MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Nax - Recruit (Original mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Nax - Recruit (Original mix) (/temat-house-nax-recruit-original-mix)



Nax - Recruit (Original mix) - NaxOfficial - 25.04.2015

Zapraszam do sluchania i oceniania




RE: Nax - Recruit (Original mix) - kociol21 - 25.04.2015

Hmm... po pierwsze to na pewno jest progres względem dwóch poprzednich kawałków.

Numer jest mega dziwny. Tak jakbyś nie mógł się zdecydować co chcesz z nim zrobić. Bardzo oszczędny melodycznie, użyte brzmienie i elementy melodii dają kawałkowi bardzo mroczny i brudny feeling, a sama budowa kawałka podąża ścieżkami klubowych big roomów. Ten numer się w tym schemacie nie sprawdza, bo jest za brudny.

Trochę szaleństwa to jest z pogłosami moim zdaniem, niektóre partie mają go za dużo, inne za mało (clap). Mało się też tutaj w ogóle dzieje. Minimalizm wyszedł na dobre jeśli chodzi o klarowność brzmienia ale też sprawił, że numer jest nieco nużący.

Nie podoba mi się też ten zjazd na drop, ale to chyba kwestia gustu.
Poczekaj aż wypowie się ktoś bardziej obeznany z taką muzyką ;)


RE: Nax - Recruit (Original mix) - FrancescoKationi - 25.04.2015

Witam
Po pierwsze miks leży, dołu nie ogarnąłeś, motyw na delayu w perkusji za bardzo wysunięty. Aranżacja - niestety tutaj chyba jej nie ma. Jeśli naprawdę masz 6 lat doświadczenia, to naprawdę nie ma się czym chwalić, natomiast jeśli to nieprawda, to powinieneś jak najwięcej ćwiczyć.


RE: Nax - Recruit (Original mix) - Zirds - 25.04.2015

Człowieku, może jest progres, ale to za mało... Tak jak Francesco napisał powyżej - dół jest nie ogarnięty, tam panuje IV krąg dantejskiego piekła - Skąpcy i Rozrzutnicy - Rozrzucasz bas na całą częstotliwość i skąpisz dobroci i limitera ;)
Od 2:10 wchodzi psudo trap z brzmieniem takim, że muszę pęknięcia na ścianie zaklejać plastrami....


RE: Nax - Recruit (Original mix) - Shutara - 25.04.2015

Aranżacyjnie kuleje. Od 0:38 leci to samo co w intro, tyle że bez stopy. Taka jazda samochodem z górki i pod górkę do usranej śmierci, że tak się wyrażę. :D
W 1:15 to coś powinno być chyba trochę wcześniej (o ile w ogóle powinno być - trochę nie pasuje do mrocznego klimatu, który chciałeś utrzymać do tej pory); w tym ustawieniu psuje rytmikę. Osobiście w takich zabiegach lepiej brzmi usytuowanie tego przerywnika zamiast ostatniego kicka, czyli w 4/4.
Ty natomiast przerzucasz go na początek nowego; spróbuj go cofnąć i zobacz, czy samemu nie poczujesz, że tak jest lepiej.
Co do reszty to już koledzy się wypowiedzieli. Pracuj dalej ;)


RE: Nax - Recruit (Original mix) - Quantum Spark - 25.04.2015

Hardcorowo ale podoba mi się.
Ciekawe brzmienie fajna zabawa groovem w środku.
Bardziej Trap albo Big Room ale wiadomo House wszystko przyjmie ;).
Fajne jest to że nie ma tu żadnych cukierków tylko porządne łupanie od początku do końca, konsekwentnie.
To lubię.
Dla mnie fajny ciekawy, mocny, traczek.


RE: Nax - Recruit (Original mix) - Zirds - 25.04.2015

(25.04.2015, 17:06)Quantum Spark napisał(a): Hardcorowo ale podoba mi się.
Ciekawe brzmienie fajna zabawa groovem w środku.
Bardziej Trap albo Big Room ale wiadomo House wszystko przyjmie ;).
Fajne jest to że nie ma tu żadnych cukierków tylko porządne łupanie od początku do końca, konsekwentnie.
To lubię.
Dla mnie fajny ciekawy, mocny, traczek.

