MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Maciej the Maciej - Modern Blues - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Maciej the Maciej - Modern Blues (/temat-trap-maciej-the-maciej-modern-blues)



Maciej the Maciej - Modern Blues - TheMrR - 16.03.2015

Elo, nowa produkcja ode mnie.
Częstujcie się:




RE: Maciej the Maciej - Modern Blues - Romanesko - 17.03.2015

Przesłuchałem całość 5 minut temu. Uszy bolą mnie do tej pory. Chciałbym Ci powiedzieć co wg. mnie gra tutaj nie tak, ale łatwiej będzie powiedzieć co jest ok.

Patrząc na waveform, te cztery ambient'y na samym końcu mają w sobie to coś. Nie wiem dlaczego, ale przypominają nieco klimatem Shook Ones pt. II od Mob Dipów.

No i to by było na tyle. Cała reszta w ogóle jakoś zupełnie do siebie nie pasuje. Perkusja brzmi jak podstawowy pattern z pierwszego lepszego sequencer'a.

Może chciałeś wyprodukować coś gatunkowo nie odpowiadające moim gustom, ale dla mnie to soundtrack z psychiatryka.

Pomijając track, zdecydowanie produkuj dalej i staraj się odkrywać nowe dźwięki. Po Twoim soundcloud'zie mogę stwierdzić, że dopiero stawiasz pierwsze kroki. Masz tam również napisane, że nie można zdefiniować Twojego stylu gatunkowo.
Rozumiem Cię w stu procentach, też kocham taką dowolność, ale może zastanów się, czy następnego kawałka nie warto oprzeć o jakieś kanwy gatunku. Może wtedy nabierze to "rąk" i "nóg".


RE: Maciej the Maciej - Modern Blues - Zirds - 17.03.2015

Pan R ma już swój styl, nieokiełznany, ciężki, psychodeliczny, łamiący muzyczne konwenanse. Jestem na TAK. Więcej nóg i rąk to nie potrzebuje.
Srać na kanwy, szufladki, dopuszczalne normy!!!
5/5

PS: Czekam na Twoje kanwy, brzmienia, Panie Romanesko ;)
Ciekawe czy dla Ciebie to jest pierwszy lepszy sekwencer krokowy

[Obrazek: oggy1j.jpg]


RE: Maciej the Maciej - Modern Blues - TheMrR - 17.03.2015

(17.03.2015, 0:43)Romanesko napisał(a): Perkusja brzmi jak podstawowy pattern z pierwszego lepszego sequencer'a.

Najpopularniejsi producenci muzyki trap używają tego samego brzmienia, które najczęściej pochodzi od Rolanda TR-808, instrumentu mającego kolosalny wpływ na rozwój hip hopu. To ci sami, którzy podpadają pod sztywne kanwy (na których Tobie notabene zależy).

Nie masz pojęcia ile tak na prawdę trzeba włożyć pracy nad perkusją, aby brzmiała masywnie, dobrze siedziała i nie powodowała przesterów w całym mixdownie. Na to się składa kompresja, limitacja, equalizacja + więcej efektów, aby nadać temu wszystkiemu stosowne brzmienie.

(17.03.2015, 0:43)Romanesko napisał(a): Może chciałeś wyprodukować coś gatunkowo nie odpowiadające moim gustom...

Nie wiem co odpowiada twoim gustom. Nie obchodzi mnie to.

(17.03.2015, 0:43)Romanesko napisał(a): ... ale dla mnie to soundtrack z psychiatryka.

Czyli najwidoczniej muzyka IDM do ciebie nie dotrze, bo to podobne obszary (reprezentowane przez Aphex Twin, Squarepusher, nie mówiąc o Autechre).

(17.03.2015, 0:43)Romanesko napisał(a): Pomijając track, zdecydowanie produkuj dalej i staraj się odkrywać nowe dźwięki.

Według mnie dźwięki już zostały odkryte. Skupiam się bardziej na kompozycji i klimacie.

(17.03.2015, 0:43)Romanesko napisał(a): Po Twoim soundcloud'zie mogę stwierdzić, że dopiero stawiasz pierwsze kroki.

Tworzę od 2010 roku, pod moim alter-ego The Mr R. Wydałem dwa albumy w 2012 roku na Splitterkor Rekords Dziwko!!! i mój remix utworu Atari Teenage Riot pojawił się na ich oficjalnym Facebooku. Wtedy w głębokim powarzaniu miałem wykonanie techniczne materiału, liczył się pomysł i przekaz. Dopiero jakieś dwa lata temu zacząłem przywiązywać dużą uwagę do dorównywaniu obecnym standardom. Za tym też wiązało się otworzeniu projektu Maciej the Maciej, który skupia się bardziej na klubową stronę muzyki (The Mr R to hardcore w najcięższym wydaniu). Poniżej masz link do mojego drugiego profilu:

The Mr R Soundcloud

(17.03.2015, 0:43)Romanesko napisał(a): Masz tam również napisane, że nie można zdefiniować Twojego stylu gatunkowo.
Rozumiem Cię w stu procentach, też kocham taką dowolność, ale może zastanów się, czy następnego kawałka nie warto oprzeć o jakieś kanwy gatunku. Może wtedy nabierze to "rąk" i "nóg".

Mój cel jako producent to wprowadzić nowy, niespotykany dotąd gatunek. Jedyny sposób, by to osiągnąć, to łamać wszelkie kanwy i wytaczać własną ścieżkę. Z resztą gardzę producentami, którzy sztywno trzymają się norm. Oni tylko powielają, a to jest słabość.


RE: Maciej the Maciej - Modern Blues - melodruman - 22.03.2015

Mnie również się podoba, charakterystyczny,fajny zamęt w budowie