MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID Liquid Minds(Qoqos) - Close to You (/temat-liquid-liquid-minds-qoqos-close-to-you)



Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Quoqos - 16.03.2015

Kolejny mój track. Jak zawsze bez padów się nie obeszło.
Dzięki za opinie i podpowiedzi ;)




RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - TN. - 17.03.2015

Dobry wjazd, ogólnie numer bardzo fajny aż prosi się o jakiś wokal podsumowując pozytywna produkcja Pozdrawiam


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Zirds - 17.03.2015

Hi-hat'y mogłyby mieć mniej mocy, ciągle je słychać. Sub strasznie gryzie się z bębnami - słychać to jak jest roll bębnów. Tak samo stopa jest przesterowana. Ogólnie kawałek spoko, tylko jak mówię - miejscami buczy.

3/5


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Kveon - 24.03.2015

Intro jest fajne, dzięki pianinku, ale hihaty biją strasznie po uszach, jakby były ciut ciszej.
Pady też są fajne. Tak jak wyżej, perka gryzie się z bassem.
Ten kick trochę syczy, albo Mi się zdaje. Może przez to, że nakłada się na bass, nie wiem.


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - gregwmusic - 24.03.2015

no no :) kolego jak ja załuje że wcesniej tu nie zaglądałem :) jest emocjonalnie :)
takich traczków od ciebie chce więcej :) masz nowego followersa
trzym sie i pozdro


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Axeel - 25.03.2015

Fajna melodia, szkoda że, tak jak napisał Stellar - przesterowana stopa. Co do hihatów, to moim skromnym zdaniem pasuje im przyciąć trochę pasma i odjąć mocy.
Moja ocena 3+, gdyby nie kilka błędów - kawałek idealny do słuchania, linia melodyczna wprowadza w trans : D


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - LBass - 29.03.2015

Bijecie człowieka za przesterowaną stopę :( Dla mnie ta przesterowana stopa dodaje smaku w tym kawałku.
Błąd w sztuce ale pompowanie na kompresorze też jest błędem i jest używane jako efekt artystyczny.
Sporo "mułu". Trza to wyciąć. Wytnij niskie z sygnału side tak do 200 Hz i będzie git. Możesz to zrobić na etapie mixu lub masteringu jak kto woli :)
Te prykające hihaty ciszej bo wkurzają. Szczególnie w breakdownach.
Fajna nuta już ściągnąłem :D


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Quoqos - 29.03.2015

Dzięki wielkie za wszystkie podpwiedzi. Postaram się jeszcze "dziada" ogarnąć.
Pozdrawiam:)


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Audionysos - 2.04.2015

Na początku haty za głośne, w ogóle mógłbyś je ściszyć, nie muszą być aż tak wyraźne moim zdaniem, na a na pewno nie muszą nakurwiać przez 6min. Bardzo przyjemny saksofon. Wydaje mi się, że gdyby bas lekko opadał na amplitudzie to byłoby to ciekawsze. Szkoda, że od połowy utworu nie ma praktycznie niczego nowego. Liczyłem też, że te organki w końcu wejdą na inną nutę. No i szkoda, że tym saksofonem nie pobawiłeś się bardziej bo mogło być naprawdę ciekawie.
Pozdrawiam :)


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - kociol21 - 16.04.2015

Haty głośniejsze od saksofonu :) W ogóle soundcloud robi taką siekę z hatami, że szkoda mówić...

A numer fajny, saksofon winduje go o kilka oczek, bez niego byłoby nudno w sumie, a tak, to chociaż nie ma tego saxu zbyt dużo, nadaje smaku całości.


