MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Kocioł - Orion 79 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Kocioł - Orion 79 (/temat-electronica-kociol-orion-79)



Kocioł - Orion 79 - kociol21 - 27.04.2015

Udało mi się skończyć kolejny kawałek. Krótki wstęp będzie.

Poprzednie numery miały w sobie sporo z "żywych" instrumentów, gitary, bębny itp. Teraz pierwszy raz zrobiłem coś na 100% syntetycznych brzmieniach, chodził mi po głowie taki styl już od dawna, to spróbowałem coś w nim ukręcić.

Starałem się, żeby brzmiało to archaicznie, stąd parę dziwnych zabiegów (werbel na gated reverbie itp). Powiedzcie, czy zdaje to egzamin. Nie wiem też jak z miksem, bo głośniki mi padły i robię na słuchawkach wszystko :)



EDIT: Nie mam pojęcia dlaczego nie działa mi player tutaj. Wszystko zrobiłem jak trzeba. Już działa, jakimś cudem pomogła zamiana https na http.


RE: Kocioł - Orion 79 - Zirds - 27.04.2015

Bardzo ładny, ciepły, kosmiczny (nazwa bardzo tutaj pasuje). Zmieniłbym brzmienie werbla i zmieniłbym pogłos na nim ponieważ nie pasują oba do takiej muzyki. Tutaj by się przydał taki clap jaki jest przy przejściach... z szybkim wejściem i długim, zanikającym tailem.
Bardzo ciekawa opcja z arpem na basie i otwieraniem filtra górnozaporowego od 1:18 Heart .

Że jeszcze nikt nie skomentował tego utworu... ah.. Polubilibyście się z FL Fanem, gościu miał fioła na punkcie ambientów, w sumie tak jak ja. A ten utwór jest genialny.

Czy mógłbym prosić o wersję bez linii perkusyjnej do downloadu?


RE: Kocioł - Orion 79 - kociol21 - 27.04.2015

"Kosmiczne" klimaty, bo obejrzałem Interstellar ostatnio i mi się wkręciło :)

Z tym werblem to też nie byłem i nie jestem pewien, nawet miałem dać taki z długim pogłosem ale chciałem zrobić bardziej w stylu lat 80tych, posłuchałem paru numerów i jednak królował taki puszkowy z dużym reverbem ale uciętym na bramce. Jeszcze pomyślę coś nad tym.

Co do wersji bez bębnów, nie ma sprawy, podeślę Ci na pw wieczorem.


RE: Kocioł - Orion 79 - chafer - 27.04.2015

Bardzo dobre. Moim zdaniem osiągnąłeś cel - brzmi archaicznie. Rzecz jasna w tym dobrym sensie :) Fajnie, że próbujesz sił w różnych gatunkach.
Do werbla nie mam uwag, ale chyba kick za bardzo kompresuje podkład. Mogę się mylić - niestety dzisiaj muszę cicho odtwarzać muzykę, ale czuję, że coś za bardzo `pływa`.

Ps Miks jest ok, ale biorąc pod uwagę Twój poprzedni utwór jestem pewny, że wyciśniesz z niego więcej jak już odzyskasz głośniki. :)


RE: Kocioł - Orion 79 - CaffeineMC - 27.04.2015

początek mi się podoba, oldschoolowe ciepłe brzmienia ;]

aaaaj ten werbel nie pasuje ;/ poza tym jeszcze mógłbym się czepić tego uciekającego syntha na 3:01, trochę wyrwał się spod kontroli i na 3:29 zgubiłeś lekko rytm, końcówka wg mnie nie pasuje, widziałbym tam jakiś "big bang" ;]

ogólnie utwór na plus, co do takiej stylistyki to polecam produkcje Perturbatora, tam może podsłuchasz jak mniej więcej powinna perka chodzić

https://soundcloud.com/perturbator/perturbator-future-club


RE: Kocioł - Orion 79 - Shabboo Harper - 28.04.2015

Intro urzekające. Nieśpieszne, subtelne, lekko przenikające przez "mgławicę" roziskrzonych dźwięków...
Werbel (w tym tonie) mnie nie przekonuje, podobnie jako outro, lecz jest to myśl twórcza Autora. Ooops - 3:01. Utwór piękny, klimatyczny.
Kociol21, dziś jestem Twoim Syriuszem ^^.


