MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce (/temat-tajemnicze-plyty-do-znalezienia-w-calej-polsce)



Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - HeluCze - 19.04.2015

Hej :) Wpadłem ostatnio na pomysł aby w pewien sposób wyjść do ludzi i dostarczać im swoją muzykę bezpośrednio, dodając przy tym troszkę tajemniczości haha :D Płytki z moimi utworami ( i jedną bonusową, nigdzie nie udostępnianą piosenką) porzucam w różnych miejscach, tak aby przyciągały uwagę. Działam głównie w Krakowie, ale już po kilku tygodniach płytki zawędrowały do innych miast (Warszawa, Częstochowa. Trójmiasto itp.). Jak na razie akcja cieszy się nie małym zainteresowaniem w kręgach znajomych, dalszych znajomych itp. Ciekaw jestem co o tym myślicie :) Dajcie znać w komentarzach i oczywiście zachęcam do szukania ! :)
Pozdrawiam ,
Helucze

Link do akcji:
https://www.facebook.com/Helucze

Krótki filmik promujący:



RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Audionysos - 19.04.2015

Sam pomysł jest ok, też kiedyś nad tym myślałem, ale niestety to jest kosztowne i czasochłonne. Ile płyt będziesz w stanie nagrać i rozdać w ten sposób? W każdym razie życzę powodzenia.


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - HeluCze - 19.04.2015

już ponad 200 rozdane, i drugie tyle mam jeszcze do rozrzucenia :) Biznes tani nie jest, bo zamawiając przez neta koszt jednej płytki to ok 45 gr. no i rzeczywiście trzeba mieć czas na to . Ale dla chcącego nic trudnego :)


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Shutara - 19.04.2015

hmm, 45gr za płytkę to jeszcze okej ;)
Propsuję pomysł; może się natknę na jakąś leżącą płytkę wracając ze szkoły


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Audionysos - 19.04.2015

45gr z drukowanie okładki i oprawieniem, czy samo tłoczenie?


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - HeluCze - 19.04.2015

za czystą płytkę ze zwyczajną kopertą wychodzi mi troszkę ponad 40 gr do tego dorzucam etykietę na kolorowym papierze i naklejkę ze swoim logo oraz kodem QR. Wszystko drukuję i wypalam w domu na domowym sprzęcie ( laptop, drukarka laserowa ) i pakuję do koperty :) więc 99,9 % roboty robię sam w domu :) rozglądałem się w internecie i gdybym chciał jakiejś firmie zlecić samo nagrywanie to cena płyty wzrasta do ok 1,20 zł + reszta kosztów więc troszkę mi się nie opłacało :)


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Audionysos - 19.04.2015

Aha, no właśnie coś mi to podejrzanie tanio się wydawało... :D


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Zirds - 19.04.2015

Zawsze to pomysłowa akcja reklamowa. Widać, że kolega inwestuje w siebie i to w całkiem ciekawy sposób :)


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Audionysos - 19.04.2015

Pytanie tylko na ile inwestycja się zwróci. Trzymam kciuki, jak Ci się uda to też spróbuję :D z tym że...

http://www.cdesign.com.pl/cenny-tloczenieplyt-nadruki-na-plytach

Za niecałe 5K zł wychodzi taniej tłocznie z nadrukiem niż zakup samych płyt (pierwsza stronka na jaką wszedłem)
No i masz 10K płyt. Licząc, że na każdą kopię robioną samemu tracisz 2min w sumie spędziłbyś nad tym ponad 330h.
Jeśli zarabiasz w pracy powiedzmy 10zł/h to można powiedzieć, że zaoszczędzisz jeszcze ponad 3K zł.
Nawet gdybyś kupił 1k płyt to chyba lepiej by Ci się to opłaciło niż samodzielne wypalanie.
Zresztą robienie tego na mniejszą skalę też jakiś super rezultatów Ci nie przyniesie - no chyba, że nagrywasz naprawdę miażdżące kawałki (nie zapoznawałem się z twoją twórczością), ale w takim wypadku powinien starczyć Ci internet.
Poza tym jeśli nie nagrywasz popu to musisz liczyć się z tym, że przynajmniej połowa ludzi po przesłuchaniu, wyrzuci tą płytę do śmieci. :/
Nagrywasz przynajmniej jakieś rootkity na te płyty? xD


