MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Beat Drops - Mój pierwszy track - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Beat Drops - Mój pierwszy track (/temat-beat-drops-moj-pierwszy-track)



Beat Drops - Mój pierwszy track - BeatDrops - 17.04.2015


Mój pierwszy Big Roomowy track który tu wstawiam ;)
Zapraszam do odsłuchu :)
BeatDrops
:)

Wstawiam player.
T-Sted



RE: Mój pierwszy track - Shutara - 17.04.2015

Zły link żeś pan podał ;)


hmmmm... - BeatDrops - 17.04.2015

Spróbuje to naprawić :)

Teraz powinno być dobrze:)


RE: Mój pierwszy track - kociol21 - 17.04.2015

Ja nie jestem specjalistą od Big Roomu ale tak:

Kawałek mocno nierówny, zaczyna się całkiem fajnie, ładne, przestrzenne brzmienia. To pianinko ma całkiem do kitu dźwięk, płaski jak kawał drewna, do wymiany albo chociaż coś z nim zrobić.
Melodia w Dropie mnie nie przekonuje ale to już kwestia gustu. Leady stanowczo za głośno w stosunku do kicka.

Aranżacja jak to w BR, jak najbardziej poprawna. Na pewno nie jest źle jak na pierwszy numer :)


RE: Mój pierwszy track - Zirds - 17.04.2015

Kick po dropie jest zmiażdżony jak prawe skrzydło Tupolewa. Piano ma beznadziejną barwę i w ogóle też brzmi jak katastrofa w przestworzach. Ogólnie na basie i na wszystkim dookoła masz nawalone kompresji.. ciśnienie jak w rowie Mariańskim. Jest ciasno i duszno jak w Pekaesie do Lichenia.
Aranżacyjnie tak jak kolega powyżej napisał jest dobrze bo zachowałeś wszystkie elementy budowy takiego utworu, ale jak napisałem powyżej do poprawy jest brzmienie i barwy instrumentów bo od tego pierdzenia basów wszystkie krety mi z ogrodu pouciekały, a czosnek się trzy razy w ziemię cofnął ;)


Dzięki - BeatDrops - 17.04.2015

Dzięki za rady :) Postaram się poprawić te rzeczy o których mówicie w następnym tracku :)


Przeczytałem wasze opinie i całkiem się z nimi zgadzam.:) Przesłuchałem te wypociny jeszcze pare razy i rzeczywiscie.Pianio trzeba poprawić .Breakdown też się nie kleji .w drugim też z tym kickiem strasznie się dusi :/ .Drop muszę bardziej urozmaicić i zmienić wtyczkę , bo obecnie na drop używam harmor-trance pluck który jest za ciężki.
Raczej nie będę kontynuował tego projektu, ponieważ tak jak już kolega wymienił jest strasznie dużo poprawek.Mordowalbym się z tym a o efekty ciężko by było :/ . Spróbuje poważniej zająć się następnym singlem.
Pozdrawiam :)


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - Zirds - 17.04.2015

Czemu w następnym tracku? Rób na tym a nie na następnym bo w następnym zrobisz kolejne błędy, które powielisz w następnych utworach i tak dalej. Pracuj nad jednym i próbuj go skończyć bo może jest w nim jakiś potencjał. Najpierw zrób jedno a potem bierz się za drugie. Pracuj nad miksem i brzmieniem - reszta przyjdzie z czasem :)


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - Orbiteus - 18.04.2015

Pierwsze co mi sie rzucilo najbardizej w oczy to balans. Balans pomiedzy instrumentami jest najwazniejszy, a u cb wszystko jest nieogarniete ;D. Druga rzecz to odcinanie najnizszych czestotliwosci. Fx'y i instrumenty zamulaja ci strasznie dol . Trzecia rzecz : bass ma jakas czestotliwosc rezonujaca. Niepowiem ci dokladnie ktora, ale wymaga ona duzego oslabienia, zeby wyrownac bass. Aranzacja... Schemat co prawda dobry, ale kompletnie nie ma polotu. Moim zdanie to pianko jest dobre, ale pod warunkiem ze dodasz cos na gore do niego. piata rzecz to dzwieki ... Presety ? Strasznie bola uszy i sa zle dobrane, szczegolnie w dropie xd. Ja do takiej melodii dalbym jakis pluck ktory by mial rezonans ponizej ... Ja wiem 600 Hz ? . Tak zeby wgniatal, bo teraz twoj lead strasnzie drazni ;D. Kolejna rzecz to kompresja ... Nie dawaj kompresora jak go nie potrzebujesz ;D Ogolnie jak napierwszy big roomowy track to jest niezle ;). Co do kontynulacji projektu ... Ja bym o nie kontynulowal . Za duzo rzeczy do poprawienia i gdybys pozniej chcial zrobic cos nowego to bys sie "zablokowal" z wena ;D


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - NaxOfficial - 18.04.2015

Źle nie jest :D


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - patorecydywa - 18.04.2015

Kolego, zatłukłeś ten utwór kompresją. Rozumiem że chciałbyś aby utwór miał konkurencyjne, wyraziste brzmienie. Ale jest to proces KOŃCOWY. Jeśli utwór bez żadnej kompresji na masterze nie brzmi imponująco i dynamicznie (a takie wrażenie mam w tym przypadku), żadna ilość kompresorów tego nie zmieni.


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - Orbiteus - 18.04.2015

Kompresji na master wiekszej niz ratio 1:1,5 nigdy bym nie dal (chyba ze kompresuje same mid). Jak dasz kompresje powyzej tego, to zje ci ona sub-bass, a to nigdy nie jest dobrze ;P. Jezeli probujecue uzyskac wieksza glosnosc, a pchanie limitera nic nie daje, trzeba sie cofnac do miksu, bo na 10000% macie znoszenie fazowe w dolnym pasmie ;))


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - Zirds - 19.04.2015

(18.04.2015, 22:55)Orbiteus napisał(a): Kompresji na master wiekszej niz ratio 1:1,5 nigdy bym nie dal (chyba ze kompresuje same mid). Jak dasz kompresje powyzej tego, to zje ci ona sub-bass, a to nigdy nie jest dobrze ;P. Jezeli probujecue uzyskac wieksza glosnosc, a pchanie limitera nic nie daje, trzeba sie cofnac do miksu, bo na 10000% macie znoszenie fazowe w dolnym pasmie ;))

Zależy też ile wrzucisz w IN i ile wydasz w OUT (DRY/WET) oraz jaki Gain zapodasz na wejściu ;)


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - Orbiteus - 20.04.2015

Wiadomo ;), ale uzycie takiego kompresora na masterze wymaga doswiadczenia, poniewaz jest to bardzo niebezpieczne z roznych wzgledow ;). Zreszta w domowym zaciszu nie zawsze slyszymy co robimy... To sie tyczy przedewszystkim niskich czestotliwosci. Taki kompresor moze zdzialac duzo zlego, a na naszym odsluchu nie bedizemy slyszec specjalnej roznicy ;P. Profesjonalne rezultaty da sienuzyskac bez konpresora na masterze, wystarczy sam limiter, dlatego jestem przeciwnikiem takiego rozwiazania ;)


RE: Beat Drops - Mój pierwszy track - Revnotes - 24.04.2015

Każdy kiedyś zaczynał, tutaj trudno mi coś podpowiedzieć, po prostu, jak będziesz ćwiczył z numeru na numer będzie coraz lepiej, bo słychać, że schemat aranżacji big room masz już ogarnięty.