RE: Kocioł - Orion 79 - Shutara - 28.04.2015

(27.04.2015, 22:01)CaffeineMC napisał(a): aaaaj ten werbel nie pasuje ;/
Czy ja wiem czy nie pasuje? Dla mnie siedzi dobrze, tylko ma zbyt wcześnie ucięty ogon. Jakiś reverb do zamaskowania i byłoby imo git.
(27.04.2015, 22:01)CaffeineMC napisał(a): na 3:29 zgubiłeś lekko rytm, końcówka wg mnie nie pasuje, widziałbym tam jakiś "big bang" ;]
Tutaj bym polemizował. Często się spotykam z takimi przejściami. Co prawda nie w elektronice, ale są i ciekaw jestem, czy autor też go zastosował specjalnie :P

Cały wałek - miód. Nie mam nic do dodania; świetne połączenie lat 80 i "kosmicznej" stylizacji ;)


RE: Kocioł - Orion 79 - kociol21 - 28.04.2015

(28.04.2015, 12:46)Zathura napisał(a): Tutaj bym polemizował. Często się spotykam z takimi przejściami. Co prawda nie w elektronice, ale są i ciekaw jestem, czy autor też go zastosował specjalnie :P

Oczywiście przejście jest specjalnie. Jeśli podzielić dany takt na nuty 16tki, to tutaj są walnięte akcenty na 1/16, 4/16 i 7/16. To jest zabieg często spotykany w bardziej połamanych odmianach rocka i metalu, a także jazzu itp. Lubię takie rzeczy, które przenoszą ciężar zmiany rytmu z końca taktu, gdzie zazwyczaj robione są "przejścia" na początek taktu następnego, jednak jestem w stanie zrozumieć, że nikt nie spodziewa się takich rzeczy w kosmicznej elektronice i może za bardzo zaszalałem :)


RE: Kocioł - Orion 79 - Quantum Spark - 2.05.2015

Fajne te podkreślenia, zmian frazy.
Utwór kojarzy mi się z klimatem lat 80-tych w sensie pozytywny, nawet bardzo pozytywnym, VHS, klimat seriali te sprawy.
Technicznie to na moich słuchawkach trochę brakuje mi separacji między poszczególnymi brzmieniami.
Raczej wszystko jest wyprasowane ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze.


RE: Kocioł - Orion 79 - Mestor - 7.05.2015

W zasadzie wszystko już zostało powiedziane, ale bardzo podoba mi się ten kawałek i postanowiłem go skomentować. Świetnie dobrane brzmienia, a intro niesamowicie klimatyczne.
Co do verbla to raczej kwestia gustu, ale jak dla mnie rzeczywiście zbyt "krótki" i to w zasadzie jedyna moja uwaga. Ciekawie zrobione outro-podoba mi się.


RE: Kocioł - Orion 79 - Zirds - 7.05.2015

(7.05.2015, 18:23)Mestor napisał(a): W zasadzie wszystko już zostało powiedziane, ale bardzo podoba mi się ten kawałek i postanowiłem go skomentować. Świetnie dobrane brzmienia, a intro niesamowicie klimatyczne.
Co do verbla to raczej kwestia gustu, ale jak dla mnie rzeczywiście zbyt "krótki" i to w zasadzie jedyna moja uwaga. Ciekawie zrobione outro-podoba mi się.

Offtopując lekko... co to jest verbel? Połączenie reverbu (pogłosu) z wróblem?


RE: Kocioł - Orion 79 - aqmoolator - 10.05.2015

Nie wiem czy wiesz, ale mnóstwo ludzi gra i słucha tego co dziś nazywają "new retro wave" - muzyki inspirowanej tym co robiło się w latach 80. Do tego stopnia, że topowi artyści nagrywają na szpulakach i starych analogowych stołach mikserskich żeby uzyskać to mięsiste brzmienie. W każdym razie wpisujesz się tym utworem w styl i klimat muzyki elektronicznej lat 80.
Jeśli o mnie chodzi to wielkie brawa, bo uwielbiam takie granie no i zrobiłeś naprawdę rewelacyjną rzecz!
Jedyny zarzut mam osobiście do stopy, która za mocno "tłucze" a snare jest bardzo klimatyczny i jak najbardziej pasujący do charakteru utworu. I jak ja słyszę solo na takim "kosmicznym" leadzie to klękajcie narody! Ostatnie niespełna pół minuty miażdży! Szkoda, że tak nagle się urywa. W najlepszym momencie:) Ale może to specjalny zabieg? żeby czuć ten niedosyt?