MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zmiana Interfejsu Audio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Zmiana Interfejsu Audio (/temat-zmiana-interfejsu-audio)



Zmiana Interfejsu Audio - PaPórz - 12.07.2015

Witam.

Posiadam interfejs Miditech Audiolink III do którego mam podpięte monitory M-AUDIO BX5 D2 oraz gramofon. Myślę nad wymiana go na inny np. Focus Scarlett 6i6.( potrzębuję jeszcze dwóch wejść do podłączenia gramofonu, których wersja 2i2 niestety nie posiada )

I tutaj pojawia się moje pytanie, czy odczuję różnice przy odsłuchu? Przy pracy z aktualnym interfejsem słyszalne są szumy w monitorach, zakładam że to wina mojego interfejsu.

I czy możecie polecić jakaś alternatywę dla 6i6?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Zirds - 12.07.2015

Wszystkie interfejsy są robione na podobnej zasadzie (chodzi o te z klasy budżetowej) więc oprócz parametrów i dodatkowych opcji jakość jak i podzespoły niewiele się różnią. Każdy interfejs będzie generował szum, który pochodzić może od jego własnych przetworników albo tworzyć się z brumów i przepięć sieciowych.


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Rafael Jez - 12.07.2015

Szum może powodować połączenie kablami mono z monitorami.


RE: Zmiana Interfejsu Audio - PaPórz - 12.07.2015

Okej. W takim razie, jaki nie-budżetowy interfejs audio mogłbyś mi polecić?

P.S Od jakiej ceny można kupić taki interfejs?


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Zirds - 12.07.2015

(12.07.2015, 12:18)Rafael Jez napisał(a): Szum może powodować połączenie kablami mono z monitorami.

Dlatego ja mam kable symetryczne, a mimo to jest lekki szum. Pojawia się on przy używaniu fantomu przy nagrywaniu mikrofonu (mam Scarlett 2i2) oraz przez zasilanie za pomocą USB (nie ma innego).


(12.07.2015, 12:49)PaPórz napisał(a): Okej. W takim razie, jaki nie-budżetowy interfejs audio mogłbyś mi polecić?

P.S Od jakiej ceny można kupić taki interfejs?

Są takie co kosztują już ponad 10k zł typu Apogee Symphonie, AVID..

ale...

Zastanów się czy nie lepiej kupić jakiś mikser audio z wbudowanym interfejsem.

Behringery są przez część osób lubiane a przez część nienawidzone. Te starsze wersje szumią jakbyś nagrywał koncert nad morzem, ale te nowsze to już coś -zwłaszcza po tym jak Behringer przejął firmę Midas produkującą świetne stoły mikserskie.

Polecam zahaczyć o artykuły na Zakamarkach Audio, znajdziesz tam wszelką pomoc. Warto też czytać komentarze pod artykułami: http://zakamarkiaudio.pl/2010/11/jak-wybrac-mikser-do-studia-i-czy-jest-to-konieczne.html

lub poszukać w internecie recenzji i zapoznać się z szerszą grupą zaznajomioną w tym temacie..

http://www.swistak.pl/poradniki/398-Jak-wybrac-mikser-audio.html


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Rafael Jez - 12.07.2015

Ja problem miałem z szumem jak tymczasowo minitory Genelec 8030 były podłączone do interfejsu Apogee Duet 2 kablami mono, po zmianie na kable stereo 0 szumów i też interfejs jest na USB.


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Maciek - 12.07.2015

na allegro jest obecnie używany RME Fireface 400 za 2 tysie z hakiem - nie ma mowy o szumach - nie miałem do czynienia z lepszym interfejsem niż RME


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Zirds - 12.07.2015

RME chyba robi Babyface?


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Maciek - 13.07.2015

Zirds, tak jest. Niestety nie miałem z tym do czynienia - koszt nowego to połowa ceny Fireface - pewnie dużo mniej wejść/wyjść (mikser zawsze można dokupić). Nie czytałem, nie znam, wygląda to na "budżetowy RME" ale i tak pewnie warto jeśli ktoś szuka solidnego interfejsu.


