MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Greg W. - Story About Us - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Greg W. - Story About Us (/temat-progressive-greg-w-story-about-us)



Greg W. - Story About Us - gregwmusic - 6.03.2015

Siemanero
Powiadaja że jeśli usłyszysz duszę utworu, uslyszysz to co autor chcial przekazać słuchaczowi....
niech i bedzie w tym przypadku...




RE: Greg W. - Story About Us [Makira Records/ VA POSTCARD OF MEMORIES ep. 3 - Xorbolanid - 6.03.2015

Moje utwory są z natury albo smutne albo mające w sobie uczucie niepokoju. Takie to moje życie już jest.

U ciebie też czuć emocje, odczuć można że znalazłeś tą jedyną miłość i masz z nią utopię, zgadza się? ;)

Świetne brzmienie, powoli się buduje atmosferę - jak to w tym gatunku. W linku jest unmaster, ale jeżeli rzeczywiście nie robiłeś jeszcze nic z tym, to jest bardzo dobrze. Ale pierwsze na co zwróciłem uwagę to perkusja - wysokie częstotliwości nie mają za dużej panoramy?


RE: Greg W. - Story About Us [Makira Records/ VA POSTCARD OF MEMORIES ep. 3 - Tomi - 6.03.2015

Brak tej magicznej głębi, brzmi wszystko minimalnie rozłożone w panoramie, na loopie w 1:35, słychać clapa że bije niepotrzebna częstotliwość od niego, wytnij klapsa i odetnij mu przynajmniej 200Hz, zabrzmi lepiej.


RE: Greg W. - Story About Us [Makira Records/ VA POSTCARD OF MEMORIES ep. 3 - gregwmusic - 6.03.2015

(6.03.2015, 20:03)XOR napisał(a): Moje utwory są z natury albo smutne albo mające w sobie uczucie niepokoju. Takie to moje życie już jest.

U ciebie też czuć emocje, odczuć można że znalazłeś tą jedyną miłość i masz z nią utopię, zgadza się? ;)

Świetne brzmienie, powoli się buduje atmosferę - jak to w tym gatunku. W linku jest unmaster, ale jeżeli rzeczywiście nie robiłeś jeszcze nic z tym, to jest bardzo dobrze. Ale pierwsze na co zwróciłem uwagę to perkusja - wysokie częstotliwości nie mają za dużej panoramy?

Jeszcze mam pare drobiazgów w nim do zeobienia ale mam czas studio odbiera cala kompilacje dopiero za tydzień wiec coś jeszcze poprawie dzieki za mily komentarz i cenna wskazówkę


RE: Greg W. - Story About Us - Revnotes - 6.03.2015

Zdradzisz co to jest za pianinko? Piękne, takie aksamitne. W połowie wchodzi jakiś taki dźwięki brasso-podobny, który moim zdaniem zupełnie nie pasuje do pozostałych. Sprawia wrażenie rozstrojonego akordeonu miejscami. Mnie nie przekonuje. Nie tym razem Grzesiu.


RE: Greg W. - Story About Us - Tomi - 6.03.2015

(6.03.2015, 22:26)Revnotes napisał(a): Zdradzisz co to jest za pianinko? Piękne, takie aksamitne. W połowie wchodzi jakiś taki dźwięki brasso-podobny, który moim zdaniem zupełnie nie pasuje do pozostałych. Sprawia wrażenie rozstrojonego akordeonu miejscami. Mnie nie przekonuje. Nie tym razem Grzesiu.

Istny jasny Steinway


RE: Greg W. - Story About Us - gregwmusic - 6.03.2015

(6.03.2015, 22:52)Tomi napisał(a):
(6.03.2015, 22:26)Revnotes napisał(a): Zdradzisz co to jest za pianinko? Piękne, takie aksamitne. W połowie wchodzi jakiś taki dźwięki brasso-podobny, który moim zdaniem zupełnie nie pasuje do pozostałych. Sprawia wrażenie rozstrojonego akordeonu miejscami. Mnie nie przekonuje. Nie tym razem Grzesiu.

Istny jasny Steinway

Istny jasny nexus preset ktory odpowiednio modyfikuje
jest to xp all piano czy jakos tak a dokladnie dream piano
plus xenos limiter i warmer plus bionic i true piano mieknie

moze jakies pomysly co tego plucka bo mi tez tak dzwinie gra wlasnie slucham

a brosso to arp ala plack z sylenth1


RE: Greg W. - Story About Us - Tomi - 6.03.2015

Darmowy Piano One, jest o niebie lepszy :) trzymaj link, waży około 190mb http://www.supremepiano.com/product/piano1.html

Nexus jest sztuczny i plastikowy...


RE: Greg W. - Story About Us - gregwmusic - 6.03.2015

(6.03.2015, 23:46)Tomi napisał(a): Darmowy Piano One, jest o niebie lepszy :) trzymaj link, waży około 190mb http://www.supremepiano.com/product/piano1.html

Nexus jest sztuczny i plastikowy...

A na ten pluck cos bys mi poradzil ?
bo tylko sylenta używam to plucka albo vst od adama szabo


RE: Greg W. - Story About Us - Tomi - 6.03.2015

Ściszył PAD bo za dużo wyje i pluck na C6 max dał, tak jak tu u Johana W 2:53




RE: Greg W. - Story About Us - gregwmusic - 7.03.2015

Wszystko fajnie tylko jak zamkne pad to jest prawie nie słyszalny
fajnie brzmi jak cut filter jest do połowy


RE: Greg W. - Story About Us - Rafau - 12.03.2015

Klimat bardzo przedni. Fajny nastrojowy, to się rozwodził nie będę. Haty za głośno i za agresywne. Moim zdaniem źle dobrane. Całość bardzo fajna. Duży plus. Panoramicznie mógłbyś zapełnić bardziej boki, bo odnoszę wrażenie, że trochę wąsko to gra.


RE: Greg W. - Story About Us - Thomas - 15.03.2015

Klimatycznie bardzo. Wciągający i ciekawy utwór ze świetnym motywem. Technicznie jest wszystko ok, poza pluckiem, który po pewnym czasie zaczyna drażnić. Utnij mu skrajnie wysokie częstotliwości. W pełni zasłużona 4.


RE: Greg W. - Story About Us - Stiopa - 15.03.2015

Świetny klimat, wszystko wyważone. Pluck może i wysoko, ale potem ładnie się chowa w całości, można by lekko basior podkręcić, żeby przeniknął dół bardziej. Teraz go słychać, a chciałbym go poczuć :D
Dobra robota!
Pozdro


RE: Greg W. - Story About Us - gregwmusic - 15.03.2015

(15.03.2015, 16:24)Stiopa napisał(a): Świetny klimat, wszystko wyważone. Pluck może i wysoko, ale potem ładnie się chowa w całości, można by lekko basior podkręcić, żeby przeniknął dół bardziej. Teraz go słychać, a chciałbym go poczuć :D
Dobra robota!
Pozdro

Ogólnie utwór ma juz inny plauck i troszke w nim namotałem :) ale juz nie ługo oficialny preview bo czekam na master :)

Dzieki za miłe słowa :)