MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. KSHMR - Jammu (Mayfire Remix) (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. KSHMR - Jammu (Mayfire Remix) (+1) (/temat-progressive-kshmr-jammu-mayfire-remix-1)



KSHMR - Jammu (Mayfire Remix) (+1) - nullname - 28.06.2015

Hej :)

Po moim nieudanym przywitaniu trackiem postanowiłem to trochę naprawić, uwierzcie, że track był wtedy wypuszczony zaraz po dokończeniu "wstępnym", teraz to mnie okropnie śmieszy... Jak nie wiecie o co chodzi - to dobrze :)

Ok, jak w temacie:
KSHMR - JAMMU zremixowany na szybko, 4 dni siedzenia w tym... aż w końcu stwierdziłem, że nie ma sensu. Wywaliłem na ten konkurs, gdzie poziom wpada poniżej depresje.

A oto to, co z czego niezbyt nie jestem zadowolony:

Przyznam, że celowałem w progressive, ale melodia coś przeleciała całkowicie przez future... Więc jest w 128, blah, blah(celowałem w bass...). Miło będzie też jak zagłosujecie - chciałbym zyskać lekko popularności <haha>

-------------------- Zapraszam do głosowania. kto chce ----------------------
http://tlnt.pl/KaYcpf
-------------------- END OF 'ŻEBRANIE' ----------------------
A teraz druga męczarnia...
Chciałem być na czasie - wykorzystałem motyw "pociętych wokali" - wcale mi to nie wyszło - dlatego kiedyś to poprawie... yym :P

Wiem, że wysokie zbyt mocno dają po uszach, zbyt zaniżyłem 83-84,5Hz więc nie ma takiego lepkiego basu. No i najgorsze... za słabo znowu skompresowałem snare - lekko przesterowuje(czasem) :/ W dropie mocy mało - nie wyróżnia się na tle buildup'a ...

Ale chciałbym wiedzieć coś więcej... Jak pisałem - kiedyś się to poprawi :)

A o to moje wypociny:
Tak, utwór prywatny - player nie działa[wywalić?] zostaw :D <------- Czerwony tylko dla administracji.
T-Sted


Dzięki za miłe opinię, o ile takie uzyskam <hehe>

//uzyskałem już trochę od producentów, nie były negatywne xD


RE: KSHMR - JAMMU (remix) + 1 - Revnotes - 28.06.2015

Wygląda na to, że sam wiesz najlepiej, gdzie popełniłeś błędy, więc zastanawiałem się, czy mój komentarz, nie jest tutaj zbędny. Podobają mi się takie mieszanki, progressive i future w pewien sposób przypominają mi nawet electro-house z poprzedniej dekady, lubię takie brzmienie.

W pierwszym numerze moim zdaniem lead jest nieco za głośno w main partach, podobnie w breakdown chwilami wokal, wyskakuje, tak jakby nagle dostał dodatkowe 100% głośności z senda z pogłosem, jeśli wiesz co mam na myśli.

Drugi numer od początku pachnie czymś nowoczesnym, wysokie częstotliwości faktycznie dają się we znaki, ale szybko wkręciłem się w intro. Pozbył bym się wokalu, jest kompletnie poza beatem. Poza tym podoba mi się Twój styl.

Zagłosowałbym, ale te cholerny Talent pool znów nie rozpoznaje mojego hasła, nie mam już do tego gówna cierpliwości.


RE: KSHMR - JAMMU (Mayfire Remix) (+1) - nullname - 28.06.2015

No tak... miałem problemy z wokalem - skompresowany tak, że już tracił, a nadal zabiera miejsce - wybija się ponad. (będę cwany i poprawie, podmienię plik <hehe>) z czasem przestało mi to przeszkadzać, straciłem poczucie błędu w tym odcinku. Chciałem pobawić się też głośnością, ale za uja nie mogę znaleźć odpowiedniego kompresora - The glue już wysiada.

Wiadomo, że jaskrawsze barwy dla ucha są z reguły głośniejsze :) A tu jednak nie ma czym się pochwalić.

W drugim - no kurcze - wiedziałem... nowości pachną nowościami, ale te pocięte wokale to mój pierwszy skok w tę stronę. Być może jak wywalę go w niektórych momentach i zastąpię samym ogonkiem pogłosu (jak w pierwszym - drop) to zabrzmi ciekawiej.

Nie wiem co z panoramą, ale skoro dla mistrza jest OK to nie ma się czego czepiać. Czasem w życiu 1 wydarzenie zmienia wszystko... w moim przypadku jedno zdanie sprawiło, że produkuje lepsze utwory :P

Jonas Aden napisał(a):Using more of the stereo-room gives more headroom.



RE: KSHMR - JAMMU (Mayfire Remix) (+1) - DaFuck - 29.06.2015

Można jakoś pobrać ten twój drugi kawałek? Bardzoo mi się spodobał, mimo tych lekkich niedoskonałości o których wspomniałeś. Ciekawy pomysł z pociętymi wokalami, a drop cudownyy idealnie trafia w mój progressivowy gust :P
Brakuje tylko tego pie***nięcia wtedy było by genialnie :D


RE: KSHMR - JAMMU (Mayfire Remix) (+1) - nullname - 30.06.2015

Pobieranie włączone, możesz z linka pobrać.

Cytat:Brakuje tylko tego pie***nięcia wtedy było by genialnie
Co masz na myśli? Co do pocietych wokali - jednemu się podoba, drugi krytykuje. Taka natura :D


RE: KSHMR - JAMMU (Mayfire Remix) (+1) - MAKLMOR - 1.07.2015

Z pierwszego kawałka wywalić ten syntetyczny flet z intra- kłuje w uszy i wprowadza chaos- jak od 15 sekundy wchodzi już reszta, można by go jeszcze bardziej schować w miksie, żeby był tym małym czymś w tle, a nie kłuł po uszach. Jakbyś przykręcił na nim cutoff też byłoby ekstra. W 1:56 wywalić to pianinko, zamiast tego jakiś FX.
Po pierwszym dropie moim zdaniem totalnie niepotrzebne te orkiestrowe wstawki i to pianinko, budują moim zdaniem niepotrzebną pompatyczność w tym momencie tracka, ja jako słuchacz nie byłem na to przygotowany, dla mnie to brzmiałoby lepiej gdyby utwór miał strukturę-
wers-refren-wers-refren-BRIDGE-refren ( tam gdzie dużymi literami bridge wstawić ten part)

Jeszcze tak z ciekawości zapytam w jakiej skali jest ten utwór?