MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem (/temat-potrzebuje-kogos-z-dobrym-odsluchem)



potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - In-Tegral - 6.07.2015

Potrzebuję osoby, która posiada chociaż średniej klasy odsłuch (monitory studyjne), który by przesłuchał na swoich parach, moje tracki i sprawdził tylko jak grają ew. powiedział jakie pasmo kuleje czy coś.

____[Knifeman]____________
nazwa tematu z capsem - warn 20% - porawiam



RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - Revnotes - 6.07.2015

Tannoy REVEAL 601A / Beyerdynamic DT 880 PRO.

Standardowo użytkownicy umieszczają swoją muzykę we wskazanym w regulaminie dziale, komentują utwory innych i oczekują na ewentualne komentarze pod swoimi pracami. Co masz do zaoferowania w zamian za mój feedback? Zwykle przesłuchuję muzykę wielu osób i komentuję tylko w tych wątkach, w których faktycznie mam coś do powiedzenia, ale jeżeli mam zrobić wyjątek od reguły, to czekam na Twoje propozycje.

Przekonaj mnie.


RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - Zirds - 6.07.2015

JBL LSR 305 / Splrx HD 662F (BD to nie są, ale wyuczyłem sobie na nich już ucho)

Tak samo jak Rev napisał. Powinieneś się dzielić swoimi trackami w dziale Wasze Produkcje lub ewentualnie w poddziałach Dema i Preview - gdzie możesz udostępniać swoje projekty i kulejące dema. Tam też jesteśmy od tego by rzec dobre słowo i podzielić się wiedzą.


RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - In-Tegral - 6.07.2015

Nie działa mi strona soundcloud (problem z certyfikatami i nie wiem jak to rozwiązać) w każdym z tracków w dziale wasze produkcje (hardstyle) gdzie mogę przesłuchać na zippy lub pobrać z SC bez otwarzania strony wyrażam swoją opinie analizując track, więc proszę nie odbierajcie tego jako bycie pijawką. Co do monitorów też trochę źle się wyraziłem. Nie chodzi mi o to żeby ktoś (załóżmy Stefan lat 13 dostał monitory Adama na gwiazdkę) żeby mi to przesłuchał tylko ktoś kto zna swój sprzęt. Co mogę zaoferować? nie mam pojęcia szczerze mówiąc, może jeżeli kogoś interesuje hardstyle i sound design z tym związane to mogę w tym pomóc a tak to nie wiem.


RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - Zirds - 6.07.2015

Jak Ci nie działa SC to są inne strony na które można wrzucać muzykę - Zippyshare, Youtube, Vimeo etc.
Nie wiem czego w takim przypadku oczekujesz od osób posiadających monitory i są osłuchane w brzmieniu i znają się na rzeczy?


RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - In-Tegral - 6.07.2015

To przecież proste, posiadam tylko jedną parę monitorów studyjnych, więc zamiast skakać po normalnych sprzętach i testować czy wszystko gra jak powinno (szczególnie chodzi o pasmo na sumie, czy nie ma za dużo wysokich etc. i czy nic się nei wybija) mogę podesłać komuś mój track by go przesłuchał na swojej parze monitorów (Zajmie mu to 5 min a mi pomoże zaoszczędzić nerwów i czasu znacznie więcej) nie wiem jak Wy, ja się staram pomagać każdemu kto tej pomocy oczekuje NIC W ZAMIAN NIE OCZEKUJĄC no ale trudno nic na siłę, temat do zamknięcia. Dzięki również za odpowiedzi.


RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - Maciek - 6.07.2015

Przecież każdy słyszy inaczej - każde monitory brzmią ciut inaczej, każdy ma inny styl miksowania - daj kilku inżynierom ten sam numer a każda wersja będzie inna bo każdy robi to na swój sposób - to się właśnie nazywa swój unikalny styl, na który przede wszystkim składa się to jak Ty postrzegasz numer a nie inni


RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - Zirds - 6.07.2015

Jeżeli nie masz zaufania do sprzętu jaki posiadasz to po co Ci w ogóle monitory? Brzmienia monitorów trzeba się wyuczyć bo nie każde brzmią perfekcyjnie (nie każde mają idealnie płaskie pasmo przenoszenia).

Ja się tego nie ruszam, przykro mi. To jest dziwne łażenie na łatwiznę.

Po to masz odsłuchy referencyjne (domowy sprzęt HI-FI, radio na Mp3, radio samochodowe) by móc sprawdzić jak Twoja muzyka będzie brzmiała dla osób nieposiadających monitorów. Ja tak robię, każdy tak robi, nawet ten co nie ma monitorów i musi polegać na 3 innych odsłuchach na raz.

Tu nie chodzi o to czy pomagasz każdemu czy nie. W ogóle nie wiem o co Ci chodzi z tą pomocą etc. Jeżeli sam sobie nie potrafisz pomóc i poradzić z własnymi błędami to lepiej nie pomagaj innym.


RE: potrzebuje kogoś z dobrym odsłuchem - Revnotes - 7.07.2015

Niestety nie kojarzę Cię, więc prawdopodobnie odwiedzamy totalnie inne tematy na forum. Natomiast jeżeli aktywnie oceniasz prace innych, to conajmniej jeden z nich, prędzej czy później na pewno skomentuje Twój track, jeżeli oczywiście uzna, że warto. Ja w żaden sposób nie próbowałem Cię atakować, po prostu uważam, że takie usilne dopraszanie się o komentarze nie pomaga. Nikt z tutaj obecnych nie otrzymuje kasy za komentowanie utworów, a dobrowolność sprawia, że czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość, a czesem w ogóle komentarz pod naszym trackiem się nie pojawi. Takie życie.