MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING LoveTrance - Retro Eksperyment - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING LoveTrance - Retro Eksperyment (/temat-uplifting-lovetrance-retro-eksperyment)



LoveTrance - Retro Eksperyment - lovetrance01 - 18.06.2015

Witam.
Kawałek dość stary choć niedawno wydany. Mankamentów jest dość sporo, dziś pewnie kilka rzeczy brzmiało by odrobinę lepiej, ale chodziło przede wszystkim o stworzenie klimatu trance'u z końca lat 90. Inspiracją były fenomenalne występy Paul'a Oakenfolda podczas Essential Mix World Tour '99. Dla mnie tamten okres to najlepszy trance jaki słyszałem.
Nie używam tu oryginalnego tytułu bo wole dać download.

[zs]http://www54.zippyshare.com/v/U3DJV8N7/file.html[/zs]


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - Zajman - 18.06.2015

bardzo przyjemnie sie slucha , lubie trance , chociaz troche mniej retro , jak np gareth emry concrete angel , to jeden z moich top ostanich lat

technicznie nie moge sie przyczepic do niczego , solidnie zrobione


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - Tryglav - 18.06.2015

Bardzo mi się spodobało, świetne dobrane dźwięki, aranżacja na bogato :) Produkujesz/produkowałeś więcej transowych kawałków? Chętnie bym sprawdził :D


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - pogotekk - 18.06.2015

Dobre, jak za starych, dobrych czasów :). Trochę zalatuje starym Oakenfoldem :).


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - OProject - 19.06.2015

Ten pierwszy synth to Harmor? tak mi się kojarzy i ten phaser xd
Pady super brzmią, masywnie na czym kręciłeś?
Mógłbyś mi podać na pw oryginalny tytuł?
Aranżacja i sounddesign bardzo dobry, miks również profesionalna robota... ew. jak dla mnie trochę gryzą te wysokie w main parcie, w starej szkole raczej tworzyło się mniej agresywne miksy, bardziej ciemne :D
Myśle że super by było gdybyś na master zapiał jakis vintage warmer bądź saturator :D
Ogólnie super robota, zasługujesz żeby być w najlepszych utworach forum.
Bardzo dobry utwór.... no i czekamy na więcej oldskoolowych produkcji :D


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - lovetrance01 - 19.06.2015

Dzięki. Większość robiłem w Sytrusie - prosta wtyczka do prostych dźwięków. Pad chyba też. Rzeczywiście trochę zbyt gęsta aranżacja porównując do tych starych kawałków, które grał kiedyś Oaki. Co do masteru to dopiero kilka tracków sam zrobiłem i pewnie wiele da się poprawić.
Mam w planach całą serie retro i kawałki rodem z Viva Club Rotation:)


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - OProject - 19.06.2015

(19.06.2015, 10:00)lovetrance01 napisał(a): Dzięki. Większość robiłem w Sytrusie - prosta wtyczka do prostych dźwięków. Pad chyba też. Rzeczywiście trochę zbyt gęsta aranżacja porównując do tych starych kawałków, które grał kiedyś Oaki. Co do masteru to dopiero kilka tracków sam zrobiłem i pewnie wiele da się poprawić.
Mam w planach całą serie retro i kawałki rodem z Viva Club Rotation:)

No sytrus i harmor to dobre wtyczki, co do tego że sytrus jest prosty to nie powiedział bym synteza Fm jest bardziej skomplikowana niż synteza subtraktywna :D
Swoją drogą jeszcze się ucze sytrusa ale odkryłem że można na nim tworzyć dobre i inne dzwięki, zwłaszcza podoba mi się w nim możliwość edycji przebiegu fali :D
Tylko ten wygląd... xd
Co do warmerów i saturatorów to dobre są np. ferox, magnetic :D
No to czekam na to serie xd


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - gregwmusic - 26.06.2015

no mega PLUS chłopie
i zgadzam się z Tabą w stu procentach rok 98-2002 najlepszy okres muzyki trance


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - Shabboo Harper - 7.07.2015

Świetne. Przemyślany, "dopieszczony" Sound Design (choć fragment 6:19 - 7:12 zbyt jednolity). Jest energetycznie; intensywnie w beacie; flow chwytliwy, fx'y pięknie "ułożone". Kawałek technicznie sooo good. W moim odczuciu to wzorowy Retro Trance... Gratuluję.


RE: LoveTrance - Retro Eksperyment - Bar Tar - 12.07.2015

(19.06.2015, 10:00)lovetrance01 napisał(a): Mam w planach całą serie retro i kawałki rodem z Viva Club Rotation:)

Czekam z niecierpliwością :D