MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. FX Zeus - Go High - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. FX Zeus - Go High (/temat-progressive-fx-zeus-go-high)



FX Zeus - Go High - Quantum Spark - 28.04.2015

FX Zeus - Go High


Nie jest to Progressive typowo występujący tu na forum.
W ogóle nie wiem czy to Progressive ;).

W przypadku tego tracka chciałem postawić na prostotę i przejrzyste drumsy
trzymające dobrze rytm. Ale chyba to spartoliłem niepotrzebnie dokładając ciężkiego bongosa tuż pod stopą który chyba psuje rytm.

Konstrukcja tracka pozostawia wiele do życzenia no i niestety wyszło z tego 7 minut.

Brakuje ciekawych elementów i dobrej głębi, ruchu na instrumentach ale powiedzmy, że jestem w trakcie dopracowywania tych elementów w moich produkcjach.

Dół jest robiony na wyczucie bo na słuchawkach ciężko mi ocenić jak to tam pracuje.
Głównie, wrzucam tego tracka po to by się przekonać czy gra w miarę przyzwoicie.

No i oczywiście nieponowieniem pisać tego wszystkiego żeby nie zakłócić odbioru czy ewentualnych opinii ale jak człowiek popije kawy to energia szuka obojętnego ujścia ;).


RE: FX Zeus - Go High - Shutara - 28.04.2015

Początek trochę mi się skojarzył z jednym z Deadmau5'owych bounce'owych wałków :P Co do talerzy - trochę ich za dużo w intro, przynajmniej dla mnie.
0:46 - spodziewałem się powrotu do motywu z intro, a tu taki zawód :P
Dalej leci dość spoko, aczkolwiek mam odczucie że lekko chaotycznie zaaranżowane.


RE: FX Zeus - Go High - Revnotes - 28.04.2015

Zazdroszczę pomysłowości w sensie mnogości projektów, chyba na forum nikt Cię pod tym kątem nie przebije - ilość projektów / czas realizacji. Szczerze Ci życzę, abyś utrzymał formę kiedy zacznie już to wszystko brzmieć na profesjonalnym poziomie. Będziesz mógł obkleić sobie pokój własnymi płytami - zajebiste.

Tym razem podoba mi się sound design, jasne że nie jest tego dużo, ale w odróżnieniu od ostatniej produkcji mam wrażenie, że wszystko do siebie pasuje. Track kuleje znów pod kątem miksu, ale skoro tworzysz z takim rozmachem, to w końcu skumasz, jak to wszystko powinno razem być zmiksowane. Być może za bardzo próbujesz wyeksponować jak najwięcej elementów, zamiast skupić się na tych najistotniejszych.

Masz ciekawy styl, nigdy nie wiem czy wyskoczysz z jakimś deepem, progressivem, electro czy techem, dlatego chętnie zaglądam i wierzę, że pewnego dnia mocno mnie zaskoczysz.


RE: FX Zeus - Go High - Alex fat - 28.04.2015

Mam jedna twoja produkcje na dysku , wyszla ci rewelacyjnie :). Postaraj się dluzej posiedzieć nad projektem , na jego elemtami , i na spokojnie , ja wiem, ze człowiek chce jak najszybciej na forum komentarze itp. też tak miałem :D. Dlamnie było ciężko to opanować ,i powoli opanowuje , i caly czas czuje glod wzucania kawalkow na forum , al. jak nic się niekonczy to co tu wzucac , no może czasem. Pozdrawiam


RE: FX Zeus - Go High - Shabboo Harper - 29.04.2015

Utwór, w moim odczuciu, "uderzająco" przejrzysty w swym rytmie. Zbyt "uderzająco" ;). Dźwięk a'la kastaniety i bongos podoba mi się. Lubię Twoje beaty i to jak "traktujesz" bass, lecz nie w tym przypadku. Numer w pewnym momencie nuży (outro 4:20?). Notabene jesteś w pełni świadomy, tego że "brakuje ciekawych elementów i dobrej głębi, ruchu na instrumentach..."
Wierzę, że You will "Go High+er" <kawa>.


RE: FX Zeus - Go High - Stiopa - 30.04.2015

No ja już dawno do Twoich produkcji nie zaglądałem, ale jak Revnotes pisał, faktycznie mix jeszcze nie najlepszy, za bardzo wszystko gra na pierwszym miejscu. Dziwię się właśnie, że przy takim naparzaniu wałków, nie możesz tego ogarnąć. Może zmień odsłuch? W moim przypadku tak było. Kupiłem nowe słuchawki i mnie olśniło, że pieprzyłem niektóre pasma, poziomy itp, może i u Ciebie jest podobnie.
Póki co pomysły masz ciągle świetne. Naprawdę popracuj solidnie nad techniką, a będą z Cibie wielkie ludzie.
Pozdro


RE: FX Zeus - Go High - UF_Glomma - 1.05.2015

dużo tego kawałka w tym kawałku. przydał by sie lekki low pass bo szelest mocny a za to mało basu-instrumentalnego.też nie mam nic profesionalnego do odsłuchu ale da sie to odczuć. kawałek który zależy od ratio na sidechainie. lubie ten efekt :) choć wole jeszcze więcej dowalić tak żeby sie taki swing delkatny zrobił co z regóły daje więcej miejsca między wybrzmieniem (czy raczej wbrzmieniem ...)łańcuchowanego dzwięku. Siła jest tylko nie wiadomo do czego ją przypisać, na pewno kick. tylko ze reszta nie chce sie podporządkować


RE: FX Zeus - Go High - Kaper - 5.05.2015

Wrażenie mam jakby stopa była głównym motywem całego utworu, przygłusza nieco, jest za mocna. Jak na mój odsłuch 2+1 to miks nie powala z nóg.


RE: FX Zeus - Go High - patorecydywa - 6.05.2015

Robisz numer o charakterystyce klubowej, ale w klubie ten numer nieprzyjemnie by dudnił. Przestrzeń i nagłośnienie klubowe uwydatniają brak klarowności w niskich i niższych-średnich. Mało tu dynamiki i "oddechu".

Jeśli masz swoich faworytów muzyki klubowej, spróbuj przestudiować ich miks. Są też autorzy, jak Robert Babicz, którzy dosyć szczodrze dzielą się wiedzą o miksie na youtube.


RE: FX Zeus - Go High - Quantum Spark - 6.05.2015

Dzięki za wszystkie opnie te poruszające kwestie techniczne są dla mnie najważniejsze.

Mam problemy z ogarnięciem dołu, bo nie mam sprzętu co przenosiłby jakiś bas.
A na słuchawkach to tak naprawdę g..... można poczuć.
Ostatnio coś poczytałem na ten temat i myślę, że najnowszy wałek idzie w dobrym kierunku.
Nie wrzucam bo obiecałem sobie mały post od wrzucania :D, za dużo tu tych moich średniaków.