MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Ptr. - Huangshan (Chillstep) (/temat-chill-out-ptr-huangshan-chillstep)



Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Peter O'ski - 17.03.2015

Witam wszystkich forumowiczów z powrotem :)

Niektórzy mogą pamiętać mnie z bardziej transowych kawałków, jednak już od ponad 1/2 roku zajmuję się trochę innymi dźwiękami... Trochę, bo warstwa melodyczna pozostaje nadal ta sama, tylko pomysły inne ;)

Bez zbędnego gadania zapraszam do odsłuchu - Klimaty orientu, daleki wschód w oprawie czegoś z pogranicza chillstepu (więc jeżeli to zły dział na to, to prosiłbym o przeniesienie) :)

[Obrazek: ornzwx.png]



Ach, bym zapomniał! Włączona opcja pobierania ;)



RE: Ptr. - Huangshan - Zirds - 17.03.2015

Wielkie Pro! Świetny Chillstep. Genialna przestrzeń. Bardzo mi się podoba motyw arpegiatora na tych fletach w pogłosie (słaby Dry, mocny Wet). Świetne! 5/5


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - formal - 17.03.2015

mega :D takie czilauty to ja lubię. powinni nam jeszcze dopisac obok dubstepu chillstep zeby takie kawalki sie nie gubily w dziale elektronka :)


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Quantum Spark - 19.03.2015

Wszystko niby pięknie ładnie ale mam wrażenie, że te barwy to już słyszałem 1500 razy.
Brakuje trochę pazura.
Chociaż końcówka niezła jak już to zasuwa po transowemu ;)

Ja nie oceniam bo sztuki się nie ocenia ;).


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Shutara - 19.03.2015

Zasłużony piątal.
Jak SV wspomniał; piękna, głęboka przestrzeń. Perka z wyczuciem o sobie daje znać ;)
Fakt faktem, że bardzo podobny lead mi się przewinął pewnie przez kilka innych utworów, ale imo pasuje i robi co ma robić.
Gdybym nie wiedział czego słucham, to po przesłuchaniu intro (konkretnie od momentu, w którym wchodzi pluckowy bass) stawiałbym na Seven Lions'a - bardzo mi się skojarzyło z jego stylem.
Jeszcze raz to mówię - super kawałek. Nie omieszkam sobie zassać.


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Thomas - 19.03.2015

Przyzwyczaiłeś już, że linia melodyczna w Twoich utworach jest rewelacyjna. Podoba mi się moc tego utworu, piękna linia bass'owa. Piano idealnie nadaje klimatu. Fakt, że dźwięki są dosyć często wykorzystywane przez producentów Chillstepu, ale tutaj nie ma podstaw do ujęcia utworowi czegokolwiek. Ściślej ujmując, nie wyobrażam sobie innego sound designu w tym traku. Jako, że uwielbiam Chillstep, a ten jest na prawdę świetny, masz ode mnie zasłużone 5/5.


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Abigail Noises - 20.03.2015

Świetnie. Urokliwy, klimatyczny, ciepły... Piano-flet miękko kołysze. Całość unosi w orientalną podróż. Gratuluję<thumbup>.

Shabboo Harper


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - R3haB - 20.03.2015

Też jestem trensowcem, który przeszedł na ambient, ale u mnie niestety nie wygląda tak pięknie. Bardzo ładna, szeroka panorama i przestrzeń w utworze, dużo dobrze ustawionych i dobranych efektów pogłosowych, no i te dźwięki, wstawki vocalne, flety, no i krystaliczna barwa pianina. I jeszcze ten na poły upliftowy motyw w końcówce, po prostu wspaniałość. Chyba obczaję więcej twoich kawałków :D Trzymaj się, wielkie 5!


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Zirds - 21.03.2015

Znalazłem taki obrazek w internecie i chciałbym go tutaj wkleić:


[Obrazek: aa996d2f73c6.gif]


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Peter O'ski - 21.03.2015

Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna - nie spodziewałem się tak pozytywnego odzewu! :)

(20.03.2015, 21:57)R3haB napisał(a): I jeszcze ten na poły upliftowy motyw w końcówce, po prostu wspaniałość.
Naprawdę cieszę się, że jednak ta część również się spodobała :)

(21.03.2015, 2:10)Stellar Vagabond napisał(a): Znalazłem taki obrazek w internecie i chciałbym go tutaj wkleić

Już bardzo niedługo ;)


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Orionage - 22.03.2015

5/5 bezdyskusyjnie. Dawno nie słyszałem tak dobrej kompozycji w tych klimatach. Zazwyczaj nie skupiam się na szczegółach, patrze na całość, a całość robi świetne wrażenie :)


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Alex fat - 26.03.2015

Hej.Mam jeden albo 2 twoje utowry na dysku , i powiem ci bracie , ze wlaczylem sobie ten walek i sobie mysle , ze brzmienie teraz a wcześniej , co tu dozo gadac hehehe ;). Szczeze wolal bym to w transowej wersji , bo wymiatałeś w gatunku , ale to też nie jest zle. podrawiam


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - chafer - 27.03.2015

I ty masz tylko 11 "followers"? To przecież profesjonalny utwór. Nie mam żadnych uwag.

Ps Teraz zauważyłem, że na kanale masz tylko jeden utwór. Gdzie znajdę inne Twoje kawałki?


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Peter O'ski - 28.03.2015

(26.03.2015, 18:57)Alex fat napisał(a): Hej.Mam jeden albo 2 twoje utowry na dysku , i powiem ci bracie , ze wlaczylem sobie ten walek i sobie mysle , ze brzmienie teraz a wcześniej , co tu dozo gadac hehehe ;). Szczeze wolal bym to w transowej wersji , bo wymiatałeś w gatunku , ale to też nie jest zle. podrawiam

Dzięki, to naprawdę miłe, że ktoś jeszcze pamięta cokolwiek o mnie :P Trochę łączę to wszystko w kupę, ale z transu już wiele nie będzie. Najwyżej takie oto wstawki :)

(27.03.2015, 11:13)chafer napisał(a): I ty masz tylko 11 "followers"? To przecież profesjonalny utwór. Nie mam żadnych uwag.

Ps Teraz zauważyłem, że na kanale masz tylko jeden utwór. Gdzie znajdę inne Twoje kawałki?

No cóż, to jest nowy projekt, który jak na razie przynosi niezbyt wymierny wynik. Jeżeli chodzi o klimaty podobne do tego, który tutaj - trzeba poczekać, ale będę systematycznie dodawał ;) A jeżeli o stare rzeczy, to tutaj; https://soundcloud.com/waterflow-1


RE: Ptr. - Huangshan (Chillstep) - Zirds - 24.04.2016

Wracam ponownie do tego utworu, a to już dzięki Mateuszowi Morawskiemu i prowadzonemu przez niego Best of Music Producers PL (#8), na którym się znalazł ten utwór.
Świetna produkcja, świetny klimat, świetna opowieść. PRZEPIĘKNE!