MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jeykop - Sentinel (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jeykop - Sentinel (Original Mix) (/temat-jeykop-sentinel-original-mix)



Jeykop - Sentinel (Original Mix) - Jeykop - 12.03.2015

Po przerwie, wracam do działy z kolejną produkcją... Electro z Big Roomem... Zapraszam do oceny co do poprawy, co jest dobre, a co lipton straszny :D




RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - chrisniers - 13.03.2015

Ten dźwięk od początku co gra (zwykły sin prawdopodobnie 3xosc) jak wchodzi kick to są fałsze jak pieron (0:15).
Piano do zmiany albo na jakiś ładny pluck z pogłosem albo przedłużyć te noty na cały takt i zrobić z tego pad - oczywiście + sidechain (od 0:30)
brzmienie tego werbla jest za proste i totalnie oklepane jak dla mnie ;) nadaje się tylko do fill breaków w trance czy gdzieś gdzie tempo utworu jest szybsze niż to tutaj :)

KICK FAŁSZUJE ! wywaliłbym go na Twoim miejscu i wstawił normalny bass drum dodając jakiś ciekawy basik :)

Saw mi nie podchodzi ( troche korekcji na nim !)

wszsystko brzmi mi w mono i odczuam obecność limitera w mixie :(

co mi się podoba ? - składnia utworu ! starasz się iść w dobrym kierunku ;) jakieś breaki przed dropem i ogólnie fxy jakieś się pojawiają. Zacznij korzystać z korektorów i efektów pogłębiających przestrzeń w utworze oraz staraj się dobierać bardziej do siebie pasujące dźwięki - a poczujesz to z czasem i zobaczysz efekty ;)

pozdrawiam!


RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - Devv - 13.03.2015

Jedyny plus utworu to chyba całkiem dobra melodia w dropie, ale kick w ogóle w nim zanika, sawy za głośno, przedmówca co do intro ma racje, do zmiany, no ale rzeczywiście w dobrym kierunku idziesz, ucz się ucz :)


RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - Mich - 13.03.2015

W miarę dobry jest supersaw. Stopa jest dobra, po prostu fałszuje. W takim gatunku jak big room, gdzie stopa trwa bardzo długo, konieczne jest nastrajanie jej.
Melodia średnia.
Aranżacja idzie coraz lepiej, przemyślany buildup, pojawiają się fxy.
Słychać, że coś w miksie robiłeś, ale nie brzmi on wystarczająco czysto. Staraj się wytłuścić swoje synthy kompresją i distem np. Camelcrusherem. Poza tym stopa jest za cicha w stosunku do supersawów. Warto też popracować więcej nad pogłosem, który jest w tym gatunku bardzo ważny.
Ogólnie jakiś progres jest, po prostu ćwicz dalej, powodzenia ;)


RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - Mefteck93 - 13.03.2015

Melodia w dropie jest okej ,mógłbyś ją wykorzystać jako motyw ;) ale aranżacja totalnie do poprawki ;) Kuba ale powoli a do przodu ;))


RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - Thomas - 15.03.2015

Kick nie dość, że fałszuje, to w dropie nawet go nie słychać. Utwór trochę nie trzyma się kupy. Build-up strasznie słaby, wprowadź tam trochę więcej napięcia. Warto wspomnieć, że biuld-up wydaje się mieć więcej mocy niż drop, postaraj się to skorygować. Słychać, że masz problem z separacją dźwięków. Dużo używaj EQ i kompresora. Ogólny zamysł nie jest zły, aranżacyjnie w porządku. Wszystko brzmiałoby o wiele lepiej gdyby miks był poprawnie wykonany.


RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - 5zym - 15.03.2015

mix brzmi w miare dynamicznie aczkolwiek wszystkie jego elementy sa jakby nie na swoim miejscu
sprobowalbym pomiksowac ten numer jeszcze raz ale porownujac go do wzorcow w tym gatunku
wg zaburzone sa relacje - kick - saw , kick - bass
i inne
niektore elementy zdecydowanie wyskakuja na przod , mozne to kwestia nieumiejetnie uzytego kompresora lub jego braku
co do kompozycji i orkiestracji to raczej w porzadku, moze oprocz cowbell'a na koncu ...
3/5


RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - gregwmusic - 16.03.2015

kick do poprawki :)
bulid jest ::) widać progress u Ciebie dam 3 na zachętę :)


RE: Jeykop - Sentinel (Original Mix) - BeatDrops - 19.04.2015

Każdy ma swój styl , aczkolwiek intro powinno być mocniejsze bo narazie jest spokojne i niezbyt pasuje do big roomu . Stopa słabo się zgrywa z resztą :/.To tak jakbyś. Wziął kick z animals tu bass bije fajnie a do tego dzwiek np z opery. Można by bardziej urozmaicić ten utwór. Melodia w dropie ma swój potencjał ale Breakdown zabardzo mi nie podszedł.Nie chcę niezniechecać bo masz swój ukryty talent ale narazie praca praca.
Pozdrawiam
BeatDrops ;)