MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Producenci oszuści - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Producenci oszuści (/temat-producenci-oszusci)

Strony: 1 2


Producenci oszuści - Bartas_PL - 22.03.2015

Czy czasem ciekawi was czy dany producent muzyczny,który tworzy muzykę to tak naprawdę jego muzyka ?Jestem ciekawy po prostu kto muzykę tworzy, a kto ją przerabia na lepszą.Ma ktoś jakieś propozycje?(Dajcie jakieś konkretne dowody).Ja znam np. Davida Guette i jego utwór play hard:

To utwór Alice Deejay-Better of alone:

Choć przerabia utwory to i tak jest spoko.


RE: Producenci oszuści - Zirds - 22.03.2015

W większości producenci remiksujący albo stosują technikę opisu typu Oryginalna nazwa artysty - oryginalny tytuł (nazwa producenta remiksującego). Lub używają formy Coveru - niektórzy dopisują to słowo w nawiasie po swojej nazwie utworu lub stosują typ - własna nazwa - oryginalna nazwa utworu przed remiksem.

Ale dobrym przykładem jaki mogę zademonstrować jest utwór Laurent'a Garnier'a - The Man With The Red Face



oraz ten sam utwór w wykonaniu Funkagenda & Mark Knight - Man With The Red Face




Powiem tylko, że to oryginalny utwór Garniera - jeden z najbardziej mi znanych i cenionych nie tylko przeze mnie, ale i moich znajomych, którego melodia jak i instrument, który ją gra jest swojego rodzaju geniuszem.

Z drugiej zaś strony... gdy się na niego natknąłem w wykonaniu Marka Knighta, nie odczułem żadnej różnicy co do oryginału. Ale gdyby nie ten Cover nie poznałbym takiego artysty jakim jest Mark Knight!


Co do poszukiwań kto był pierwszy a kto już tylko ctr+c, ctrl-v...
Polecam zajrzeć na stronkę:

http://www.whosampled.com/


RE: Producenci oszuści - Tomi - 22.03.2015

Co za chamówa, słychać klasyk Alice Deejay to jeszcze bezczelnie tytuł jakiś z d...

Ale ciemna masa wszystko kupi xD

Cała oryginalna "twórczość" dejwida koperfilda głetty




RE: Producenci oszuści - OProject - 22.03.2015

To częste zjawisko wśród "artystów" słyszałem wiele takich utworów z kradzionym motywem... wystarczy posłuchać chociażby Scooter'a, ci panowie osiągnęli w tym mistrzostwo (kilkadziesiąt melodii zapożyczonych) xd
Powszechne zjawisko w muzyce Pop, tam większość utworów to covery coverów, tworzone przez ghost producentów xd
Do tego dochodzą utwory stworzone prawie w całości na samplach, loopach, presetach... ja w tym sztuki nie widzę... no chyba że sztukę zarabiania pieniędzy xd
od 1:35
Push - Strange World (2000 Remake) od 1:37 (Skuuter kradnie prawie co do sekundy xd xd)

http://www.whosampled.com/Scooter/ dobra stronka ;)


RE: Producenci oszuści - Quantum Spark - 23.03.2015

Z ciekawostek dodam, że dość popularny ostatnio utwór Robina Thiki (nie wiem jak się to pisze a szukać mi się nie chce) ten z czerwonymi napisami w teledysku, to nimby też plagiat. Sąd w USA przyznał za naruszenie praw jakąś kosmiczną rekompensatę coś koła bańki. Mogą być jakieś przekłamania w tym moim info bo to wiadomość zasłyszana w tv. Ale jest nadzieja jak ktoś wam skubnie utwór ;).

Odświeżanie utworów jakoś mnie nie drażni. To co zrobił Guetta to jeszcze jakoś ujdzie bo Better Of Al... ma już swoje lata ( ale pewnie też musiał zapłacić za prawa do niego). Gorzej jak jakiś znany producent skubnie coś jakiegoś nie znanego szaraczka. Takie coś może ostro zdenerwować. Ale jakoś nie słyszałem o takim przypadku.

Czasem też utwór w n-tej wersji odnosi sukces.

Są pewnie jakieś regulacje prawne które określają co jest plagiatem a co nie.


RE: Producenci oszuści - Zirds - 24.03.2015

Polecam poczytać także o zespole The Winstons i ich utworze Amen my Brother. ;)


RE: Producenci oszuści - Xorbolanid - 24.03.2015

(23.03.2015, 22:59)Quantum Spark napisał(a): Gorzej jak jakiś znany producent skubnie coś jakiegoś nie znanego szaraczka. Takie coś może ostro zdenerwować. Ale jakoś nie słyszałem o takim przypadku.

No co, mam robić AMA?


RE: Producenci oszuści - Kveon - 24.03.2015

Znam jedną taką od Mohombi, który z rockowych (nie wiem dokładnie czy to rock) klimatów przerobił to na Pop...



Oryginał



RE: Producenci oszuści - Spidfirerz - 24.03.2015

Mina Scooter'a po zobaczeniu postu Olda
[Obrazek: zZz4MOB.jpg]


RE: Producenci oszuści - Xorbolanid - 24.03.2015

(24.03.2015, 18:06)Kveon napisał(a): Znam jedną taką od Mohombi, który z rockowych (nie wiem dokładnie czy to rock) klimatów przerobił to na Pop...

