MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Modafin - Save Me (VIP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Modafin - Save Me (VIP) (/temat-drum-bass-modafin-save-me-vip)

Strony: 1 2


Modafin - Save Me (VIP) - Grisha - 22.03.2015

VIP wersja wrzucanego już jakiś czas temu utworu ;) Można zassać na soundcloudzie jak i wersje WAV na Bandcampie. Wszystkie opisane w podpisie utworu ;)




RE: Modafin - Save Me(VIP) - Shutara - 23.03.2015

Perkusja kosi równo. To samo się tyczy praktycznie wszystkiego. Jedyne co mi się nie za bardzo podoba...co to ja chciałem mówić? xD
Zasłużone 5; porządny, napakowany energią dnb ;)


RE: Modafin - Save Me(VIP) - gregwmusic - 1.04.2015

jest moc ! przypomina mi Receptora styl ala brakecore itp traczek bardzo dobry :)
leci plus


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Audionysos - 2.04.2015

Kolejny bardzo dobry technicznie kawałek. Intro wyszło tutaj znacznie lepiej niż ostatnim razem, aczkolwiek bas w tym miejscu mógłby wybrzmiewać trochę krócej. Ogólnie to przydało by się trochę więcej urozmaiceń. Już na samym początku powtarza się 2 razy praktycznie ten sam motyw (nie licząc odwróconego krasza na końcu) w dropie jest tak samo. Jeśli nie chce Ci się zmieniać linii instrumentów to mógłbyś przynajmniej o jakieś efekty się pokusić.


RE: Modafin - Save Me(VIP) - soundsystem - 9.04.2015

(2.04.2015, 18:19)Audionysos napisał(a): bardzo dobry technicznie kawałek.

Wsłuchaj się w sampel perkusji np 1:13 i porównaj z resztą , przesadziłeś z tym "bardzo dobry technicznie" , pierwsze co zauważyłem to właśnie mix - nie tyle kiepski co "mało profesjonalny" a właściwie skopany : (
Osobiście to mnie już męczą tego typu dramy , czyli mi się nie podoba numer , po prostu . Pomysły masz i to jest plusem , tylko żeby ci się nie rozkraczył ten predator ; )


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Audionysos - 10.04.2015

Co Ty chcesz od tej perkusji? Ja uwielbiam takie brejki i uważam, że lepiej iż zrobił w głównym motywie bardziej proste ułożenie sam, niż wrzucił byle pod całość jakiś przypadkowy loop. Ten brejk przynajmniej jest tam wklejony z głową.
Tego że perkusja jest prosta nie biorę pod uwagę przy ocenie techniki, ale to co jest w tym kawałku uważam, że jest przedstawione wyraziście i przemyślanie. Wiadomo, że to może nie jest poziom BSE i właśnie dlatego nie pisałem, że miks jest zajebisty.


RE: Modafin - Save Me(VIP) - bero - 11.04.2015

Perkusja robi robotę, dobrze wyszedł Ci ten drum :)


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Paquaxin - 13.04.2015

No i pasuje do jakieś dobrej platformówki.


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Luke303 - 13.04.2015

Marzy mi się umiejętność robienia takich tracków. Podoba mi się dynamika i brudne, pozbawione plastiku brzmienie. Bas fajnie sobie wrzeszczy przez cały utwór, perkusja daje czadu...pobieram


RE: Modafin - Save Me(VIP) - soundsystem - 22.04.2015

(10.04.2015, 18:04)Audionysos napisał(a): Co Ty chcesz od tej perkusji? Ja uwielbiam takie brejki i uważam, że lepiej iż zrobił w głównym motywie bardziej proste ułożenie sam, niż wrzucił byle pod całość jakiś przypadkowy loop. Ten brejk przynajmniej jest tam wklejony z głową.
Tego że perkusja jest prosta nie biorę pod uwagę przy ocenie techniki, ale to co jest w tym kawałku uważam, że jest przedstawione wyraziście i przemyślanie. Wiadomo, że to może nie jest poziom BSE i właśnie dlatego nie pisałem, że miks jest zajebisty.

Nie zrozumiałeś mnie , sampel odbiega jakością mixu od reszty kawałka i ogólnie ma troche inna barwe , może być nawet na poziomie BSE tak jak to napisałeś .