RE: Zmiana Interfejsu Audio - PaPórz - 15.07.2015

Dzięki za wszystkie porady. Znalazłem jeszcze interfejs Focusrite Forte, i chyba to na niego się zdecyduję. Posiada wszytko czego potrzebuję i ma dobre recenzje(no i oczywiście w miarę jak dla mnie przystępna cena). Czy ktoś miał może z nim doczynienia?


RE: Zmiana Interfejsu Audio - PaPórz - 22.07.2015

Odświeżę temat jeszcze jednym pytaniem.

Posiadam interfejs Miditech Audiolink III(czyli jak gdzieś wyczytałem na forach to trochę lepszą kartę zintegrowana) oraz monitory M-Audio BX5 D2. Czy jeżeli wymienię interfejs na RME Babyface zauważę różnicę w odbiorze dźwięku?( chodzi mi o sam odbiór, nie nagrywanie wokalu itp.)
Może ktoś posiada powyższy interfejs i się o nim wypowie.


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Revnotes - 22.07.2015

Nie tędy droga. Na "odbiór" wpłynie wymiana monitorów odsłuchowych. Nawet najlepszy interface audio nie uczyni z monitorów tego czym po prostu nie są.


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Zirds - 22.07.2015

Tak jak Rev napisał... to co wchodzi i wychodzi jest ważne, a nie pośredniki. Interfejs audio niewiele dodaje do dźwięku. Taki sprzęt służy w większości przypadków jako wzmacniacz mikrofonowy, urządzenie odciążające procesor od przeciążeń związanych z używaniem zewnętrznych instrumentów czy elementów odsłuchowych, zmniejsza latencję (opóźnienie). Może powodować polepszanie brzmienia właściwie tylko przez te elementy, które opisałem powyżej, ale nie licz na to, że RME Babyface będzie grał tak, że wyciągnie z takich monitorów profesjonalne brzmienie ;)


RE: Zmiana Interfejsu Audio - PaPórz - 22.07.2015

Aha. Czyli w moim przypadku jeżeli już miałbym wymieniać coś z tych dwóch rzeczy, to na pierwszym miejscu byłyby monitory? Posiadany przeze mnie interfejs nie ograniczałby lepszych odsłuchów?


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Zirds - 22.07.2015

W sumie mógłbyś posiadać zwykłą kartę ESI Maya (stary sprzęt) i monitory z Geneleca albo Dynaudio... ale też jest ważne to co do nich wpuszczasz - umiejętny miks, dobre ucho...


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Maciek - 24.07.2015

(22.07.2015, 23:02)PaPórz napisał(a): Odświeżę temat jeszcze jednym pytaniem.

Posiadam interfejs Miditech Audiolink III(czyli jak gdzieś wyczytałem na forach to trochę lepszą kartę zintegrowana) oraz monitory M-Audio BX5 D2. Czy jeżeli wymienię interfejs na RME Babyface zauważę różnicę w odbiorze dźwięku?( chodzi mi o sam odbiór, nie nagrywanie wokalu itp.)
Może ktoś posiada powyższy interfejs i się o nim wypowie.

to tak jakbyś założył koła od fiata 126p do BMW i pytał czy pojadą szybciej


RE: Zmiana Interfejsu Audio - PaPórz - 25.07.2015

Pojada szybciej bo będą w bmw, ale nie rozumiem co w tym przypadku jest fiatem a co bmw ?


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Zirds - 25.07.2015

Jemu chodziło bardziej o porównanie typu.. Założenie sutanny nie robi z ciebie księdza...


RE: Zmiana Interfejsu Audio - PaPórz - 25.07.2015

Hehe ok. Ale skoro droższy interfejs w tym przypadku RME posiada lepsze przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe, wiec powinien lepiej i dokładniej zamieniać sygnał cyfrowy czyli np. próbkę stopy czy sampla na dźwięk który słyszymy. Więc idąc dalej, im lepiej usłyszymy przetworzony dźwięk, tym bardziej dokładnie będzięmy mogli go zmiksować. Czyli jednak różnica w odsłuchu powinna być między interfejsem budżetowym, a takim studyjnym. Czy mój tok rozumowania jest prawidłowy czy się mylę?


RE: Zmiana Interfejsu Audio - Zirds - 25.07.2015

No zmieni, ale jak głośniki są do dupy to i najlepszy lampowy przetwornik ich nie przebije...