunek może być mi bliższy, ze względu że każdy z nas jest stworzeniem emocjonalnym. A ja - przewrażliwiony na wszystko jestem. Taki emocjonalny lvl hard.

W zasadzie to bardziej mi zależy, co myślicie o tytułowej kompozycji. Mefteckowi podziękuje.


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - OProject - 24.02.2015

Drugiego utworu nie rozumiem, gatunku nie ogarniam i raczej nie lubię... to oszczędzę odpowiedzi xd
Pierwszy według mnie lepszy, te "pstryknięcia" xd nie dla mnie ale to taki gat. xd
Pianinko mi się podoba, perka fajna, bas też.
Technicznie w porządku, jednak w miksie coś tam się kotłuje przy 100-400 Hz
I te pstryknięcia jakby sie winyl zacinał albo miał rysy xd xd


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Xorbolanid - 24.02.2015

OP: Juz wyjaśniam - stworzone w syntezatorze modularnym (te początkowe dzwięki, które się przewijają przez cały utwór - ta, serio, prawdziwym syntezatorze), potem zgrałem do wav. I tak zostało XD


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - RaNi/Works - 24.02.2015

Pierwszy numer jest przefajny. Słucha mi się go bardzo fajnie ale te piski (sinusy na wysokim note) mogły by mieć lekkie ograniczenie (przyciszenie) w swojej częstotliwości <- tylko to mnie wnerwiało.

8.75/10

Druga propozycja jest już mroczniejsza. Dużo szczegółów.. może troszkę monotonnie ale to tutaj raczej jest wskazane (monotonnością można zbudować klimat).

7,9/10

Oba kawałki mają stopy które dość płasko grają... wiem że to nadaje klimat też... ale powinieneś go może... zlayerować z niziutkim kickiem (prawie "subowy" jednak żeby "punch" był słyszalny).


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Xorbolanid - 24.02.2015

Lubie taką perkusję która jest mocna i różna, projektując linię perkusyjną ucinam dolne pasma do 60-100 Hz ażeby zrobić miejsce dla subbasu. Myślisz że to błędne podejście?

W sumie ta technika jest podobna, jeżeli nie taka sama jak w przypadku utworów Pendulum.

Widać, to nadaje kickowi mocy, że twardo gra - w konsekwencji widać, że tracisz na głębi.


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Shutara - 24.02.2015

Noname - fajny pomysł i wykonanie na poziomie. Outro to już szczególnie. Piątka z plusem ;)
Co do kicku - sam nie wiem, musiałbym porównać jeśli chodzi o głębię, ale tak jak jest, dla mnie jest dobrze.

Drugi szczerze powiedziawszy mniej mi podchodzi, ale do wykonania nie mam zarzutów.

Czekam na więcej utworów :D


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Xorbolanid - 24.02.2015

(24.02.2015, 19:42)Zathura napisał(a): Noname - fajny pomysł i wykonanie na poziomie. Outro to już szczególnie. Piątka z plusem ;)
Co do kicku - sam nie wiem, musiałbym porównać jeśli chodzi o głębię, ale tak jak jest, dla mnie jest dobrze.

Drugi szczerze powiedziawszy mniej mi podchodzi, ale do wykonania nie mam zarzutów.

Czekam na więcej utworów :D

Inne spokojniejsze utwory są na profilu "Restart Me".

Zrobiłem m.in. "Monologue No. 1" w całości z syntezatorów modularnych - oprócz subbassu i perkusji:



Oraz trochę znajony utwór "Cry For Me":


A utwór Alone i You've Never Been Alone, możesz zobaczyć w dziale "Drum&Bass", w temacie o kompilacji "Aldehyde LP".


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Shutara - 24.02.2015

A jakim sprzętem dysponujesz, jeśli chodzi o syntezatory? (Tak z innej beczki.)

Cry For Me - Tutaj perkusja mnie wzięła żywcem!
Ogólnie to podziwiam i się zasłuchuję, props. ;)


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Xorbolanid - 24.02.2015

Sam sprzętu jeszcze nie posiadam, jedynie co to przegrywam z dostępnych źródeł. Głównie to czasami robie sobie takie sesje w studiu u faceta - on ma sprzęt. Moduły od Tiptop Audio, Doepfer czy Pittsburg Modular. Ma Buchlę 200e.


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - piral - 24.02.2015

Mnie porwały oba, gratuluję.


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Zirds - 24.02.2015

Pierwszy utwór z pierwszego postu jest świetny, bardzo ciekawa kompozycja. Inne niż wszystkie jakie słyszałem na tym forum. 5/5

Drugi jest melancholijnym, lekko cierpkim IDMowatym downtempo - bardzo mi przypadł do gustu. Bardzo ładne przeszkadzajki w tle perkusji. Ogólnie bardzo ładnie zachowałeś bas, który można usłyszeć w tle, a nie gra pierwszych skrzypiec. Dużego uroku dodaje tutaj ten dźwięk jakby zdetunowanych skrzypiec w tle. Bardzo bardzo! Gdyby była możliwość dałbym 6/5.

Co do Twojego postu numer 7
Pierwszy utwór jest szczerze nijaki. Ale technicznie wyrabia więc daję mu 3/5
A w drugim utworze zmieniłbym tylko werbel. 4/5


PS: o co chodziło z podziękowaniami dla Meftecka? ;)

Cytat:W zasadzie to bardziej mi zależy, co myślicie o tytułowej kompozycji. Mefteckowi podziękuje.

??


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - Xorbolanid - 25.02.2015

(24.02.2015, 23:10)GeneratorGamma napisał(a): PS: o co chodziło z podziękowaniami dla Meftecka? ;)

Cytat:W zasadzie to bardziej mi zależy, co myślicie o tytułowej kompozycji. Mefteckowi podziękuje.

??

Za oceny dziękuje, kazaliście eksperymentować - więc eksperymentuje i podchodze inaczej do tej muzyki. Ponadto też trochę zrobiła rozmowa z gościami od Synthopii nt. rewolucyjności Aphex Twina. XD

Mefteck, jak sam wiesz ;> , ciśnie takim samym komentarzem dla każdego utworu - jedynie to słowa dobiera inne XD


RE: Restart Me - Sophisticated Life (+1) - R3haB - 25.02.2015

Trochę mnie bolała na początku lekko perkusja w obu utworach, jest trochę płaska. W pierwszym utworze jednak w pewnym momencie zaczyna się zgrywać i wszystko brzmi ładnie. Te piski też, kilka tysięcy hz za dużo xD Ale brzmi nieziemsko, i skoro jest FD, jestem Ci bardzo wdzięczny :D Drugi to fajne downtempo - ostatnio w sumie szukałem fajnego głębokiego połamańca. No i te wypełnienie, tak jak Gamma napisał, zdetunowane skrzypce. Naprawdę dobra robota, aż szkoda że Cię tak rzadko widać pod tym pseudonimem. Zaglądaj tu częściej, m8 :D