MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Noney - TBA - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Noney - TBA (/temat-hardstyle-noney-tba)



Noney - TBA - Qatem - 10.06.2015

Witam, chciałbym wam przedstawić swój pierwszy projekt, który to podsyłam do analizy innych uszu jak me własne.
Sprawą oczywistą wydaje mi się fakt, iż kick,lead,miejscowe fxkicki i inne pominięte dźwięki są wyprodukowane przeze mnie.

Pozdrawiam i liczę na obiektywne opinie, negatywne komentarze mile widziane ;)




RE: Noney - TBA - Head - 11.06.2015

Fakt, że latasz na własnych samplach bardzo się ceni. Wokal hehe jakoś tak przypomina mi Trusted'a xd Intro nie najgorsze, nawiązuje do motywu co bardzo lubię. Build up wkracza trochę nie wiadomo skąd, jakby urwany z innej nutki. Kick słaby, sam punch dobry, lekko hardcorowy, ale brakuje mu jebnięcia. Sam synth nie przypadł mi do gustu, w połączeniu z kickiem całość pusto gra, brakuje tam wypełnienia w postaci pada, kolejnego syntha, bella czy ciekawych, powtarzających się fxów. Break spokojny, nawet mi się spodobał, lead który gra w tle - bez harmonizacji przez co jest taki nijaki - to samo w climaxie. Melodia dobra, można ją ładnie podkręcić.
Climax - nuty kicka / melodia, no tu się ciężko tego słucha. Polecam GTune'a - ładujesz na kanał kicka w mikserze i sprawdzasz: melodia tutaj gra chyba zaczynając od A# [mam na myśli klimat motywu] - kick powinien to samo, a w tym wypadku nie jestem w stanie określić na jakiej rzeczywiście sobie stuka, powstaje dzięki temu wielki fałsz. Jako całość znowu pustawo.

W miksie dużo szumu, błędów z prawidłową korekcją (sam to mam), ogółem całość słabiutko. Moje początki wyglądały bardzo podobnie.
Podczas miksu rób sobie przerwy na coś profesjonalnego, najlepiej w podobnym klimacie, buildzie itp. Przed tobą dużo teorii i ciężkiej pracy, na pewno nie raz nieprzespanej nocki.
Życzę masy cierpliwości i weny, najważniejsze abyś nie rezygnował ;)
Pzdr


RE: Noney - TBA - Qatem - 11.06.2015

Elegancko, ciesze się że ktoś mi odpisał gdyż jak wiadomo. scena hard dopiero kiełkuje w naszym kraju, i jak na razie tylko w jednym kierunku >Raw :D
Dziękuje i czekam na kolejne komentarze odnośnie mego projektu.
Ahh Head Head, wiem, produkcja jest dla wytrwałych, pozwolę sobie zacytować słowa znajomego

"Utwór na razie jest rzeką. Żeby ta rzeka mogła popłynąć, złóż ją z naprawdę dobrych elementów, nad którymi wcześniej zaczniesz pracować. Bo jeśli złożysz ją z niezbyt dobrych to powstanie muł, a tego byśmy przecież nie chcieli :D " - Regain^^

Z tego co widzę to muszę poświęcić jeszcze sporo godzin nad odmulaniem swej rzeki ;)


RE: Noney - TBA - Hola Flavio - 17.06.2015

(11.06.2015, 20:43)Qatem napisał(a): Elegancko, ciesze się że ktoś mi odpisał gdyż jak wiadomo. scena hard dopiero kiełkuje w naszym kraju, i jak na razie tylko w jednym kierunku >Raw :D

Nie zgadzam się. Nowa szkoła w naszym kraju jest na nie gorszym poziomie niż raw. Polecam zapoznać się z takimi tuzami jak Force Creator, czy też Distance.

Co do tracka...
Nie chcę nawet oceniać, bo wnioskuję, że długo w tym nie siedzisz, ale nie jest źle. Skoro doradza Ci Regain, to czekam czym uraczysz nas za jakiś czas. Słuchaj go, a na pewno dobrze na tym wyjdziesz ;)


RE: Noney - TBA - KOT - 24.06.2015

Powiem tak na początek zabawy z muzyką bym się wziął za coś mniej wymagającego i łatwiejszego do napisania :P polecam zacząć od spokojnego housa potem może jakiś big room ;) i pierwsze co to postaraj się aby twoje utwory dały się słuchać, żeby nie męczyły uszu. Drop w tym tracku brzmi jak by ktoś za pomocą walenia głową o wieko chciał się z trumny wydostać :/ musiałem wyłączyć bo uszy bolą. nie przepadam za takim hardkorem ale wiem że nawet w tym gatunku nie można przesadzać. Jak zaczynałem miałem tak samo utwory brzmiały jak by były robione na kalkulatorze. Życzę powodzenia i nie poddawaj się bo jeszcze dużo przed tobą.


RE: Noney - TBA - Head - 24.06.2015

@up
Bzdura - jako, że hard [czy core czy style] jest dość wymagający pod względem mixu i samego sounddesigningu, o wiele szybciej połapie się co do czego i z czym to się je. Ale mniejsza o to, ważne aby starać się spełniać w konkretnym gatunku i szlifować go, a nie robić przerzutki. Jak mierzyć to wysoko.
Piona ;)


RE: Noney - TBA - TanterStyleZ - 25.06.2015

Jesli chesz tworzyc hardstyle to aranżacja jest do poprawy korekcje glosnosci wszystkich dzwiekow...
design utworu....
ustawienia panoramy muzycznej moim zdaniem do wprowadzenia...
juz podstawe masz....masz calosc utworu minimalne intro motyw i koncówka... to jest do popracowania moim zdaniem u ciebie ...a jesli grzeje ci to czapke to pojdzie ci to w miare sprawnie xd


RE: Noney - TBA - Qatem - 25.06.2015

Dzięki za odpowiedzi, obecnie pracuje nad nowym wałkiem, jak skończę mixdown to się podzielę rezultatem ;)