MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kot - Trip in Deep State of Mind - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Kot - Trip in Deep State of Mind (/temat-kot-trip-in-deep-state-of-mind)



Kot - Trip in Deep State of Mind - KOT - 28.06.2015

Witam ludziska dzisiaj serwuję trochę kwaśny kawałek :P Wyjątkowo poświęciłem mu 2 dni a nie kilka godzin :D Po ostatnim "wyzwaniu" którego podjął się Piral (jeszcze raz dzięki) nauczyłem się kilku nowych tricków które wykorzystałem w tym tracku :) Mam nadzieje że sie spodoba :) No i wiadomo krytyka jak zawsze mile widziana!! Ten kawałek miał być jak najbardziej nowoczesny więc tu pytanie- Czy waszym zdaniem ten synth nie brzmi jak na dyskotekach 2000 xd?


Brak prefixu.
T-Sted



RE: KOT-Trip in deep state of mind - Revnotes - 28.06.2015

Synth jest wstrętny ;) Szczerze, to brzmi tak groteskowo, nie przypominam sobie żadnego utworu, do którego mógłbym porównać Twój track. Być może brzmi zbyt nowocześnie i jeszcze do niego nie dojrzałem :)


RE: KOT-Trip in deep state of mind - KOT - 29.06.2015

hmm.. To że nie znasz kawałka podobnego potraktuję jako komplement bo zawsze miałem wrażenie że robie coś co już kiedyś było i teraz chciałem walnąć progres :D wstrętny tzn? nieczysty? gryzący? czy kwestia gustu? jedna osoba powiedziała mi że kawałek jest przytłumiony podzielacie opinie?


RE: KOT-Trip in deep state of mind - STLKR CLL - 29.06.2015

XD XD XD XD
Nazwij ten utwór LSD, bo tylko tym mi się kojarzy :D

Tak, kawałek jest przytłumiony i to sporo (szczególnie przez te sajdyczainy).

Co do synthu to mówię - LSD ;D Ale na poważnie to sounddesing trochu kuleje przyznam :)

Ale pracuj, czekan na więcej.


RE: KOT-Trip in deep state of mind - Shizzlematic - 29.06.2015

Jest klimatycznie. Track strasznie kojarzy mi się ze starszymi trance'ami, tyle że w wolniejszym tempie ;P


RE: KOT-Trip in deep state of mind - nullname - 29.06.2015

od 1:50 poczułem się jak w jakimś filmie sci-fi xD Jest klimat - jest moc! Technicznie kuleje... [co by tu napisać, hmm... trudno ocenić :) ]

fajnie po bokach low-mid szaleje. Także głębokie, klimatyczne efekty wstawiłeś - kleją się nawet :D

Synth... stary... zgadzam się z poprzednikami i nawet z Twoją opinią - kwaśny, okropny, LSD - dosłownie :O Track uzależnia, bo słucham go już 3-ci raz choć wgl. mi nie podchodzi... coś w tym jest :P

Powodzenia!


RE: KOT-Trip in deep state of mind - Wizzardius - 29.06.2015

no, coś ten wałek w sobie ma. Rano odpaliłem forum, posłuchalem. teraz wróciłem z uczelni, i to pierwszy wałek który włączyłem na forum. Jest specyficzny numer. Troche stłumione to wszystko, stopa jakby życia nie miała. technicznie jak to wyżej zauważono.... no cóż. Można by tu jeszcze sporo popracować. Ale łap 3 za pomysł ;d


RE: KOT-Trip in deep state of mind - nax9 - 29.06.2015

Dla mnie nie brzmi nowocześnie. Odbiega od standardów nowoczesnego brzmienia ale synth dość interesujący. A całość taka..przytłumiona, przymulona (tak jakby nie było pracy nad każdym elementem z osobna, masteringu itd. tylko samo ułożenie melodii i sampli), nie ma "tego czegoś" co sprawia, że chce się posłuchać jeszcze raz, że brzmi świeżo. Ale ja często krytykuję więc pracuj :) i nie po kilka godzin nad jednym utworem - liczy się jakość, nie ilość. Posłuchałem dwóch Twoich kawałków i na Twoim miejscu pobawiłbym się trochę w tworzenie własnych sampli i pracę nad poprawą brzmienia pojedynczych dźwięków :)