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - RaNi/Works - 19.04.2015

Przyznam że też myślałem nad taką małą promocją XD też porozrzycałbym swoje kawałki po Krakowie XD


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Audionysos - 19.04.2015

Chyba że zrobimy zrzutę i stworzymy forumową składankę. Ludzie z forum są porozrzucani po całej Polsce to i zasięg byłby lepszy... :)


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Zirds - 19.04.2015

Też o tym myślałem


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - HeluCze - 22.04.2015

Haha nie, "rootkit'ów" nie nagrywam :D mi i tak budżet nie pozwala na tłoczenie płyt gdziekolwiek bo nie mam kasy żeby taką ilość kupić za jednym zamachem :(


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Tryglav - 23.04.2015

Ciekawy sposób na promocję :D Ale osobiście, gdybym miał jakiś poważniejszy materiał do zaoferowania, to płytki leciałyby za jakąś symboliczną kwotę na allegro, a w miasto rzuciłbym jakieś ciekawie zaprojektowane wlepki z kodem QR przekierowującym do odsłuchu/na fanpage/etc. A słyszałeś o grach opencachingowych? Ich uczestnicy próbują znaleźć jakieś drobne przedmioty ukryte przez innych graczy mając do dyspozycji smartfona z mapą i gpsem. Proponuję dołączyć do gry i stworzyć kilka lokalizacji dla tych płyt :D


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Knifeman - 23.04.2015

tez się zastanawiałem nad taką akcją (jak większość pewnie) tyle że chciałem lokalnie ludziom do łapki na chodniku rozdawać (można potencjalnych słuchaczy z wyglądu znaleźć) :E ale gdybym na drugi dzień zobaczył te płytki w koszu za rogiem (a to bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę klimat mojej muzyki) to by mi pękło serduszko

pomysł audionysosa jest atrakcyjny - można zrobić składki na koszta (odpadają niezdecydowani i pijawy)

da się podrzucić robaczka do nagrania w formie cd-audio?


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Audionysos - 23.04.2015

(23.04.2015, 14:47)Knifeman napisał(a): pomysł audionysosa jest atrakcyjny - można zrobić składki na koszta (odpadają niezdecydowani i pijawy)

Ja zawsze mam zajebiste pomysły tylko nikt mnie nie docenia...

(23.04.2015, 14:47)Knifeman napisał(a): da się podrzucić robaczka do nagrania w formie cd-audio?

No a niby za co Sony płaciło miliony dolarów odszkodowania? :D
Z tym że to nie był zwykły "robaczek" a naprawdę konkretny syf... ;P


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Zirds - 24.04.2015

Zrobić bundla cd-audio plus dograć jakiś teledysk który trzeba wcześniej rozpakować/zainstalować i w takim samoistnie rozpakowującym sie pliku wrzucić koparkę BC


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Knifeman - 25.04.2015

(24.04.2015, 22:08)Zirds napisał(a): Zrobić bundla cd-audio plus dograć jakiś teledysk który trzeba wcześniej rozpakować/zainstalować i w takim samoistnie rozpakowującym sie pliku wrzucić koparkę BC

i przejąć władzę nad światem (+śmiech doktora zło)

kurcze kiedyś było tyle inicjatyw promocji forum jak i muzyków/użytkowników, myślę że można ponownie rozpatrzeć część z nich


RE: Tajemnicze płyty do znalezienia w całej Polsce - Zirds - 25.04.2015

(25.04.2015, 21:23)Knifeman napisał(a):
(24.04.2015, 22:08)Zirds napisał(a): Zrobić bundla cd-audio plus dograć jakiś teledysk który trzeba wcześniej rozpakować/zainstalować i w takim samoistnie rozpakowującym sie pliku wrzucić koparkę BC

i przejąć władzę nad światem (+śmiech doktora zło)

kurcze kiedyś było tyle inicjatyw promocji forum jak i muzyków/użytkowników, myślę że można ponownie rozpatrzeć część z nich

Raczej! Myślisz, że ja myślę inaczej? Można zrobić wlepy, można zrobić tagi, można nagrać EPkę ;)