MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Kot - The future is coming, present leaves - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Kot - The future is coming, present leaves (/temat-uplifting-kot-the-future-is-coming-present-leaves)



Kot - The future is coming, present leaves - KOT - 26.06.2015

Witam wszystkich oddaję pod waszą krytykę mój pierwszy kawałek typu trance :) Do zainteresowania się tym gatunkiem i stworzenia tego tracka zainspirowała mnie twórczość użytkownika 'sowa'. Proszę być wyrozumiałym co do chwytliwości tego klipu gdyż pierwszy raz zrobiłem coś w tym stylu :P Natomiast pod kątem techniki proszę być bezlitosnym ;) i tu pytanie: Czy przejścia nie są za słabe jak na ten gatunek? oraz: Czy bas nie jest oby za głośno? Moje głośniki mają przesadzony bass (odsłuch to kino domowe średniej jakości :/) i tu sie pytam was czy na waszych nie jest może stopa za cicho? Mam nadzieje że się spodoba i pozdrawiam w pierwszy dzień wakacji :)


RE: KOT-The future is coming, present leaves - Beatzer - 26.06.2015

Intro jak dla mnie nie za bardzo, potem jednak da się w to wkręcić ;) Stopa ogólnie jest przymulona, dałbym jej większego kopa w eq2 ;) Bass jest w porządku taki, jaki jest. Nawet ciekawie ci to wyszło, ale aranżacyjnie przypomina to jakieś stare disco polo <haha> Bez urazy, ale takiego pliku akordów za bardzo nie lubię ;) Powodzenia!


RE: KOT-The future is coming, present leaves - KOT - 26.06.2015

Beatzer co do intra sie zgadzam ale to dla tego że raz jeden zacząłem od dropa a na koncu robilem intro tak w sumie to na szybko na siłe było robione bo jak najszybciej chcialem z tego zrobic całość :/ widzisz u mnie stopa wali tak ze na biurku wszystko lata haha wiec sprawa głośników moich dzieki za opinie pozdrawiam


RE: KOT-The future is coming, present leaves - Beatzer - 26.06.2015

Spoko, ale jak już mówiłem, stopa powinna nieco "pykać", dawać taki większy akcent ;)


RE: KOT-The future is coming, present leaves - Zirds - 26.06.2015

Stopa strasznie tutaj nie pasuje. Brzmi strasznie jakby jej dźwięk wydobywał się z pudełka.
Co do melodii to jest nawet taka do nucenia, ale brzmienie pod nią jest bardziej suche niż jezioro po 4 miesięcznej suszy. Także ten arpegiatorowy bas nie generuje tak dużego basu jak powinien. A powinien współgrać z linią perkusyjną, lekko pompować. Lepiej kup sobie zwykłe głośniki bo zestaw kina domowego ma poprawiać brzmienie już dobrze zmiksowanych utworów (gotowców) - takie odsłuchy nie nadają się do produkcji muzyki bo nie jesteś w stanie wychwycić odpowiedniego pasma przy produkcji.

Używasz tylko instrumentów z FL Studio? Sytrus, FL Keys? To nie jest minus, że potrafisz zrobić utwór korzystając tylko z dostępnych opcji.. minusem jest to, że się idzie na łatwiznę i używa tylko presetów.


RE: KOT-The future is coming, present leaves - KOT - 26.06.2015

głównie harmor i robie własne dźwięki ;) jak bym mial go na poważnie wykonczyc to pewnie dzwieki byly by lepsze :P właśnie sie zastanawiam nad kupnem odsłuchu ale chyba wybiore słuchawki bo lubie pracowac w nocy a inni spia i nie chce im przeszkadzac. Myślicie że track warty poświecenia czasu i dopracowania go? moze to sie przyjąć?


RE: KOT-The future is coming, present leaves - Zirds - 26.06.2015

Jakoś nigdy nie potrafiłem pracować na samych słuchawkach, dlatego mam też paczki - do ogólnego odsłuchu miksu. Chociaż są tacy co potrafią robić tylko na samych słuchawkach i wychodzi im to całkiem w miarę...
W nocy można robić, ale podobno najlepszy czas na produkcję muzyki to pomiędzy godziną 10 rano, a 18 ;) Wtedy organizm jest najbardziej pozytywnie nastawiony na kreatywność :)

Nie zniechęcaj się co do krytyki, bo ludzie albo zawsze będą krytykować i hejtować. Ucz się na błędach i dąż do celu korzystając ze wskazówek, które napotykasz podczas dzielenia się z innymi swoją twórczością Panie KOT ;)


RE: KOT-The future is coming, present leaves - KOT - 26.06.2015

Chciałbym w dzień robić ale szkoła i praca nie pozwala :/ Zniechęcaj? nic z tych żeczy panie Zirds ;) właśnie ona mnie motywuje do poszerzania granic i podwyzszania poprzeczki :D gdyby nie krytyka i wskazowki innych to pewnie nadal byl bym na poziomie "nie wiem co robie ale nikt nie narzeka" hahah pozdrówki ;)


RE: KOT-The future is coming, present leaves - qnebra - 26.06.2015

Mnie kilka razy "zbyt" surowa krytyka doprowadziła niemal do załamania nerwowego. Trochę inny typ człowieka po prostu.


RE: KOT-The future is coming, present leaves - KOT - 26.06.2015

hejtem sie nie przejmować a krytyke kogoś kto sie bardziej zna brać jak najbardziej do siebie i sie uczyć to najważniejsze w dojściu do czegoś moim zdaniem :D


RE: KOT-The future is coming, present leaves - qnebra - 26.06.2015

Generalnie, co mogę powiedzieć. Po pierwsze to rób, konsekwentnie i uparcie rób. Krytykę co miesza z gównem i mieli ignoruj (udało się nauczyć tej sztuki). Po drugie analizuj utwory z twojego ulubionego gatunku. Po trzecie zabawa z midi potrafi być całkiem fajna. Na początku ogarniasz "co i jak" oni tam zrobili, a potem modyfikujesz wprowadzając swoje zmiany.


RE: KOT-The future is coming, present leaves - Bar Tar - 13.07.2015

Nie bój się używać dźwięków, bo tutaj jest ich trochę mało, przez to wychodzi dość sucho :D Melodia nawet fajna, skoczna. Jeśli chodzi o kreatywność, u mnie pojawia się po piwku haha :)


RE: KOT-The future is coming, present leaves - meatBall - 16.07.2015

co mogę powiedzieć :] słuchłem kilka razy i przypominają mi się moje wczesne bity, którymi wówczas tak się jarałem, jakbym zgarnął co najmniej Tjun of de jir :D jeszcze sporo walki przed Tobą, ale spokojna,
będąc już tu na forum, słyszałem produkcje ludzi, którzy zaczynali dopiero swoją przygodę z dźwiękami, a teraz... :]

kawałek za czwartym razem, leci już z "odfiltrowanymi" w móżdżku niedoskonałościami :P za długi, ale daje radę :]

pozdro


RE: KOT-The future is coming, present leaves - KOT - 19.07.2015

kurcze wziąłbym się za ten kawałek i dopracował błędy które teraz słyszę a wiele wyraźniej niż jak go skończyłem ale projekt mi wcieło :/ teraz w produkcji jest kolejny trance nad którym już 2 tydzień siedzę i uwzględniłem wszystkie wskazówki i rady więc myślę że się nie zawiedziecie :D

meatBall za długi break moim zdaniem