Ale ty słuchałeś tego na głośnikach z laptopa? Albo na komórze na tyłach tramwaju na Starołękę? Przecież tam dół łupie jak płyty tektoniczne w Nepalu, Paaaaanie...


RE: Nax - Recruit (Original mix) - Quantum Spark - 26.04.2015

Na słuchawkach, tych co zawsze.
Słychać, że dół jest ciężki ostro dudni ale nie czuć jego dynamiki, na słuchawkach.
Przynajmniej ja nie czuję.
Dlatego sluchalo mi się całkiem spoko.
A sam vibe, pomysł mi się akurat podoba.


RE: Nax - Recruit (Original mix) - TanterStyleZ - 30.04.2015

Motyw mi sie podoba....pierwsze wrazenie pozytywne jakie odczułem to takie że motyw od razu mi sie skojarzył z Hardstyle w prędkosci 140-150BPM pomijając te momenty gdzie wykręcany byl House.
Nie chce sie rozpisywac duzo juz zostalo powiedziane.
Daje 3 gwiazdki za motyw Hardstylowy w moim odczuciu który mi sie spodobał.
House'u tu jest moim zdaniem 50% to taka moja opinia.


RE: Nax - Recruit (Original mix) - Revnotes - 30.04.2015

Początki bywają trudne, na dodatek jako autor nigdy nie przyjmowałem do wiadomości, że skoro mi się tak bardzo podoba, to za moment ochłonę i stwierdzę, że jest to bardzo kiepskie. Obstawiam, że masz dokładnie tak samo, dlatego też nie oparłeś się pokusie, aby podzielić się swoim nagraniem ze światem.

Rozpoczynając projekt wywal wszystko co tam masz na kanale master i nigdy więcej nic tam nie wrzucaj. Ponadto pilnuj, aby wszystkie inserty nie przekraczały poziomu -6dB, a już pod żadnym pozorem nie pozwalaj, żeby dobijały do zera. Jeżeli uznasz, że miks się cichy, dostosuj to sobie sprzętowo, ale nigdy wewnątrz DAW przesterowując miks.

Szybko przekonasz się, że dolne pasmo szybko się zapycha i na ironię stopa i bass giną. Jest na to rada, ucinaj korektorem najniższe częstotliwości (około 100Hz) dla wszystkich innych instrumentów prócz stopy i basu.

Kombinuj, testuj, oglądaj tutoriale i na pewno będzie lepiej.


RE: Nax - Recruit (Original mix) - UF_Glomma - 1.05.2015

każy rodzaj muzy może być fajny. rozumiem kontekst choć repetytywność tego dropa mnie zabiła. nie mam monitorów ale i bez nich dół morduje numer. ja dla zasady robie zabieg z posta powyżej od revnotes (P.) wszystkie doły out!. i do tego końcówenie gór. dla kurażu i w przypadku białych szumów.troche posiedzieć i byłyknął w kręgach zapaleńców całonocnych (sam czasem przynależe:)


RE: Nax - Recruit (Original mix) - STLKR CLL - 12.05.2015

Wszystko szumi i ten szum zagłusza i bass i stopę. Nie ma kliku stopy - a co gorsze w Big Room - słabo bas stopy słychać. Z Mastera powywalaj Limtery i inne pierdoły, zostaw Master na koniec - na mastering ;) Przydałaby się equalizacja i ucinanie dołu :) Jak na razie nie oceniam.


RE: Nax - Recruit (Original mix) - STLKR CLL - 2.06.2015

Fajne by to było, gdyby właśnie ten dół nie nakur*iał. Szumi, trzeszczy i pierdzi. Talerze są za głośno, i co chwila ten denerwujący drop... to znaczy ten reverse i shout - nie mój styl.