Dobra, dobra. Ten przykład akurat jest znany, mam nadzieje że nie bierzecie tych przykładów z "Gdzieś to już słyszałem" (swoją drogą on swoje przykłady bierze z whosampled). Tak to w sumie do ciebie było Kveon, bo każdy kto urodził się przed 1997 rokiem powinien oryginał kojarzyć.


RE: Producenci oszuści - gregwmusic - 24.03.2015

(24.03.2015, 22:25)K napisał(a): Nazwa tematu to jak się ma niby do zawartości?

Myśle zę tu racej chodzi o nie dociągniecie...

to nie jest oszustwo bo za takie podebranie sampli grozi plagiat...

każdy DJ/Producent ( no może każdy :P )może kupic prawa do wykorzystania motywu :) i myśle że i tych przypadkach tak było...

Więc nie ma mowy tu o oszustwie :)


RE: Producenci oszuści - Bartas_PL - 28.03.2015

Wiedziałem że David Guetta jest przerabiaczem a nie producentem,ale nie sądziłem że ''the world is mine'' nie jest jego,Myślałem, że ma chociaż kilka utworów swoich, ale i tak nie mam nic do przerabiaczy przecież nie biorą oni zawsze całego utworu tylko polepszają kawałek danego utworu.Mimo tego wszystkiego ja uważam że muzyka przerabiaczy jest zazwyczaj lepsza od muzyki uczciwych producentów bo często płynie tak rytmicznie.W dziełach uczciwych producentów uważam,że tylko taki rytmiczny i taneczny rytm wyzwala się dopiero w refrenie.Ale szczerze mówiąc ja nigdy nie chciałbym brać kogoś utworów,bo co to za frajda?To jest tylko większa kasa i sława.Ja tam wolę trenować i sam tworzyć utwory.


RE: Producenci oszuści - Bartas_PL - 28.03.2015

A tak z innej beczki jest u mnie myśl która nie daje mi spokoju.Wiecie może kogo muzykę bierze nasz Robert M?Bo ja nie wiem.Jedyne co widziałem to to, że bierze wokal z ''Dance hall track'':


A tak poza tym na you tubie zauważyłem,że w jego najnowszym utworze ''Want it tonight'' pisze,że na gitarze grał Jan Borysiewicz w tym utworze,więc jest nadzieja,że to jest jego utwór.


RE: Producenci oszuści - Milan - 9.04.2015

Macie tu na forum własne kawałki zrobione od podstaw ?


RE: Producenci oszuści - OProject - 9.04.2015

(9.04.2015, 18:53)Milan napisał(a): Macie tu na forum własne kawałki zrobione od podstaw ?

Nie jeden swój utwór zrobiłem w 100 % bez żadnego nie swojego sampla tak samo melodie, dzwięki syntezatorów czy kicków ... :P ;)
Do Hi hatów, snare, clapow i ride używam drumazona oczywiscie masakruje to wszystko efektami layeruje, dodaje inne szumy itp. tak że brzmi zupełnie świeżo ;)
Nie wiem jak inni ale też jest tutaj sporo dobrych producentów, którzy również tworzą od podstaw <Dealwithit>


RE: Producenci oszuści - Audionysos - 12.04.2015

Ja uważam, że wymienianie wszystkich przykładów z osobna jest trochę bez sensu bo tego typu proceder to nie są jakieś sporadyczne przypadki i jest tego naprawdę cała masa. Ciekaw jestem natomiast co sądzicie o nieco bardziej subtelnych zapożyczeniach.
Nie tak dawno furorę robił ten kawałek:


Byłem trochę w szoku, kiedy koleżanka powiedziała mi, że melodia jest bardzo oryginalna.
Dopasuj tempo, zmień tonację o jedną nutę i wychodzi coś takiego:

[zs]http://www20.zippyshare.com/v/tw0PeX8f/file.html[/zs]

Przypadek?
Wydawało mi się, że ten drugi kawałek był na tyle znany, że każdy go słyszał.
Czy się mylę? Gdyby ktoś jednak nie słyszał oryginału:




RE: Producenci oszuści - TheMrR - 12.04.2015

Drop tego utworu...:


...to zrzynka z tego klasyka:



RE: Producenci oszuści - Zirds - 13.04.2015

W sumie to nie oszustwo, ale bardziej ciekawostka bo TCB się przyznali, że pierwszą melodię "zapożyczyli"...





...od:




A poza tym zachęcam do przeczytania tego wątku na forum break.fm, na którym się nic nie dzieje, ale są ciekawe tematy warte uwagi:

Spis sampli użytych w utworach DnB
http://www.break.fm/viewtopic.php?f=2&t=2151


RE: Producenci oszuści - Audionysos - 17.04.2015

break jeszcze istnieje? :D Ja przestałem tam zaglądać jak zaczęli spamować jakimś dupnym stepem, pewnie już mi konto usunęli bo to parę ładnych lat... :P


RE: Producenci oszuści - Zirds - 27.04.2015

Coś tam się jeszcze dzieję... Nie jest to juz tak ruchliwe jak za czasów dnb.pl, ale stare wygi tam zaglądają wciąż ;)