MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Libra Makowski - Higher Counciousness - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Libra Makowski - Higher Counciousness (/temat-chill-out-libra-makowski-higher-counciousness)



Libra Makowski - Higher Counciousness - libra_makowski - 16.07.2015

Zapraszam do słuchania drugiego utworu z mojego najnowszego chillout'owego projektu Emotional Healer. Oczywiście jak zawsze Wasze spostrzeżenia są mile widziane :)




RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - Stiopa - 16.07.2015

Spokój.... Świetny klimat, iście nieziemski, lekkie podmuchy synthów, dają niesamowite efekty... Perka jak z kosmosu.
No świetny kawałek... Podoba mi się bardzo. Stary tego możn słuchac w nieskończoność, niebezpieczna jest taka muzyka, bo można odpłynąć i zapomnieć o świecie...
Przekozak chill. Puszczam komenta i słucham dalej................................................ d-_-b
Pozdrawiam


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - Zirds - 17.07.2015

Te dźwięki brzmiące jakby "w reverse" lekko są drażniące przy tak delikatnym, subtelnym tle... ale 4/5 ;)


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - Shabboo Harper - 17.07.2015

Urodziwie kołysze(sz) do snu... Good night (always and forever) ^^.


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - aqmoolator - 18.07.2015

Bardzo podoba mi się pochód i brzmienie tej barwy, która gra od początku. Ładnie brzmi mimo lekkiego "harczenia", ale to urok padów "lo-fi". Ta jest piękna i głęboka. Osobiście niczego bym tu nie zmieniał. Wszystkie przeszkadzajki i efekty dodają tej kompozycji wyjątkowego uroku. Klimatyczne i wciągające.
Wisisz mi osiem minut życia :) Odleciałem.


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - Equinox - 21.07.2015

kawalek nie w moim stylu troche ale perkusja mnie urzekla... znowu :>


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - chafer - 21.07.2015

Hm, aż mi głupio, ale mam zupełnie inne zdanie na temat tego utworu. Biorąc pod uwagę bardzo pozytywne komentarze wyżej mam tylko jedno wyjaśnienie - nie udało mi się odpowiednio wsiąknąć w klimat. :)

No, ale nie sugeruję się komentarzami i oto moja opinia: bardzo zmęczył mnie Twój utwór. Początek jest bardzo ciepły, spokojny i klimatyczny i technicznie bez zastrzeżeń. Potem jednak przez parę minut jest grana ta sama melodia, bez żadnych wariacji, ciągle i ciągle. Do tego przeszkadzajki są zbyt jednostajne i nie wprowadzają wystarczających urozmaiceń do utworu a "rewersy", o których wspominał Zirds - zbyt drażniące.
Perkusja od 2:30 - bardzo fajna. Nie podoba mi się jednak bit - brzmi trochę jak uderzenia piłki do kosza i odstaje od ciepłego tła.

Wybacz taką opinię, ale zupełnie nie poczułem klimatu a liczba rzeczy, które mi nie pasowały jest na tyle duża, że ode mnie tylko 3/5...


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - libra_makowski - 21.07.2015

(16.07.2015, 17:52)Stiopa napisał(a): Spokój.... Świetny klimat, iście nieziemski, lekkie podmuchy synthów, dają niesamowite efekty... Perka jak z kosmosu.
No świetny kawałek... Podoba mi się bardzo. Stary tego możn słuchac w nieskończoność, niebezpieczna jest taka muzyka, bo można odpłynąć i zapomnieć o świecie...
Przekozak chill. Puszczam komenta i słucham dalej................................................ d-_-b
Pozdrawiam

Dziękuję serdecznie. Dokładnie o taki efekt chodziło, żeby można było odpłynąć... Świetnie mi się biega z tym kawałkiem ^^

(17.07.2015, 2:24)Zirds napisał(a): Te dźwięki brzmiące jakby "w reverse" lekko są drażniące przy tak delikatnym, subtelnym tle... ale 4/5 ;)

Hehe właśnie go dodałem, żeby nie było tak wszystko dokładnie delikatne...

(17.07.2015, 23:04)Shabboo Harper napisał(a): Urodziwie kołysze(sz) do snu... Good night (always and forever) ^^.

Simple Thank You!

(18.07.2015, 13:12)aqmoolator napisał(a): Bardzo podoba mi się pochód i brzmienie tej barwy, która gra od początku. Ładnie brzmi mimo lekkiego "harczenia", ale to urok padów "lo-fi". Ta jest piękna i głęboka. Osobiście niczego bym tu nie zmieniał. Wszystkie przeszkadzajki i efekty dodają tej kompozycji wyjątkowego uroku. Klimatyczne i wciągające.
Wisisz mi osiem minut życia :) Odleciałem.

Dziękuję ślicznie. Poczekaj jak wypuszczę cały album, mam nadzieję, że będzie to więcej niż 8 minut :D.

(21.07.2015, 9:56)Equinox napisał(a): kawalek nie w moim stylu troche ale perkusja mnie urzekla... znowu :>

Czyli udało się czymś chwycić ;P

(21.07.2015, 12:29)chafer napisał(a): Hm, aż mi głupio, ale mam zupełnie inne zdanie na temat tego utworu. Biorąc pod uwagę bardzo pozytywne komentarze wyżej mam tylko jedno wyjaśnienie - nie udało mi się odpowiednio wsiąknąć w klimat. :)

No, ale nie sugeruję się komentarzami i oto moja opinia: bardzo zmęczył mnie Twój utwór. Początek jest bardzo ciepły, spokojny i klimatyczny i technicznie bez zastrzeżeń. Potem jednak przez parę minut jest grana ta sama melodia, bez żadnych wariacji, ciągle i ciągle. Do tego przeszkadzajki są zbyt jednostajne i nie wprowadzają wystarczających urozmaiceń do utworu a "rewersy", o których wspominał Zirds - zbyt drażniące.
Perkusja od 2:30 - bardzo fajna. Nie podoba mi się jednak bit - brzmi trochę jak uderzenia piłki do kosza i odstaje od ciepłego tła.

Wybacz taką opinię, ale zupełnie nie poczułem klimatu a liczba rzeczy, które mi nie pasowały jest na tyle duża, że ode mnie tylko 3/5...

Zamysł utworu był taki aby wprowadzał w jednostajny rytm, stąd być może płyną Twoje odczucia. Jeśli chodzi o beat to być może mógłby być ciut cichszy. Zapraszam do słuchania kolejnych kawałków z albumu, będą również bardziej urozmaicone w strukturze. Dziękuję Ci za szczerą wypowiedź :)


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - Pielgrzym - 20.08.2015

Cześć.
Bardzo podoba mi się Twój utwór, intrygujący klimacik, trochę minimalistyczna, transowa forma, jak dla mnie fajnie to wyszło. Wielki plus za wysokie tony, słyszę, że nie poszalałeś z EQ, co dla mnie jest ogromnym plusem! Bardzo ładnie wybrzmiewają i mają ładna barwę (bez podrasowania EQ! ;) ).

pozdrawiam


RE: Libra Makowski - Higher Counciousness - OProject - 20.08.2015

Jak dla mnie ta stopa brzmi słabo i już wolałbym ten kawałek bez niej ;/
Mam podobne odczucia jak kolega chafer, piłka do kosza... xd
Całość z czasem staje się monotonna więc ja bym skrócił do 5-6 minut.
Urzekł mnie moment z 4 minuty, tu brzmi najlepiej :D
Śmiesznie wygląda waveform takie prostokąty i kwadraciki xd popracuj trochę nad automatyzacją wejsć i wyjść filtrów, bądź głośnościach