MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CaffeineMC - Slava Narodu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CaffeineMC - Slava Narodu (/temat-caffeinemc-slava-narodu)



CaffeineMC - Slava Narodu - CaffeineMC - 1.03.2015

wrzucam, ciekaw odbioru, głodny rad i konstruktywnej krytyki :D




RE: CaffeineMC - Slava Narodu - Zirds - 2.03.2015

Perkusja przypomina mi People Are People od DM. Ogólnie brzmienie bardzo mocne.. klasyczny EBM*.
Można by było zrobić jakieś rozwinięcie melodyczne lub wstawić wokal najlepiej Tarji Turunen. ;)


* - nie mylić z EDM.
EBM jest starszy niż nie jeden user na tym forum. Sam EBM (Electro Body Music) jest odmianą Synth-popu i fali NewWave która napłynęła na młodzież z przełomu lat 1980-1990. Miało być mrocznie i ciężko... Punk się mieszał z elektroniką, powstawały zalążki zainteresowań Cyberpunkiem, industrializmem i w ogóle pomieszanie z poplątaniem.


RE: CaffeineMC - Slava Narodu - Shutara - 2.03.2015

Czuć ponury klimat, podoba mi się wszystko, oprócz tej rosyjskiej wstawki. Nie bierz tego do siebie - mam od pięciu lat tym zatrute życie XD


RE: CaffeineMC - Slava Narodu - Mat.Mor.Raw - 3.03.2015

Kawałek wpisuje się tematycznie w aktualną sytuację geopolityczną. Od strony stylistycznej rzeczywiście przynosi skojarzenia z kulturą rosyjską (ta powolna, oktawowa partia rtymiczna na syntetycznych smyczkach).

Bardzo mięsisty bas. Rozłożenie go naprzemiennie w panoramie dodatkowo potęguje efekt basowego walca.

Od strony harmonicznej, widzę że w swoich kawałkach konsekwentie trzymasz się tych samych molowych dźwięków wygrywanych na arpegiatorze, a mimo to każdy utwór przynosi coś nowego.

Słychać inspiracje płynące z ostatniej płyty Juno Reactor (spokojnie można by umieścić ten utwór na płycie "Golden Sun of The Great East). Kojarzy się z kawałkiem "Zombie". Jest prosta, ale konkretna perkusja, solidny bas, minorowa atmosfera i transowy klimat.

Solidnie wyprodukowany kawałek, z intrygującym klimatem, natomiast od strony całej kompozycji dość stacjonarny. Warto by trochę urozmaicić strukturę, harmonizację lub instrumentarium i może czasem wyjść poza transowy schemat oparty na argegiatorze.

Moja ocena: Mocne 4/5.


RE: CaffeineMC - Slava Narodu - CaffeineMC - 3.03.2015

dzięki Panowie !

Mateusz wydaję mi się, że doszedłem już do ściany z jak to trafnie nazwałeś "stacjonarną" stylistyką. Ma to jakiś tam swój urok, ale zdecydowanie w następnych produkcjach rzucam swoje przyzwyczajenia, bo to droga donikąd, dzięki za zwrócenie uwagi !


RE: CaffeineMC - Slava Narodu - maxus_pl - 4.03.2015

Klimat bardzo fajny, byłby dobrym podkładem do gry srategicznej typu c&c, jakość bardzo dobra fajnie dobrane sample i syntezatory przy odrobinie oldskulu. 4+/5.


RE: CaffeineMC - Slava Narodu - Knifeman - 5.03.2015

ale ten dirt na początku jest przecudowny, dalej dźwięki trochę popsuły mi odbiór - brzmią jak doklejone z innego utworu

1:20 - na pewno dałoby się lepiej wyefektować ten kick - nie brzmi najlepiej

pady w tle - chyba skorzystałeś z rad, brzmi dobrze ale jeszcze nie kleją się tak jak powinny do reszty - nie jestem wielbicielem sidechainu ale może to byłby krok w dobrą stronę

wokal wpasowany idealnie - może trochę za rzadko

4/5 i czekam na nastepne