MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions (EP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions (EP) (/temat-chill-out-stiopa-angel-falls-deep-emotions-ep)



Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions (EP) - Stiopa - 30.06.2015

Siemanko.
Chciałbym Wam w końcu przedstawić pełną wersję albumu nad którym ostatnio troche siedziałem. Mimo zaskakująco dużego zainteresownia, postanowiłem wydać to w niedużym labelu z USA... Mają fajny support, a przynajmniej tak twierdzą... Oficjalny release już niedługo..
Jest to album, który powstał przy znaczącej pomocy Angel Falls, gdzie również śpiewa :)
Zresztą nie będę się rozpisywał... Posłuchajcie sami..
Pozdro

Closer



Broken Promise



Heartbeat



Wings of Destiny



Clasped Hands




RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Castiel - 30.06.2015

Wszystkie utwory zachowują ten sam klimat o mnie cieszy.
Jak dla mnie to ciut za dużo basu jest w takich kawałkach chyba,że taki był twój zamysł :P
Bardzo przyjemnie się słuchało
Epka brzmi profesjonalnie.
Gratuluję wydania :)


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - gregwmusic - 30.06.2015

świętny album chlopie :) propsy za niego :)

i z miła checią zrobil bym bootleg Clasped Hands


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Mat.Mor.Raw - 2.07.2015

Przyjemna muzyka obracająca się w gatunkach takich jak: new age, chillout, world beat, vocal trance, spiritual.

Takie zestawienie transowych beatów, chiloutowych przestrzeni i emocjonalnych żeńskich wokali, przynosi mi na myśl album Roberta Milesa - "23 a.m." którego bardzo dużo słuchałem swego czasu.

Oszczędne i przemyślane aranżacje, dobrze zmiksowane, zachowany balans pomiędzy głębią przestrzennych dźwięków, a czytelnością warstwy muzycznej i selektywnością miksu.

Bardzo dobra barwa i wykonanie wokali. Drobna uwaga: w miejscach, gdzie w warstwie lirycznej jest dużo sylab do zaśpiewania w gęstych podziałach rytmicznych, słychać zbyt dużo syczących głosek, przez co wokal zbytnio wybija się ponad reszę aranżacji. Warto wziąć to pod uwagę już na etapie pisania tekstu lub też potem na etapie miksu.

Album jest spójny brzmieniowo, ale ma też swoje odcienie. Niektóre utwory są bardziej chilloutowe, inne bardziej perkusyjne. Zdecydowanie nadaje się do słuchania od początku do końca. Moja ocena 5/5.


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Kaper - 2.07.2015

W utworze "Heartbeat" mam wrażenie, że są fałsze na wokalu w 5:04 :)

Drobna różnica głośności, pierwszy i czwarty lecą mniej-więcej tak samo głośno potem coraz ciszej piąty, drugi i trzeci ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia.

Bardzo klimatyczne kawałki i wszystkie trzymają ten klimat, dobrze wykonany miks jak i aranżacyjnie dobrze wypadają.

Gratulacje wydania ;)


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Stiopa - 2.07.2015

Broń Boże fałsze. A głośności faktycznie się różnią. Label wydaje walki z moim masteringiem i cholera zapomniałem, a nawet nie wpadłem na to, żeby wszystko znormalizowac...oni też tego nie zrobili. Pisałem do nich, ale im to nie przeszkadza, wiec nie wnikam... Dzięki za uwagi i opinie. Mam zrobionego mixa, tam wszystko gra na tym samym poziomie ;) Zdradzę jeszcze, że już jest radio edit, short version i będzie club version kawałka Clasped Hands....
Pozdro


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - shadowfinder - 3.07.2015

Juz co mowilem co o twoim albumie sadze, Stefan! :-)

Trzymaj tak i dalej do przodu! Zycze ogromnego sukcesu!!


