MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Chafer - darkness - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Chafer - darkness (/temat-electronica-chafer-darkness)



Chafer - darkness - chafer - 4.05.2015

Hej,

miesiąc temu zrobiłem pewien utwór. Mam do niego kilka zastrzeżeń i w tej chwili walczę z miksem, ale kurcze słuch już mi się zmęczył i nie jestem pewny co jest ok, a co nie ;)



Moje zastrzeżenia - poczytajcie PO przesłuchaniu utworu, żebyście się nimi nie sugerowali ;)

!SPOILER! ;)

1. Nieco za suchy kick
2. Nierówne hihaty.
3. Chwilami buczący bas
4. Chyba za głośny główny motyw.

Przydałoby się też urozmaicić perkusję.



RE: Chafer - darkness - Zirds - 4.05.2015

Jeżeli walczysz z miksem to sobie zrób z 3 dni odpoczynku. Posłuchaj innych utworów nie brzmiących tak jak ten. Daj ochłonąć uszom i nie pracuj nad dźwiękiem z rana, a w godzinach bardziej popołudniowych, gdzie słuch się ostał już z hałasami życia codziennego.

Utwór jest bardzo ładny, do czego co bym się przyczepił to perkusja brzmiąca w tle, na której jest nałożony za mocny reverb. Tak samo bardzo rozjeżdża mi w basie stopa, która brzmi zbyt pudełkowato i bije zbyt mocno po basie - zdejm trochę góry w dolnym paśmie - poniżej 300hz i wyrównaj za pomocą Q (dobroci) odpowiednią ilość w EQ.


RE: Chafer - darkness - Quantum Spark - 4.05.2015

Bardzo ciekawy fajny klimat.
Moje uwagi to raczej weź z poprawką na to, że moje tracki nie są za dobre.
Coś jest nie tak z drumsami a szczególnie z werblem nie do końca pasuje, jest za jasny tak mi się wydaje.
I te uderzenia pałeczkami wydają mi się zbędne, możliwe, że to one psują rytm, który nie jest odpowiednio czytelny. Nie wiem czy bawiłeś się głośnością tych dodatkowych uderzeń werbla i toma po lewej.
Może jakby je trochę przyciszyć, nadać każdej nutce specyficzną głośność powinno być lepiej.
Wysoki dźwięk główny gra za długo to samo i jest ciut za blisko.
Nadałbyś mu jakichś ruch albo jakoś inaczej go urozmaicił.
Jak pogodzisz warstwę rytmiczną z instrumentalną to będzie super traczek, bo pady i inne tło, klimat super.


RE: Chafer - darkness - Shabboo Harper - 4.05.2015

Urokliwy kawałek. Krystaliczny dźwięk, szczególnie główny motyw (a'la piano) brzmi pogodnie w przeciwieństwie do tytułu. Fragment od 0:56 nie przekonuje mnie. To wyciszenie jest niepotrzebne. Background rzeczywiście trochę przyćmiony przez werbel. Uwagi Quantum Sparka'a odnośnie drumów trafne. Bas "grzmi"... Parę "mrocznych" dodatkowych efektów w tle uczyniłoby utwór jeszcze przyjemniejszym w odbiorze. Hej, ;).


RE: Chafer - darkness - CaffeineMC - 5.05.2015

ogólnie dobra robota, ale jeśli się czepiamy to ...

plumkacz-pianino, momentami wchodzi chyba na zbyt wysokie rejestry i gra minimalnie za głośno, generalnie czuje się, że coś z nim jest nie tak, na początku podobało mi się jego brzmienie, ale im dalej w las tym gorzej, a na końcu zaczęło mnie irytować, a reszta wchodzi ... więc myslę, że jakiś delikatny efekt mógłby urozmaicić jego brzmienie i wpasować do reszty ...


RE: Chafer - darkness - chafer - 5.05.2015

Dzięki za opinie i cieszę się, że utwór został ciepło przyjęty :) Zwróciliście uwagę dokładnie na te rzeczy, których i ja nie byłem pewny. Na dniach zrobię nową wersję.


RE: Chafer - darkness - HunchBread - 5.05.2015

Pozwól, że i ja wtrącę swoje 3 grosze ;)

Więc zaczynając od pozytywów, to bardzo fajny klimat uzyskałeś w tym utworze. Pady, bass i całe tło fajnie gra, plus brzmienie tego "plumkacza" nazywając go tak kolokwialnie, bardzo mi się podoba i w jakiś sposób kojarzy mi się z głównym motywem Residen Evil :P

Co do złych rzeczy to niektóre fx zagłuszają perkusje, a ona sama jest tak jak wcześniej wspominałeś, jest nieco uboga.

Podsumowując... Mimo małych mankamentów, jest to dobry utwór ze swoim klimatem ;)


RE: Chafer - darkness - aqmoolator - 10.05.2015

Moim zdaniem utwór wiele by zyskał gdyby pozbawić go tej akustycznej perki rodem z rockowych kawałków. Poeksperymentowałbym z brzmieniami bliższymi muzyce stricte elektronicznej. Poza tym reverb na werblu wszystko niepotrzebnie brudzi. Ten plumkający lead grający melodię jest niezły - fajne brzmienie i chwytliwy motyw. Choć można by go urozmaicić, dodać jakieś solo. Na pady dałeś flanger od 1.30? jakoś tak dziwnie brzmi.
Dobra :) ponarzekałem, teraz czas na pozytywy. Jako całość oceniam bardzo dobrze. jest to co w muzyce najbardziej lubię; klimat i melodia. I jedno i drugie nie zawodzi. Jak dla mnie warto nad tym posiedzieć jeszcze. Całość urozmaicić kilkoma przeszkadzajkami. Ma potencjał, którym masz szansę naprawdę zamieszać.


RE: Chafer - darkness - chafer - 10.05.2015

Dzięki za kolejne rady. Jestem w trakcie przebudowy utworu - będzie lepiej!

"w jakiś sposób kojarzy mi się z głównym motywem Resident Evil"

No i tego się nie spodziewałem. Nie wierzyłem, że ktoś odkryje moją inspirację :)

"Na pady dałeś flanger od 1.30? jakoś tak dziwnie brzmi. "

To taki dość skomplikowany efekt (kombinacja wielu efektów), ale jeszcze go zmienię bo mi się przestał podobać ;)


RE: Chafer - darkness - Knifeman - 3.06.2015

bardzo ładnie płynie całość, mix ładnie się klei

piano/pluck świetnie brzmi, perkusja trochę się rozmydla w tle ale nie przeszkadza to w odbiorze

strasznie mi się podoba ale dało by się wyciągnąć z tego więcej

3/5