MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Satori - Gunz - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Satori - Gunz (/temat-house-satori-gunz)



Satori - Gunz - gutizer - 10.06.2015

witam :D
Postanowiłem spróbować coś trochę nowego dla mnie , sprawdzić sie i z tego wynikło coś takiego :v utwór krótki , tylko taki na spróbowanie , zastanawiałem sie przez jakiś czas czy go wrzucić i zdecydowałem- a co mi tam, wrzucę :D . Porady jak najbardziej mile widziane , piszcie śmiało biore to na klate :v . Oczywiście jak sie komuś spodoba (chociaż w to szczerze wątpie) to ma możliwość pobrania tego jakże wspaniałego utworu <haha> ;P



RE: Satori - GuNZ - Fly - 10.06.2015

Break podoba mi się, całkiem niezła melodia,saw mógłby być lepszy,ale daje radę.

Jesli chodzi o drop to jest słabo :P ten dźwięk kompletnie mi nie pasuje,brakuje energii.

Spróbuj dodać mu warstw,zlayerowac z jakimś supersawem ,moze wtedy jakos by to brzmialo ;)


RE: Satori - GuNZ - gutizer - 10.06.2015

miałem problemy właśnie z dropem :/ próbowałem tam wrzucić jakiś lead ale żaden niezbyt sie zgrywał z tym vocalem :D chciałem żeby miał moc , szukałem jakiś lepszych vocal shot'ów do dropa ale znalazłem tylko taki , pasował więc go zostawiłem :v ale zgadzam sie z Tobą


RE: Satori - GuNZ - ProCkers - 10.06.2015

Po kolei:
Ładny wstęp. Do niczego się nie mogę przyczepić ;) Później melodia i synth ładne ;) Też nie mam nic do zarzucenia. Nie pasuje mi przejście do dropu. Jest zbyt lajtowe. Bardziej by pasowało do jakiegoś lajtowego progressive house.
Co do dropu:
Nie porwał mnie zbytnio. Jest poprawny. Do takiego schematu wydaje mi się że bardziej by pasował styl melbourne bounce, nie bigroom. Zbyt wolno to wszystko idzie. Wokal bym zlayerował z czymś(może z tym pluckiem z początku) żeby dodać ostrości i w tle jakiś synth dołożyć żeby sobie grał. No i zamiast tych skrzypków widziałbym supersaw ;)

Dalej jest ok ;)
Technicznie jest dobrze ;)
Pracuj dalej bo może wyjść na prawdę fajny utwór. Do dropu jest fajnie, ale później całość zwalnia zamiast przyspieszyć ;)

Powodzenia!


PS. Co z Twoim poprzednim utworem? :D Bardzo mi się spodobał i cały czas czekam na full wersję :D


RE: Satori - GuNZ - gutizer - 10.06.2015

no właśnie wiem , to przejście do dropu nie pasuje , kombinowałem i nie mam na razie pomysłu , na prawde :/ próbowałem różnych rzeczy i żadna nie pasowała , z każdej próby najbardziej póki co pasował ten co jest . W dropie myśle że gdybym użył innego vocalu to by miał więcej energii , ale przeszukałem pare paczek i nie znalazłem nic odpowiedniego , ani czegoś co pasuje , tylko to co jest :v chyba wywale ten vocal i po prostu wstawie jakieś leady w dropie , pokombinuje coś jeszcze , postaram sie poprawić . To było takie na próbę i chyba niezbyt mi wyszło :/ .
(10.06.2015, 20:37)ProCkers napisał(a): PS. Co z Twoim poprzednim utworem? :D Bardzo mi się spodobał i cały czas czekam na full wersję :D

wiesz co , ten utwór jest nadal w fazie tworzenia :D zacząłem mieć problemy z mixem , procesor już troche nie wy3muje tego wszystkiego , projekt jest prawie skończony , mam już drugi drop zrobiony więc tylko dorobić intro i outro , ale mam problem z bassem , serio , chce żeby to grało wszystko pięknie ale na razie ze swoim sprzętem nie mam co marzyć nawet o tym . Zbieram na razie na ten drugi monitor i interfejs , troche to jeszcze potrwa zanim przyzwyczaje do końca słuch no i wtedy dopieszcze do końca tamten utwór . Póki co mam milion pomysłów na minute , co chwile jakiś nowy projekt , wszystkie są w powijakach i tak je zostawiam :/ . Niektóre są na prawde dobre ale czekam jeszcze na ten sprzęt , wtedy to wszystko zaczne wrzucać bo chce żeby mix był dobry :D

Post pod postem = ostrzeżenie.
T-Sted



RE: Satori - GuNZ - STLKR CLL - 11.06.2015

Utwór jest poprawy pod względem miksu (zresztą się nie znam na mixie :)), melodycznie też, niestety nie ma żadnej mocy w dropie. To znaczy wszystko idzie z takim samym powerem.

Nie wiem jak ty to robisz że nie masz problemów z szumami na sawach :D Ja normalnie co nie zrobie to szumi (nawet po akcjach w Parametricu i Fab-Filtrze).

A jeszcze taka uwaga - tam gdzie kończy się drop a zaczyn refren wyrzuć tego leada, sama sznara lepiej by brzmiała (chociaż za ta Prydą co tam wsadziłeś nie przepadam ;))


RE: Satori - GuNZ - gutizer - 11.06.2015

(11.06.2015, 21:48)StalkerCell napisał(a): Nie wiem jak ty to robisz że nie masz problemów z szumami na sawach :D Ja normalnie co nie zrobie to szumi (nawet po akcjach w Parametricu i Fab-Filtrze).

Powiem Ci że to zależy od tego czy masz wyćwiczony słuch i dobry sprzęt odsłuchowy :D Ja wspomagam się monitorem studyjnym , nadal zbieram na jeszcze jednego do pary ;) pracuje jeszcze ze zwykłymi głośnikami Hi-Fi , dostosowałem troche słuch do nich więc jakoś mi tam z nimi wychodzi :v


RE: Satori - GuNZ - Kaper - 17.06.2015

WTF? Kawałek tak ciekawie się zapowiadał, build up tak budował napięcie niesamowicie, aż nie mogłem się doczekać gdy ten tylko się rozładuje i... flak poszedł.. Myślałem, że będzie miażdżyć ale niestety, drop(?) jest mega lichy, bez polotu, w dodatku ten słabo zmiksowany pitchowaty głos lub lead(zależy czego użyłeś). No szkoda a zapowiadała się tak dobrze. Może następnym razem będzie lepiej :)


RE: Satori - GuNZ - gutizer - 17.06.2015

(17.06.2015, 9:52)Kaper napisał(a): Myślałem, że będzie miażdżyć ale niestety, drop(?) jest mega lichy, bez polotu, w dodatku ten słabo zmiksowany pitchowaty głos lub lead(zależy czego użyłeś).

użyłem vocal shota , słabo zmiksowany ? ... niech będzie . Drop jest bez mocy , tu sie zgadzam , aktualnie pracuje nad tym , wywaliłem ten vocal i dałem leady , troche tam pozmieniałem ale jeszcze czeka mnie troche pracy nad tym , jak uda mi sie skończyć to za jakiś czas wrzucę :)