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Audionysos - 23.04.2015

To dalej nie rozumiem w takim razie... Co masz na myśli pisząc o jakości miksu?
Grisha podeślesz projekt? Właśnie mi przyszedł do głowy pomysł na urozmaicenie tego kawałka... ;)


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Grisha - 23.04.2015

w sumie w wolnej chwili moge podesłąc stemy, bo projekt jest tak rozje...., że sam sie w nim pogubiłem przed ostatnim wyrednerowaniem wałka :P


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Audionysos - 23.04.2015

To sobie uporządkuję. Sam często odpalam własny projekt i nie wiem co jest grane, więc jestem przyzwyczajony ;)
Stemów żadnych nie chcę bo mnie tylko wkurzają... :P


RE: Modafin - Save Me(VIP) - soundsystem - 23.04.2015

Ładnie sobie oczka puszczacie , no i te języki ...
I co najlepsze zauważyłem że tak się przyjęło na tym forum , nieświadomie , chyba , ja np bym się zorientował .
Pozdrawiam wszystkich zwłaszcza tych którzy w całości robią muzykę z sampli rotfl (ejay ... stare piękne czasy)


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Audionysos - 23.04.2015

Rozumiem, że Szanowny Pan Prezes uważa emotikony za dziecinne i żenujące?
Wybacz mi, Tobie też już puszczam... ;)
Co do dalszej części wypowiedzi to kompletnie już nie kumam o co chodzi...


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Zirds - 24.04.2015

(23.04.2015, 22:54)soundsystem napisał(a): Ładnie sobie oczka puszczacie , no i te języki ...
I co najlepsze zauważyłem że tak się przyjęło na tym forum , nieświadomie , chyba , ja np bym się zorientował .
Pozdrawiam wszystkich zwłaszcza tych którzy w całości robią muzykę z sampli rotfl (ejay ... stare piękne czasy)

Znaki interpunkcyjne stawiamy po słowie; przed spacją.
Dużo ludzi pracuje na samplach - polecam sprawdzić zespół The Prodigy i ich utwór Smack My Bitch Up - toż to jeden wielki sampel.
A w utworze Modafina ten sampel, który Ci się tak nie podoba to zwykły Amen break wycięty z utworu Amen Brother zespołu The Winstons z 1969 roku i jakość tego sampla nie będzie nigdy lepsza (nie taka jak dźwięki wykręcane obecnie).
Jeżeli pracowałeś na eJay to jesteś młodzian... ja się bawiłem w Magix Music Maker 2.0 od którego powstały właśnie takie kolorowanki jak eJay.
Ogólnie nie zauważyłem, żeby Modafin miał w utworze wykorzystane same sample, ale tak to już jest, że się używa sampli (one shot) i pętli (loop) różnych elementów które można odpowiednio dopasować do utworu. Trzeba sobie radzić. Nie ma zasad przy produkcji muzyki bo to sztuka i tylko nasza wyobraźnia ją kreuje, a szydzenie sobie z tego kto i w czym i z czego coś produkuje, tworzy jest dziecinne i głupie.


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Stiopa - 30.04.2015

Póki co wstęp jest niezły. 0:50 sec wtf O_o meeega wjazd. Aż mi się kuwa znowu zachciało dramów słuchać. Rezy aż miło. Czy to nie harmor? Może bo mi przypomina brzmieniowo. Tak, czy siak sieka jak trzeba.
Takich neurosów mi brakowało na forum, bo Xplasm kupił ps 4 i ma w dupie muzę ;)
Pozdro świetny tjun, leci 5


RE: Modafin - Save Me(VIP) - Shabboo Harper - 2.05.2015

To zdecydowanie nie jest mój klimat, jednakże wypowiem się, bowiem podoba mi się aranż tego utworu. Intro, początkowy "kolaż" spokojnego, beztroskiego backgroundu z "wściekłym" drumem i jeszcze potem "furia" beatów (O:51). Świetny, kilkukrotny break i mroczne efekty. Coś w tym jest...<takjest>


Do Soundsystem: Sample? Bez twórczej błyskotliwości, imaginacji to nic.
"Muzyka we mnie, w muzyce ja".


RE: Modafin - Save Me (VIP) - Mat.Mor.Raw - 11.06.2015

Kawałek brzmi zawodowo, jak jakaś Noisia conajmniej. Strasznie podoba mi się zróżnicowane podejście do warstwy rytmicznej. Są tutaj współczesnie brzmiące bity drum'n'bass z wysoko strojonym snare, ale też przeplatają się spójnie z loopami typu 'Amen Break' a na dodatek pojawiają się wstawki syntetycznego basu, który gra tak jakby imitował połamaną perkusję. Bardzo dobrze się tego słucha, naprawdę mocny i spójny połamaniec, a do tego ma w sobie coś charakterystycznego co sprawia, że nie nudzi jak typowe kawałki dnb. Moja ocena 5/5.


RE: Modafin - Save Me (VIP) - FellaBeat - 21.09.2015

Witaj, świetny kawałek, oczywiście nie chcę cię urazić bo ja dopiero raczkuję w temacie robienia muzyki aczkolwiek na początku odniosłem wrażenie jakby melodia była oddzielona od bitu. Być może to twój celowy zabieg !!! nie wiem, ja bym nie umiał tak zrobić :) A perkusja faktycznie " hula"