MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview (/temat-progressive-rivent-who-is-jump-original-mix-preview)



Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - michal1265 - 9.03.2015

Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview


Przeniesiono do działu "Dema i previewy".
T-Sted



RE: Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - nullname - 10.03.2015

Pytanie - To jest progressive? Że ARP jest typowy do progressiva, to nie znaczy że nagle zmienia się cała reszta :)
Wg mnie jest to może electro-house + bounce ;) Tak to odbieram, nie wiem jak reszta. Takie moje po prostu - odczucia.

Może jakoś to jest, ale drop typowy bounce i tu chyba nikt nie zaprzeczy.


RE: Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - Zirds - 10.03.2015

No, ale na cholerę szufladkować wszystko? Zaraz powstanie 234524608 podgatunków i będziesz miał przesrane szukając dla każdego elementu utworu danego gatunku. Ten drop jest z GEM (Gówno Elektro Music), ale już kick jest z Dojczland Arab Techno, tylko po co do tego ten synth, który brzmi jak z NuWave Techno Disco Koleje Śląskie?

Kuffa Opanujcie się!

Co do samego utworu to: Clap albo ten noisowy snare ma za długi atack i nie brzmi ładnie. Jak wchodzi kick (counting) to go też ledwo co słychać, nawet basu w nim nie czuć. Piła jest klasyczna dla takich melodii, jak Rani napisał poniżej, jest stockowy, presetowy dla klasycznych RomPlerów.


RE: Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - RaNi/Works - 10.03.2015

Brzmienie saw'ów jest słabe... tak: słabe, bo to Nexus a konkretniej jego podstawowy bundl
Drop marny, bo zbyt głęboki sidechain... no nie wspominając już o saw'ach
Melodia nie porywa... jest po prostu nudna... jednak miks pozostałych elementów jest znośny.


RE: Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - Alveren - 10.03.2015

Przechodząc do oceny - zapowiada się bardzo ciekawie, liczę ze szybko pojawi się całość utworu. Baardzo fajna melodia, dobrze zgrane elementy dobra jakość. To powody dla których czekam na całość


RE: Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - chrisniers - 13.03.2015

Dla mnie osobiście to w sumie mieszanka elektro, melbourne bounce, progressive, house i w ogóle nie w mój gust :) z leadami, sawami i innymi dźwiękami może by tak spróbować je samemu zrobić czy cuś ;) kick za cicho, kompresja za bardzo no i ogólnie pokićkane to takie ;) wiem to tylko prev ale w takim razie to zły dział :) prevki i demka powyżej

pozdrawiam


RE: Rivent - Who Is Jump (Original Mix) Preview - ProCkers - 15.03.2015

Hmm... strasznie randomowo to wszystko brzmi, nie ma jakiejś nutki oryginalności. Sawy są strasznie zwykłe, dźwięki w dropie tak samo. Melodia jest nie najgorsza. Wprowadzenie do dropu bym zmienił na jakieś ciekawsze. To tutaj nie buduje odpowiedniego klimatu. Drop nie jest zły. Tylko mix popraw, bo instrumenty strasznie się kłócą o miejsce. Nie wiadomo co ma grać na pierwszym planie, a co na kolejnych i okropnie się to wszystko zlewa.