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Stiopa - 30.04.2015

Znowu na soundcloud zwalacie?
Po prostu ja zauważyłem, że większość producentów nie potrzebnie zawyża górne częstotliwości, a nie soudcloud.
Teraz tam jest tak, że jaką jakość wrzucisz taka gra. Nie jak wcześniej 192 kbit bodajże. Tutaj haty są za mocno i za sucho i jak Paweł napisał nie muszą naparzać cały wałek... W ogóle mnie to zawsze drażni w tych liquidach, że pera jest prawie niezmienna, a powinna ;/ styl stylem, ale jakieś wariacje od siebie???
Jeśli chodzi o wałek to szybki i agresywny. Wiem, że robisz lepsze. Ten na 3 niestety tylko.
Pozdro


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Shabboo Harper - 10.05.2015

Wdzięczny temat, gdyby nie brzmienie hit hat'ów, które lekko dekoncentruje; prócz tego zbyt "pośpieszne" i głośne bębny... Intro intrygujące lecz zbyt przewlekłe w dalszej części utworu (background). Bass w tym tonie jest świetny; żal, że taki wyciszony. Sax kreuje przyjemną melodię. Gdybyś lekko spowolnił całość, złagodził,"ubarwił" spokojnym feelingiem np. "cieplejszych" padów, w moim skromnym odczuciu, byłby to "przepysznie liryczny" numer. Choć... pewnie nie przekonam Ciebie (fana Drum&Bass) do eksperymentu w Chill- Out'cie ;).


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Quoqos - 12.05.2015

Dzięki za wszelakie komentarze:P

Stefan, na soundcloud nie ma co zwalać. Prawda z hatami jest taka, że ja wciąż mam problem z mixem i z nim walczę
(akurat w tym wypadku wystarczyłoby je przyciszyć).

Shabboo - Akurat chillout/ambient jest dla mnie bardzo ważnym elementem mojego pojęcia muzyki. Jeżeli dobrze posłuchasz moich numerów, zauważysz, że sporo korzystam z wyciętych sampli z ambientowych tracków. Przede wszystkim mówię o padach. Na przykład kawałek "Nightwalker" (nie ma go na sc, ale jest gdzieś w internecie jak wpiszesz) to nic innego jak zapętlone fragmenty Vibrasphere - San Pedro (Low Sky remix). Ogólnie uwielbiam ambient, chillout i tym podobne klimaty, a Tobie polecam składankę Rebel 9 - Chillout Mix Albums.


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Zirds - 13.05.2015

(16.04.2015, 15:20)kociol21 napisał(a): Haty głośniejsze od saksofonu :) W ogóle soundcloud robi taką siekę z hatami, że szkoda mówić...

A numer fajny, saksofon winduje go o kilka oczek, bez niego byłoby nudno w sumie, a tak, to chociaż nie ma tego saxu zbyt dużo, nadaje smaku całości.

Tam nie ma saksofonu ;) Tam jest Trumpet - trąbka.. Wiem, bo jestem dęciarzem z zamiłowania ;)


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Shabboo Harper - 13.05.2015

Quoqos, mój komentarz dotyczy tego konkretnego utworu. Twoja twórczość (SC), "z wyciętymi samplami z ambientowych tracków", nie jest mi obca...


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - satl - 30.05.2015

pomysł wydaje mi się całkiem spoko ale haty mogłby by troche 'zniknąć' z pierwszego planu, bejslajn troche się gryzie imo no i wg mnie napewno smaczku dodałby tutaj jakiś sampel wokalny ;)


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Madtone - 13.06.2015

Sub za bardzo wyrazisty.

Co do kompozycji, dodalbym jakas melodie na pianinie, na gitarze, na trombce, czy na innym dowolnym intrumencie. Bo do tej pory sa tylko akordy i po minucie juz zaczyna byc monotonne :)


RE: Liquid Minds(Qoqos) - Close to You - Zirds - 13.06.2015

(13.06.2015, 22:26)Madtone napisał(a): Sub za bardzo wyrazisty.

Co do kompozycji, dodalbym jakas melodie na pianinie, na gitarze, na trombce, czy na innym dowolnym intrumencie. Bo do tej pory sa tylko akordy i po minucie juz zaczyna byc monotonne :)

Co to jest trombka?