MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE FX Zeus - Funk In The Air (Chill Funk House) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE FX Zeus - Funk In The Air (Chill Funk House) (/temat-house-fx-zeus-funk-in-the-air-chill-funk-house)



FX Zeus - Funk In The Air (Chill Funk House) - Quantum Spark - 16.05.2015

FX Zeus - Funk In The Air ( Chill Funk House ):


Miało być połączenie tych trzech elementów które są w nawiasie z naciskiem na House.
Niestety się nie udało zwłaszcza jeśli chodzi o nacisk ;).

Klimat może i jest z pogranicza tego co chciałem.

Ale drumsy, kurka to jest mój największy problem ostatnio.
Mam masę suchych sampli ( bez charakteru, wszystkie brzmią tak samo) teraz jak nadać im jakiś charakter (przestrzeń) z zachowaniem dynamiki, głośności bez sztucznie brzmiącego reverba na wszystko.
Prościej byłoby znaleźć lepsze sample ale jakoś wolę, samemu to rozkminić.
Z drugiej strony dłubanie z osobna przy każdym brzmieniu perkusyjnym to chyba produkcyjne samobójstwo, zajebista strata czasu. To tyle moich rozterek ;).


RE: FX Zeus - Funk In The Air ( Chill Funk House ) - Stiopa - 16.05.2015

Dajesz reverb plate lekki, podbij eq specyficzne dla danego brzmienia w perkusji no i na końcu skompresuj to tak, żeby było nie nie wiem jak Ci wytłumaczyć. Ja np haty lekko rozmywam, werbel wybijam na wierzch, chociaż nie zawsze :P, haty rozmywam oprócz open hata... lekki delay na ride haty... Może pomoże :D Ja jeszcze używam czasami w reasonie lekki overdrive screamem... :) zależy jak ma brzmieć.
Jeśli chodzi u Ciebie to jedyne co, to haty suche... Clap może za mocno schowany. Kawałek dość fajny klimat, rzeczywiście czuć ten funk :)
Pozdro


RE: FX Zeus - Funk In The Air ( Chill Funk House ) - Fly - 16.05.2015

Rzeczywiście, ta perkusja taka bez życia i odrobine za głośno. Klimat fajny,ale całość nie porywa :P Na twoim miejscu ściągnąłbym lepsze sample i skupił się na wykręcaniu leadów bassów itp. ;)


RE: FX Zeus - Funk In The Air ( Chill Funk House ) - Shabboo Harper - 18.05.2015

Do 2:00 jest względnie przyjemnie. Potem aranż nuży. Beat monotonny, jednolity background. Niepotrzebnie jest w tym kawałku tyle "wariacji perkusyjnych", momentami zbyt głośnych. Myślę, że kilka energetycznych "wkrętów" lub padów o intensywniejszej barwie, w krótszym utworze, z konkretnym outro stworzyłyby świetniejszy klimat. Podoba mi się bass, choć trochę wyciszony jest rzeczywiście funky <slucham>.


RE: FX Zeus - Funk In The Air ( Chill Funk House ) - Revnotes - 19.05.2015

Próbowałeś je dostrajać do tonacji utworu? Ogólnie zabawa z tonacją drumów, a następnie nasycenie je jakimiś przesterami mogą wykreować coś zupełnie nowego, świeżego. Szczerze, moim zdaniem nie brzmi to dobrze. Te wszystkie synthy, gdy próbujesz podkręcić atmosferę pogłosami zaczynają zagłuszać beat i brzmi to mocno amatorsko, wystrzegaj się tego. Co od samego pomysłu się nie wypowiadam, bo kompletnie mi nie leży, nie mam rozeznania w takim brzmieniu.