MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wybór Superlux'ów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Wybór Superlux'ów (/temat-wybor-superlux-ow)

Strony: 1 2


RE: Wybór Superlux'ów - vurgul_plz - 29.03.2015

(29.03.2015, 14:57)Stellar Vagabond napisał(a): [...] Jeżeli nie masz możliwości przetestowania wybierz na chybił trafił ;)
No właśnie w tym jest problem, ponieważ najbliższy sklep jest chyba oddalony 75 km ode mnie... <hmm>
Jeżeli chodzi o bas, to ponoć HD681B są nawet słabsze <huh> . No nic zostaje mi chybił-trafił :)


RE: Wybór Superlux'ów - Paula - 21.11.2019

Hej!

Jestem tu zupełnie nowa i kompletnie nieobyta w temacie. Założyłam konto na chwilę - szukam pomocy.

Mój mąż zajmuje się tworzeniem muzyki (przede wszystkim beaty, rap, techno, 80s vibes) a także podcastu o grach wideo. Jest nie tylko współprowadzącym, ale robi również obróbkę i cały mix powstałego materiału. Podsłuchałam ostatnio, że chciałby kupić Superluxy - chciałabym go wyprzedzić i zrobić mu prezent. Pytanie tylko jaki model będzie najlepszy? Czy podane przeze mnie informacje na początku będą w stanie pomóc?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc!


RE: Wybór Superlux'ów - Zirds - 21.11.2019

(21.11.2019, 10:56)Paula napisał(a): Hej!

Jestem tu zupełnie nowa i kompletnie nieobyta w temacie. Założyłam konto na chwilę - szukam pomocy.

Mój mąż zajmuje się tworzeniem muzyki (przede wszystkim beaty, rap, techno, 80s vibes) a także podcastu o grach wideo. Jest nie tylko współprowadzącym, ale robi również obróbkę i cały mix powstałego materiału. Podsłuchałam ostatnio, że chciałby kupić Superluxy - chciałabym go wyprzedzić i zrobić mu prezent. Pytanie tylko jaki model będzie najlepszy? Czy podane przeze mnie informacje na początku będą w stanie pomóc?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

Cześć, ogólnie mówiąc Superlux to dość wierna kopia słuchawek firmy AKG - różne modele... Co do gatunków jakie Twój partner tworzy to trzeba się liczyć z tym, że to jest bardzo zróżnicowana scena, gdyż hiphop i techno technicznie są zupełnie innymi gatunkami. Jednak jeśli chcesz by charakterystyka brzmienia była jak najbardziej oddana oryginałowi, bez żadnych sztucznych podbić to polecam słuchawki Superlux HD-662b, które sam posiadam., bardzo dobre referencyjnie jak i jako główne źródło odsłuchu.


RE: Wybór Superlux'ów - Paula - 22.11.2019

(21.11.2019, 11:48)Zirds napisał(a):
(21.11.2019, 10:56)Paula napisał(a): Hej!

Jestem tu zupełnie nowa i kompletnie nieobyta w temacie. Założyłam konto na chwilę - szukam pomocy.

Mój mąż zajmuje się tworzeniem muzyki (przede wszystkim beaty, rap, techno, 80s vibes) a także podcastu o grach wideo. Jest nie tylko współprowadzącym, ale robi również obróbkę i cały mix powstałego materiału. Podsłuchałam ostatnio, że chciałby kupić Superluxy - chciałabym go wyprzedzić i zrobić mu prezent. Pytanie tylko jaki model będzie najlepszy? Czy podane przeze mnie informacje na początku będą w stanie pomóc?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

Cześć, ogólnie mówiąc Superlux to dość wierna kopia słuchawek firmy AKG - różne modele... Co do gatunków jakie Twój partner tworzy to trzeba się liczyć z tym, że to jest bardzo zróżnicowana scena, gdyż hiphop i techno technicznie są zupełnie innymi gatunkami. Jednak jeśli chcesz by charakterystyka brzmienia była jak najbardziej oddana oryginałowi, bez żadnych sztucznych podbić to polecam słuchawki Superlux HD-662b, które sam posiadam., bardzo dobre referencyjnie jak i jako główne źródło odsłuchu.

Bardzo dziękuje, chyba zamówię je jeszcze dziś :)


RE: Wybór Superlux'ów - Sajtrus - 23.11.2019

Mam Superluksy HD 668B półotwarte, idealne do długich nasiadek, uszy się nie męczą. 2x56 omów.bardzo dobre pasmo, basy ładnie słychać. A np Superluksy HMD 660 Profesjonal zamknięte -2x150 omów (też mam), nie podpasowały mi.One są raczej do gier i pogadania, bo jest mikrofonik z boku.