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - efg1 - 3.07.2015

bardzo piękne utwory :) jestem pełen podziwu... a co do SSS to też się z tym borykałem podczas współpracy z Agą... taki już jest ten nasz język, syczący... i ogólnie mikrofony nie lubią tej głoski


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - droom - 3.07.2015

Ciekawe, klimatyczne, nawet powiedzialbym lekko romantyczne produkcje.
Wokal w nie kazdym utworze mi odpowiadal, zwazajac na maniere spiewu, ale ogolnie dobrze.
Strasznie glosne i sprasowane produkcje. Nie wiem czy zwalcowal to tak wydawca czy Ty?
Wiem, taka moda na glosne kawalki, ale na Boga po co kaleczyc tak fajne utwory? Przeciez kazdy w domu ma potencjometr Volume ;)
Lepiej czasem pozdejlmowac te limitery i kompresory, wyslac material wydawcy i patrzec jak on to widzi, jezeli mamy oczywiscie takowa opcje.
Ogolem spoko!
Pozdrawiam
DrooM
4+


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - HybridRaven - 3.07.2015

moje zdanie juz znasz ;) jeszcze raz, swietna robota :)


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - qnebra - 3.07.2015

Bardzo ładne, ale tak skompresowane, że aż boli.


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Stiopa - 3.07.2015

Nie wiem co Was boli, ale komprechy nie ma prawie wcale. Jest na końcu Limiter, który daje troch decybeli...Jak pisałem wyżej, nie znormalizowalem ścieżek, stad takie wrażenie... Jeden jest ciszej inny głośniej....


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Shabboo Harper - 7.07.2015

Przede wszystkim, Stiopa, Angel congrats! <takjest>
Plusem całości jest uchwycony, łagodny vibe "wpleciony", w sumie, skromne instrumentarium. Ta powściągliwość dźwięków, w tego typu oferowanym klimacie, jest korzystna. Wszystko nieśpiesznie unosi się; spokojnie "przechodzi" wśród subtelnych efektów, w kolejne urocze wątki. Wokal o charakterystycznej barwie (czasem ciut nieczytelny) jest ciepłym, pełnym wdzięku dopełnieniem melodii... Album melancholijny, harmonijny; technicznie oookey. ;)
Mój ulubiony fragment to "Wings of Destiny".


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - chafer - 10.07.2015

Gratulacje! Miło się wszystkiego słucha. Mój ulubiony utwór to Heartbeat.
Co do kompresji - a może po prostu na kanale umieściłeś utwory w niższej rozdzielczości? Zanim przeczytałem komentarze także zwróciłem uwagę na to, że wszystko jest nieco spłaszczone...


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Stiopa - 10.07.2015

Zwykłe 320 kb/s mp 3 ;) Nie wiem, może faktycznie jest za mocno, a ja tego nieczuję :/
Dzięki i pozdrawiam.


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - chrisniers - 10.07.2015

Ogromne gratulacje dla Ciebie i wokalistki :)
Na początku wahałem się trochę z oceną bo trochę nie moje klimaty i na początku odsłuchu czułem, że to totalnie nie to. Podjąłem się jednak i jestem pełen pozytywnych wrażeń mimo dość melancholijnego, refleksyjnego i głęboko spokojnego klimatu.


wokalnie najbardziej podoba mi się utwór "Broken Promise"
muzycznie "Wings of Destiny"

Technicznie jak dla mnie super - bardzo się postarałeś.
Świetna aranżacja, mnóstwo ciszy i spokoju o czym często producenci każdego gatunku zapominają - niepotrzebnie spiesząc w kierunku renderowania :) Słychać ogrom cierpliwości w dźwiękach co skłoniło mnie do pozostawienia kilku słów tutaj :)

pozdrawiam


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Faden - 12.07.2015

Nr. 1 to jedynka. Uwielbiam "Closer" Przypomina chille z Ibizy...


RE: Stiopa & Angel Falls- Deep Emotions Ep ( +5 ) - Revnotes - 16.07.2015

Gratuluję, stworzyliście kawał dobrej muzyki. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że zrealizowaliście to wszystko w tak krótkim czasie. Żona zapytała czy bym jej nie załatwił tej EP'ki do jej gabinetu, playlista na lata i towarzystwo Emmy Hewitt ;)