MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Bero - Dreams (Original mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Bero - Dreams (Original mix) (/temat-progressive-bero-dreams-original-mix)



Bero - Dreams (Original mix) - bero - 11.04.2015

Witam zapraszam do odsłuchu :)
Jeśli komuś się podoba zapraszam do pobierania :)




:D


RE: Bero - Dreams (Original mix) - Beatzer - 11.04.2015

Zaczyna się nieco, jak Pjanoo Prydza ;) Zajebisty akompaniament, tylko tak od 1:29 jakby za cicho melodia główna grała. No i podoba mi się (ale to nie znaczy) jedno z moich ulubionych ułożeń melodi, tu obstawiałbym na b-g-d-c. ;) Mocna piątka tak z mojej strony, choć i tak wiem, że bardziej doswiadczeni użytkownicy powiedzą coś więcej. :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - nullname - 11.04.2015

Czy te fałsze na końcu dropu celowo? Poza tym - fxy trochę zbyt syczace. W dropie lekko lead za głośno. Snaer w buildupie lekko za cicho, ale nie jest zle. Aranzacyjne fajnie wykonane - dźwięki świetnie dobrane. No i melodia - mam wrażenie, że słuchałem czegoś w stylu kawałków z protocol recordings.

Nie mogę ocenic bardziej głęboko, bo słucham to na starych głośnikach, a nie na monitorach. Wiec później się bardziej rozpisze.


RE: Bero - Dreams (Original mix) - bero - 11.04.2015

Fałsze w melodii specjalnie, żeby podkreślić koniec frazy :D
Dziękuję, nie spodziewam się takiego odzewu, kolejny kawałek będzie lepszy :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - Vampir3 - 11.04.2015

Lepsze niż niektóre komercyjne z "beatportów" itp. ;P Aranż niezły, a jak na początkującego to nawet bardzo niezły.


RE: Bero - Dreams (Original mix) - bero - 11.04.2015

No na swoim koncie mam tylko 3 ukończone kawałki, z czego 2 remixy, gdzie mix jest nawet znośny... w tym najnowszym dałem z siebie wszystko, chociaż ciężko mi się pracowało, projekt ciął i fl crashował jak chciałem dodać nową wtyczkę, więc byłem trochę ograniczony.
Np. pady musiałem zrobić z chordów z dropa, bo nie mogłem dodać większej ilości dźwięków, bo wyskakiwało " Invalid pointer operation". Z racji ograniczenia, myślę, że się wywiązałem nawet z tego w jakiś tam sposób :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - nullname - 11.04.2015

32bit FL, nie? Heart Mam to samo, ale ma to swoje plusy... na pewno czyściej, bo człowiek niestety granic nie zna i będzie dawał tyle fxów, że nie będzie się dało tego słuchać...

Ale mimo wszystko technicznie nie jest może idealne... (jak większość produkcji w labelach eh...) Ale melodia dorównuje światowej klasie. Taki motyw. Za to gratuluje, rzadko coś mi ostatnio wpada w ucho. Tylko mi się przypomina pewien utwór, tylko jaki... jak sobie przypomnę to się podzielę :)

Dobra robota - poza tym... mógłbyś mi wysłać preseta tego basowego ARP'a? Słyszę go wszędzie, a nie mogę nigdzie znaleźć. Bardzo proszę ;)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - Quantum Spark - 11.04.2015

Technicznie powiem, że świetnie to wszystko wyprasowane tj. nie widać dużej dynamiki a przestrzeń jest zachowana.
Mam na myśli, że głośność jest dociągnięta na maksa a zachowana jest ta taka fajna głębia.
Dźwięki nie kłują w uczy, nie są za blisko, mają swoją przestrzeń.
W sumie nie mam pojęcia jak osiągnąć taki efekt w FL, nie czytałem na ten temat żadnego tutka.
Pewnie to kwestia kompresji.

Brzmienia całości bardzo fajne, nie za cukierkowe, no może ciut za cukierkowe ;P
Aranżacja bardzo bogata.
Utwór na duży +.
Pod względem wykonania, jest czego pozazdrościć.

Zastanawia mnie też kwestia czy na jakichś głośnika ( słucham na słuchawkach ) czuć jak stopa pracuje.
Przy takiej kompresji to chyba niemożliwe.

PS: Bero? Ma to coś wspólnego z Dero czy to czysty przypadek?


