MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jeykop - Hero (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jeykop - Hero (Original Mix) (/temat-jeykop-hero-original-mix)



Jeykop - Hero (Original Mix) - Jeykop - 20.03.2015

Witam ponownie :D Kolejny utwór... Nic więcej już z nim nie jestem (na ten moment xd) w stanie zrobić... Więc daję go wam do oceny :D




RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - Zirds - 21.03.2015

Melodyjka jak z taniej gierki albo wielkim wzorcem dla Ciebie był Shaun Baker i jego Explode?


RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - ProCkers - 21.03.2015

Melodia nie jest najgorsza, ale i tak słabo brzmi, nie porywa. Kick wreszcie nie fałszuje, ale słabo dla mnie brzmi. Refren ogólnie nie ma mocy, co jest ogromną wadą w big roomie. Perkusja jest mało rozbudowana i przejścia są takie se :D Jest troszkę lepiej niż poprzednio, ale i tak masz mnóóóóóstwo pracy przed sobą.


RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - Audionectic - 21.03.2015

Oprócz tego co nadmienili koledzy.Power chordy buduj raczej z paru warstw.Zabrzmi to napewno lepiej.
Najlepiej zapomnij na jakiś czas o tym projekcie i zajmij sie czymś nowym.Pózniej może wpadną pomysły na rozbudowanie utworu.Bedziesz miał poza tym większe doswiadczenie:)


RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - Jeykop - 22.03.2015

Co do tej perkusji to ja już nie wiem czego używać żeby nie było za mało xd Werble, haty, clap, kick, tamburyno, ride xd Co jeszcze mogę dodać? xd


RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - Audionectic - 22.03.2015

Zależy jaka stylistyka men.Obserwuj uchem producenta swoich idoli.Jak zaczyna sie intro,z jakich elementów,kiedy znikają by nie zakłócać innym instr.pasma,jak stworzyć odpowiedni,bujający feeling(house)Jak chodzi panorama,czy bas środkiem,czy stopa,czy razem(co wymaga doswiadczenia)czy jest wogóle miejsce na dodatkowe elementy perki.Zrób osobny slot w mikserze i kompresuj cała perke razem.Ten slot wyślij dopiero na sume.Rózne motywy i techniki sie przydają.Kombinuj,podgladaj,podpytuj.
W muzyce wszystko jest mozliwe.Nie trzeba kopiowac bigsroomów i innych już przerobionych setki razy motywów.Bądz kreatywny.Bedzie trudno ale jak już technicznie podskoczysz pare pieter wyzej i wrócisz do starych projektow...:) bedzie git
Pzdr


RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - Mich - 29.03.2015

Big room jest taką muzyką, w której ma być dużo energii, ma być głośno. Żeby to uzyskać, po pierwsze stosuj dużo layeringu na swoich leadach. Po drugie, dobrze te warstwy zmiksuj, tak by sobie nie przeszkadzały, a wzajemnie się dopełniały. Najważniejszym narzędziem tu będzie korektor (EQ). Po trzecie, musisz zrobić je tłuste. Najlepiej na te warstwy razem (grupując tracki) dawać efekty takie jak kompresja, wszelkiego rodzaju distortiony, dimension expandery itd. Są takie efekty wbudowane w DAWach, ale możesz również zdobyć to wytczkami. Ja polecam np. Camelcrusher, czy darmowe wtyczki od TAL lub XFER.
Aha, jeszcze ważne jest dobre stereo, ale tym radziłbym się zająć później.
Nie zapominaj też o reverbie i delayu.
Moim zdaniem to po prostu melodia w dropie jest zbyt jednostajna, spróbuj urozmaicić jej rytm. Wiem, bigroom dużego groovu to nie ma, ale na pewno potrzebuje bardziej skocznej melodii. Porównaj sobie ją do melodii z profesjonalnych utworów w tym gatunku, to na pewno zrozumiesz o czym mówię.
Ogólnie to robisz powoli postępy, pojawia się coraz więcej urozmaiceń w aranżacji. Po prostu ćwicz i ćwicz. Powodzenia :)


RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - Z3KE - 4.04.2015

Zacznę może od mixu...który niestety kuleje. Poszczególne instrumenty nie są porozmieszczane, przez co wszystko na siebie nachodzi tworząc coś w rodzaju papki. Polecam dokształcić się nieco w tym temacie (na YT znajdziesz multum tutoriali/poradników na ten temat). Break jakoś tam jeszcze brzmi choć potrzebna mu equalizacja, o tyle drop... Subkick z tym leadem na dropie nie zbyt do siebie pasują. Ponadto ważny aspekt jak sidechain lead'u leży niestety. Jeszcze dużo przed Tobą, ale nie zrażaj się :) Powodzenia!


RE: Jeykop - Hero (Original Mix) - MatthewA - 17.05.2015

Nieco brakuje energii i mocy ale ogólnie w miarę ;).