MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Zirds - Acid Jam - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Zirds - Acid Jam (/temat-electronica-zirds-acid-jam)



Zirds - Acid Jam - Zirds - 7.07.2015

Kwaśna sesyjka Live, wybaczcie jakość wideo, ale jeszcze nie obczaiłem możliwości Youtube'a




RE: Zirds - Acid Jam - Kaper - 7.07.2015

Tak patrząc na to to mam wrażenie, że to kawałek raczej robiony dla zabawy. Jest kilka momentów, w których się nie wbijasz lub kwantyzacja tych dźwięków jest nie spójna, np. werbel od 1:05 :)
Fajną masz zajawkę, fajne sprzęty i to się ceni :) back to the old school :)


RE: Zirds - Acid Jam - Zirds - 7.07.2015

Dlatego napisałem Jam. I to nie jest back to the oldschool bo taki gatunek muzyki jest ponadczasowy.


RE: Zirds - Acid Jam - qnebra - 7.07.2015

Jak na improwizację i sesję Live to ładnie.


RE: Zirds - Acid Jam - Mat.Mor.Raw - 7.07.2015

Bardzo ładnie to wszystko brzmi i fajne świecidełka. Teraz to umiom brzmienie upakować w statki kosmiczne :D
Ja kiedyś w rebirth się bawiłem w podobny sposób, albo też przygotowywałem 1 pattern w trakerze (np. Scream Tracker) z kilkunastoma ścieżkami, a następnie robiłem mute/unmute poszczególnych ścieżek. Ciężko było się potem zebrać, żeby z takiego jednego patternu poskładać cały utwór. No i teraz mam trochę takich 1-patternowych szkiców do dokończenia...


RE: Zirds - Acid Jam - Zirds - 7.07.2015

Też się bawiłem w reBirth, gdzieś nawet ostatnio widziałem ogłoszenie, że ktoś chce sprzedać komputer z DAW do produkcji plus jakieś wtyki typu NI Kontakt, Massive etc i do tego chciał dorzucić oryginalny pudełkowy Propellerheads reBirth...


RE: Zirds - Acid Jam - Mat.Mor.Raw - 7.07.2015

No a ostatnio zrobili wersję rebirth na iPada, można więc posmyrać paluchem po kwasach :E https://www.propellerheads.se/rebirth


RE: Zirds - Acid Jam - Zirds - 7.07.2015

z Apple w domu to mam tylko kompot.


RE: Zirds - Acid Jam - Knifeman - 7.07.2015

wybacz ale wynudziłem się :E pomysł zabił brak dynamiki i monotonność ale zdaje sobie sprawę że to zabawa w domu a nie live przed 10k publicznością. Podziwiam hobby

zestaw dział na tym filmie przez daw? zabawiłbym się jakimiś efektami na padzie xy sterowanym myszką czy touchpadem


RE: Zirds - Acid Jam - Zirds - 7.07.2015

Przez Bitwiga. Każdy instrument z Rolanda tr8 i tb3 jest na osobnej ścieżce w DAW. Zaś sam interfejs jest w TR-8.


RE: Zirds - Acid Jam - szymski - 15.07.2015

Też bym się pobawił tym sprzętem. Pożycz na chwilę :)
A tak na poważnie - cenię, że masz taką zajawkę. Właśnie poprzez taką zabawę i w trakcie takiej zabawy wpadają najlepsze motywy, które możesz wykorzystać później w bardziej poważnych produkcjach.
peace!


RE: Zirds - Acid Jam - Zirds - 15.07.2015

(15.07.2015, 21:49)szymski napisał(a): Też bym się pobawił tym sprzętem. Pożycz na chwilę :)
A tak na poważnie - cenię, że masz taką zajawkę. Właśnie poprzez taką zabawę i w trakcie takiej zabawy wpadają najlepsze motywy, które możesz wykorzystać później w bardziej poważnych produkcjach.
peace!

Serio? A myślisz, że po co kupiłem ten sprzęt? By stał i się kurzył, czy może dlatego by urozmaicić brzmienie nowych kompozycji? ;)

Jak już chcesz dodać jakiś sensowny komentarz, a nie nabić sobie posta to lepiej nabij sobie posta w innym temacie ;)

pozdro :P


RE: Zirds - Acid Jam - Stiopa - 16.07.2015

Sprzęt to jedno, pasja drugie. Improwizacja jak najbardziej przemyślana. Zabawa na filtrach chyba daje najlepsza frajdę. Również jak Mateusz, bawiłem sie sto lat temu na rebirth'dzie i trackerach... Teraz to jest bajka.. A tych TR'ow i TS'ów światełka miażdżą, z nimi każdy live jest mega.
Pozdro


RE: Zirds - Acid Jam - ShifteD - 15.08.2015

Fajna zajawka, ostatnio też zacząłem się bawić w podobne rzeczy ale jedynym sprzętem który posiadam jest Akai Midimix ;P który swoją drogą polecam - niedrogie a daje dużo możliwości, wszystko zależy co sie ma w głowie :)

co do tej sesji slychać że to czysty spontan ale brakuje mi zabawy efektami, jakies delaye reverby itp na poszczególnych dźwiękach , ale mimo wszystko slucha sie tego przyjemnie, nawet na kacu ;P