MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Chafer - Dark Shadows - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Chafer - Dark Shadows (/temat-classical-chafer-dark-shadows)



Chafer - Dark Shadows - chafer - 28.03.2015

Cześć,

stworzyłem muzykę instrumentalną - w założeniu miała być to muzyka pasująca np. do filmu z Batmanem :)
Używałem Reasona.



Na soundcloud jest wersja nie do końca oszlifowana:



Orkiestra to dobry, stary Miroslav Philharmonik :)


RE: Chafer - Dark Shadows - Zirds - 28.03.2015

Bardzo ładna kompozycja, ale według mnie od 2 minuty przesadziłeś z pogłosem na talerzach i na smyczkach najpierw na lewym a potem na prawym kanale.


RE: Chafer - Dark Shadows - Cris - 28.03.2015

surowość kompozycji. Duży minus, bo gra w zasadzie w tym samym czasie jedna sekcja, a przecież orkiestra to tyle różnych instrumentów.


RE: Chafer - Dark Shadows - abyssMB - 28.03.2015

dobry mroczny klimat, bardzo dobry pomysł, świetnie sie tego słucha.


RE: Chafer - Dark Shadows - proph3t88 - 29.03.2015

Wszystko fajnie ale te smyki dają wrażenie odstawania od całości albo po prostu za dużo efektu nałożyłeś :) Reszta jak najbardziej ok :) ale... nie przypomina w ogóle Score z batmana bo uśmierciłeś klimat innymi smykami... i Hans Zimmer by się uśmiał :D kocham Score z trylogii Batmana więc no wiesz... tylko 4/5

edit.

I tu pozwolę sobie :) po edycji w zasadzie jak dłużej przesłuchałem panning jest nieco taki dziwny. Przestrzenność utworu strasznie przeszkadza po czasie. W tle nie denerwuje, ale surowe się robi po "którymś z kolei" razie jak się słucha jak napisał "Cris" z resztą :) ale co prawda


RE: Chafer - Dark Shadows - chafer - 29.03.2015

Hej, wielkie dzięki za komentarze - nawet nie wiecie jak się cieszę, że tu trafiłem!

Smyczki były dla mnie najtrudniejsze do zrobienia i rzeczywiście przedobrzyłem. Hans Zimmer może się ze mnie śmiać, ale to dopiero mój drugi utwór `orkiestrowy` - będzie lepiej!
A co do surowości utworu - pełna zgoda. Cóż, tu daje znać brak doświadczenia. Czuję, że utwór mógłby być bardziej żywy i przydałoby się jeszcze kilka instrumentów, ale pojęcia nie mam jakich i w jakich miejscach. Na pewno przydałaby się altówka i wiolonczela, ale poddałem się po kilku próbach - wszystko zaczęło się strasznie mulić.

Dzięki raz jeszcze!


RE: Chafer - Dark Shadows - Cris - 30.03.2015

bo troszkę źle podchodzisz do kawałka. Skoro "core" instrumenty mulą to coś innego przejmuje ich rolę, albo nawet nie tyle rolę, co miejsce. Pamiętaj, nie każdy instrument musi grać coś innego.


RE: Chafer - Dark Shadows - chafer - 31.03.2015

Pamiętam. Znajomy muzyk podpowiedział mi co nieco w sprawie muzyki orkiestrowej. Podstawą może być kontrabas, który gra pojedyncze dźwięki, krótkie stacatto lub długie legato, harmonicznie może go uzupełniać wiolonczela grając kolejny składnik akordu, altówka może uzupełniać wiolonczele albo skrzypce. Skrzypce w I sekcji zazwyczaj grają melodię, skrzypce II sekcji ją uzupełniają harmonicznie albo grają kontrapunkt. Teraz pozostało teorię przekuć w praktykę. ;) Planuję kolejny utwór tego typu zrealizować za kilka miesięcy - do tej pory będę się dokształcał i ćwiczył grę na pianinie.


RE: Chafer - Dark Shadows - gregwmusic - 1.04.2015

Jest sucho kolego :)
ten violin mogł być bardzoej "tłusty"
jak wchodza celiosy to poprostu go nie słychać


RE: Chafer - Dark Shadows - Audionysos - 5.04.2015

Po tym co usłyszałem od Crisa i Grega na tym forum to ciężko będzie mi się czymś takim zadowolić, ale jeśli to rzeczywiście twoje drugie podejście w tym gatunku to naprawdę nie jest źle :)