RE: KOT-Trip in deep state of mind - KOT - 29.06.2015

StalkerCell sidechainy pierwszy raz w życiu użyłem więc poprosilbym wskazówki co zrobić aby nie psuły a poprawiały one jakość utworu :)
Shizzlematic ma prawo Ci się kojażyć bo zaczynałem ten klip jako trance a potem coś mnie wzieło i zleciałem z tępa i walnąłem housik :)
nullname popracuję nad nim jeszcze troche jak mówisz że ma potencjał ale bede musiał trochę więcej czasu mu poświęcić :P
Wizzardius dzienkóweczka i aż sie dziwie że ktoś do tego wraca hahah ciesze się że kawałek się wyróżnia bo taki był początkowy zamysł
nax9 troche źle ująłem moje zamiary może nie do końca nowocześnie w sensie że "na czasie" tylko to ma wybiegać ponad to co jest heh ustalić jakiś nowy standard no ale wiadomo że taki typ muzyki sie nie przyjmie jako wyznacznik :/ kawałek jest stłumiony za sprawą limitera który był nałożony od początku i pierwsze co zrobię w tym tracku to go wywale i wyreguluję moc każdego elementu od nowa :O oj długi mnie czeka "trip" hahah

no i wychodzi na to że na poważniejsze projekty trzeba o wiele więcej czasu bo jak narazie zrobiłem dużo na szybko i wyszła lekka kupa :/ za jakiś czas wrzucę wersję dopracowaną może dam fajniejszy synth choć mi sie ten podoba nie ukrywam :P i zobaczymy co z tego wyjdzie


RE: KOT-Trip in deep state of mind - Revnotes - 29.06.2015

(29.06.2015, 0:13)KOT napisał(a): hmm.. To że nie znasz kawałka podobnego potraktuję jako komplement bo zawsze miałem wrażenie że robie coś co już kiedyś było i teraz chciałem walnąć progres :D wstrętny tzn? nieczysty? gryzący? czy kwestia gustu? jedna osoba powiedziała mi że kawałek jest przytłumiony podzielacie opinie?

Odkrywanie nowego może przynieść nieoczekiwany sukces, ale również skończyć się sromotną porażką ^^ Nie odnalazłem w pamięci czegoś, co klimatem przypominało by Twój utwór, więc trudno mi go było odnieść do już przyjętych kanonów. Nie jestem słuchaczem, który chętnie przyjmuje wszystko, nie tak łatwo się przyzwyczajam do nowych trendów ;P

Moim zdaniem ta barwa jest po prostu, taka nijaka. Ciemna, stłumiona i taka... no po prostu brzydka. Totalnie mnie odrzuca, a może faktycznie kompletnie nie podchodzi pod mój gust, skoro pozostałym się podoba ;)


RE: KOT-Trip in deep state of mind - KOT - 29.06.2015

No klip ma prawo sie nie podobać sporej rzeszy bo jest faktycznie inny niż wszytko sam bym go w klubie nie puścił chyba że na jakimś halloweenowym party ;D


RE: KOT-Trip in deep state of mind - Zirds - 29.06.2015

Powiem tak, jest dziwnie, jak ze zwariowanego psychodelicznego snu klauna psychopaty. Technicznie jest jak jest, ale zawsze można to poprawić. Melodia i barwy robią tutaj swoje - świetnie pasują do siebie, a co się rzadko zdarza u nowicjuszy mimo, iż sam synth brzmi okrutnie (tak jak to Revnotes zauważył) to grając tą melodię całość brzmi bardzo dobrze, a wręcz genialnie.

Ocena to silne 4/5 za świetne połączenie barw z melodią.


RE: KOT-Trip in deep state of mind - Beatzer - 29.06.2015

Fajne mroczne klimaty dyskotek lat 90/00 ;) Czasem lubię posłuchać kwaskopodobnych utworków. Chociaż szczerze klasyfikowałbym to do trance <haha> Daję czureczkę.


RE: KOT-Trip in deep state of mind - Kaper - 29.06.2015

Słabo z miksem panie kolego ;) Mi ten synth brzmi jak sytrus xD pewnie jakbyś miał dużo więcej skilla i zrobiłbyś ten kawałek to brzmiałby bardzo ciekawie bo melodie są dosyć, dosyć :) szlifuj ten diament.


RE: KOT-Trip in deep state of mind - Fly - 29.06.2015

Technicznie szału nie robi,natomiast pod względem artystycznym jest naprawdę dobrze.

Nieciekawy synth,prosta melodia,to powinno skończyć się porażką,a jest inaczej. Ich połączenie tworzy klimat,coś niepowtarzalnego.Trochę przypomina starsze trancowe kawałki,co moim zdaniem jest na +. Widać,że masz talent do tego ,ale następnym razem nie wrzucaj czegoś na hura,tylko popracuj nad detalami,bo mimo świetnego klimatu i aranżacji słychać,że jest to robione na szybko :P


RE: KOT-Trip in deep state of mind - KOT - 30.06.2015

No kucze takiej opini sie nie spodziewalem :D przy kawalku posiedzialem jeszcze kilka godzin i idzie w dobra strone ale niestety szybko was zadnym kawalkiem nie pomecze bo moj laptop dokonal swego zywota :/