MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Libra Makowski - Touch My Body 2015 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Libra Makowski - Touch My Body 2015 (/temat-trance-libra-makowski-touch-my-body-2015)



Libra Makowski - Touch My Body 2015 - libra_makowski - 28.05.2015

Zapraszam serdecznie do słuchania i oceniania czwartego kawałka w nowej wersji z albumu Girlfriend Experience 2015.




RE: Libra Makowski - Touch My Body 2015 - Shabboo Harper - 30.05.2015

Jest w tym wszystkim jakiś "temperament", "energiczna lekkość" (piano); lecz coś nie do końca mnie przekonuje. Background zbyt jednolity, "nerwowy"; bass suchy; efekty mgliste; aranż stereotypowy; przejścia niepotrzebnie tak wyraziście wytrącają z przewodniej melodii; wokalny "wkręt" smutny, chłodny, taki "nieobecny". Hmm, Sebastian jedno jest pewne to Twój styl; z takim klimatem utożsamiasz się w swej twórczości ;).


RE: Libra Makowski - Touch My Body 2015 - libra_makowski - 1.06.2015

(30.05.2015, 21:25)Shabboo Harper napisał(a): Jest w tym wszystkim jakiś "temperament", "energiczna lekkość" (piano); lecz coś nie do końca mnie przekonuje. Background zbyt jednolity, "nerwowy"; bass suchy; efekty mgliste; aranż stereotypowy; przejścia niepotrzebnie tak wyraziście wytrącają z przewodniej melodii; wokalny "wkręt" smutny, chłodny, taki "nieobecny". Hmm, Sebastian jedno jest pewne to Twój styl; z takim klimatem utożsamiasz się w swej twórczości ;).

Niesamowite jest to jak inni odbierają twoją twórczość :). Dziękuję Ci serdecznie za szczerą recenzję. Cieszę się, że ma to jak napisałaś mój styl. Kończę prace nad nowym trance'owy album być może utwory z niego bardziej przypadną Ci do gustu. Niedługo również wrzucę kawałki w stylu chillout i DnB.


RE: Libra Makowski - Touch My Body 2015 - Mat.Mor.Raw - 1.06.2015

Kawałek brzmi poprawnie i nawet dość przyjemnie się go słucha. Jest potencjał w tej kompozycji.
Wg mnie warto by popracować nad dynamiką perkusji. Ta nerwowość, o której pisze koleżanka powyżej wynika z tego, że występuje dużo tzw. pików (ang. peek) na poszczególnych dźwiękach perkusji, ze zdecydowanym akcentem na stopę. Można poeksperymentować z zestrojeniem talerzy kilka tonów w dół, żeby przerzucić akcent na kolejne kroki taktu, oraz żeby pozwolić zabrzmieć talerzom trochę masywniej i bardziej spójnie. Ponadto można spróbować z dodaniem odrobiny środkowych częstotliwości, żeby dorzucić trochę wilgotniejszego brzmienia. Delikatny pogłos też mógłby tutaj pomóc.
Do pełni szczęścia brakuje tutaj bardziej klarownego i soczystego miksu oraz jakiegoś charakterystyczego motywu, punktu zaczepienia, który zdecydowałby o oryginalności tej kompozycji. Moja ocena 3/5. Powodzenia z następnymi kawałkami. :)


RE: Libra Makowski - Touch My Body 2015 - Shabboo Harper - 2.06.2015

Cytat:Dziękuję Ci serdecznie za szczerą recenzję

Służę...
Sebastianie, trzymam kciuki za satysfakcjonujący Ciebie finał Twojej produkcji ;).