MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Synthphonia - Few Years of Adventure - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Synthphonia - Few Years of Adventure (/temat-classical-synthphonia-few-years-of-adventure)



Synthphonia - Few Years of Adventure - Cris - 18.04.2015

Witajcie. Przedstawiam Wam krótką suitę przygodową, którą skomponowałem, jako prezent na 2 rocznicę wejścia Synthphonii na rynek, oraz na uczczenie 800 like'a na fanpage'u.




RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - kociol21 - 18.04.2015

Kurna, nie wiem czemu ale mi się Król Lew przypomniał jak to usłyszałem :O
Może będą robić remake, to im podeślesz :D

Numer przepiękny. Wiadomo, że masz już praktykę ale mimo to i tak szacun, wiadomo ile trzeba się naj..ć z aranżem i brzmieniami w takiej muzyce. A tutaj melodie, brzmienie, aranżacja miodzio.


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - Loco - 18.04.2015

No nic dodać nic ująć, no może poza małym mankamentem (moim zdaniem oczywiście), a dokładniej mam na myśli bongosy na początku, może drobny element ale jakoś mi nie przypadły. Mocne 5/5 :)


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - Audionysos - 18.04.2015

Jeśli nie masz jeszcze dość to chętnie się przyczepię do czegoś :P
Na razie powiem tylko tyle, że mi się podoba i daje 4,25/5 :)


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - abyssMB - 18.04.2015

Nic dodać nic ująć, dałem piątkę pierwszy :)


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - Abigail Noises - 19.04.2015

Diamencie ... lśnij <sunny><sunny>.

Shabboo Harper


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - proph3t88 - 19.04.2015

Mnie bardziej podeszła do gustu "druga część" jest moc Cris ! Taki pakiet "m-power" :D brzmieniowo miodzio moj klimat niskich tonów. I "trąbeczki trąbeczki" ja wszystkie was dzieweczki Heart jest ciekawie klimatycznie upliftingowo :) jak zawsze miło sie słucha Twoich kompozycji :)


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - Zirds - 19.04.2015

Shabboo załóż sobie swoje konto na forum :)

Co do utworu to jest ślicznie :) nic dodać nic ująć!


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - chafer - 19.04.2015

Kompozycja, aranżacja - świetne! Cały czas coś się dzieje, właściwie nic się nie powtarza - dobrze się tego słucha. Inni zrobili by pewnie 4 różne utwory na podstawie wszystkich pomysłów :)
Mam kilka małych uwag - w końcu to forum producentów więc każdy z nas oczekuje konstruktywnych komentarzy:

- Intro odstaje poziomem od reszty utworu. Moim zdaniem instrumenty smyczkowe, które grają na początku, kiepsko brzmią grane legato - w ósmej sekundzie jedna nutka gra ok. 1,5 sekundy i brzmi to trochę sztucznie. Zamiast tego zagrałbym dwie - trzy szybsze nuty. Za to od 14 do 26 sekundy trochę wszystko się ze sobą zlewa, chórek, smyczki etc. grają na jednym poziomie i nic się nie wyróżnia.
Od 27 sekundy brak uwag - miód na moje uszy i zazdrość w sercu :)
Po 1:50 w kilku miejscach nieco fałszuje mi sekcja instrumentów dętych - dokładnie w 1:53, 1:59, 2:02. Może za duże velocity?

Ps Jakich instrumentów użyłeś? Szykuję się do zakupu paru sekcji instrumentalnych i zawiesiłem oko na razie na Stormdrum 3 i Hollywood Strings. Co polecasz?

Ps Na Twojej stronie internetowej nie działa pierwszy film - "film został usunięty"/


RE: Synthphonia - Few Years of Adventure - R3haB - 19.04.2015

Nawet jakbyś chciał... nie znajdziesz błędów :D Motywy różnorodne, instrumenty dobrze dobrane. Słychać tylko efekty wieloletniej włożonej w produkcję pracy. Mam nadzieję, że zajdziecie jeszcze dalej! Pozdrawiam i gratuluję :)