RE: Bero - Dreams (Original mix) - bero - 11.04.2015

Przestrzeń się buduję panoramą i pogłosami, najlepiej zrobi cichy mix, żeby potem to ogarnąć w masteringu.
Przestrzeń też budować można wycinaniem częstotliwości :)
Nie wiem kto to Dero, a moje studio to zwykły laptop i głośniki logitecha 2.1... studiuję po za swoim miastem nie mogę sobie pozwolić na luksusy, a w domu rzadko bywam, więc nie opłaca mi się krk kupować :)
Nullname presety robiłem na sylenthcie bodajże, a efekt tego pompowania zawdzięczam dblue_glitch'owi i gater- bramkowanie załatwiło robotę, że stworzyłem z tego arp :)
Quantum Spark, co do stopy, to tylko kwestia powycinania częstotliwości na basie i stopie, mają się zmixować nie? NP. wycinam na stopie 60 hz, to na basie mniej więcej podbijam to 60 hz, z kolei stopie dodałem energii na 120 hz, to tam bass ucinam.
Tak btw stopy w ogóle nie kompresowałem :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - nullname - 11.04.2015

Cytat:Nullname presety robiłem na sylenthcie bodajże, a efekt tego pompowania zawdzięczam dblue_glitch'owi i gater- bramkowanie załatwiło robotę, że stworzyłem z tego arp

Tyle wiem... Tylko świetnie brzmi - u wielu słyszę niemal identyczny myślałem że to zwykły preset sylentha z jakieś tam paczki. Dlatego pytam :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - Revnotes - 12.04.2015

Melodia bardzo mi się podoba, po prostu takie komercyjne granie, właśnie tak powinno wyglądać. Przyjemne i łatwe do zapamiętania, a przy tym całkiem ładna barwa w breakach, w dropie już mocno przesłodzona, jak dla mnie.

Kompozycyjnie jest zdecydowanie lepiej niż technicznie, bo jednak brakuje niskich częstotliwości, do tego stopa zbyt słabo się przebija. Być może zmiana sampla by pomogła, Twój brzmi kartonowa i brakuje mu nieco fundamentalnych częstotliwości. Z drugiej strony lead gra zdecydowanie za głośno, więc problem może rozwiązać również zabranie kilku dB.

Jesteś na dobrej drodze do jakiegoś release'a, ale jeszcze trochę tej drogi przed Tobą pozostało moim zdaniem.


RE: Bero - Dreams (Original mix) - bero - 12.04.2015

Konstruktywna krytyka, dzięki. Za wytwórniami będę się oglądał jak zrobię jeszcze z 3 tracki, każdy co raz lepszy :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - Lubie To - 12.04.2015

Zdecydowanie drop ma zbyt wysokich częstotliwości czy coś takiego bo na k*** po uszach :)
I czy pod koniec przypadkiem nie ma fałszów ?
Drop szczerze mowiac sredni natomiast break na +


RE: Bero - Dreams (Original mix) - bero - 13.04.2015

Dzięki, fałsze specjalnie, ale racja nie wyszły mi, po tylu krytykach jak i pochwałach jestem z siebie zadowolony. Miałem z 2000 projektów zaczętych żadnego nie mogłem skończyć, aż się uparłem na jedne i go katowałem. Z kolei też nigdy takie mixy nie uzyskałem( moje poprzednie nuty na sc to koszmar), wg zaleceń waszych kolejne tracki będą co raz lepsze. Możliwe, że wyłapiecie błędy, a ja będę je korygować co raz to bardziej rozwijając się w tym. I może kiedyś będzie taki moment, że nikt nie skrytykuje :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - BeatDrops - 16.04.2015

Fajny utwór.Masz ode mnie duży plus . Meledia przyjemna miło się słucha. Mix też okej. To tyle.
Pozdrawiam
;)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - bero - 18.04.2015

Muszę usunąć, bo wydaję.. Dziękuje za opinie i te chwalące i te konstruktywne :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - nullname - 18.04.2015

Będziesz próbował czy już znalazłeś chętnych? :) Szczerze to melodia wybacza całe wykonanie techniczne, ale warto jest mieć to na poziomie. Mam nadzieję, że po tych wszystkich krytykach choć trochę poprawiłeś :)


RE: Bero - Dreams (Original mix) - NaxOfficial - 18.04.2015

T gdzie ta nutka? :P