MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Maciek - Nowhere To Hide - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Maciek - Nowhere To Hide (/temat-hip-hop-maciek-nowhere-to-hide)



Maciek - Nowhere To Hide - Maciek - 22.07.2015




RE: Maciek - Nowhere To Hide - Shabboo Harper - 23.07.2015

Hmm, to taki "specyficzny", "z tupetem" Hip Hop^^. Podoba mi się konkretny Sound Design; wymyślny (barwny) background, lekko ponury charakter utworu. Jest świetnie. Maćku, jedyny zarzut: zbyt krótko... <takjest>


RE: Maciek - Nowhere To Hide - Zirds - 23.07.2015

Dobrze, że jest Shabboo bo bym nie wiedział, że Maciek coś skomponował... Dziękuję :)

Początek bardzo mi przypomina, ale w wolnej wersji utwór Machete z albumu Play Moby'ego.
Świetnie rozbudowana linia perkusyjna, scratche dodają tylko smaku... Dj Krush, Dj Vadim. Bardzo psychodelicznie wszystko brzmiące jak UNKLE, Portishead etc... muszę to usłyszeć na lepszym odsłuchu, ale jak już za pierwszym razem wymieniam takie gwiazdy to znaczy, że muszę Ci dać 5/5...


Ps. W sumie nie wiem czemu siedzisz na forum dla amatorów, jak u Ciebie pełny profesjonalizm...


RE: Maciek - Nowhere To Hide - LaboratoryKiller - 23.07.2015

Podoba mi się to jak zmanipulowałeś moją rzeczywistością tym utworem. Przypominasz trochę The Prodigy =D
Ta nutka to kawał dobrej i przemyślanej roboty!


RE: Maciek - Nowhere To Hide - Maciek - 23.07.2015

Dziękuję za sprawdzenie numeru i opinie.
Shabboo kawałek jest krótki aby wywołać u słuchacza niedosyt - słuchacz włącza jeszcze raz :)
Zirds na profesjonalizm jeszcze będzie czas ;) na razie to cierpię na jego brak i stąd ta rzadkość pojawiania się czegoś nowego. Artystów, o których wspomniałeś chętnie sprawdzę, bo jestem świadom tylko ich istnienia a muzyki nie znam za bardzo - jeśli bliscy mi klimatycznie, to chętnie się im przyjrzę. Dzięki


RE: Maciek - Nowhere To Hide - Kaper - 23.07.2015

Całkiem niezła produkcja, perka świetna aczkolwiek wydaje mi się, że z paczki i dorobiłeś hat do tego (takie moje przemyślenia), dźwięki w tle ładnie nadają mroku i wypełniają wszystko, synteza też dosyć ciekawa. Super tylko mogłoby być zdecydowanie dłuższe. Miks wyszedł Ci też przyzwoicie. Świetny kawałek.


RE: Maciek - Nowhere To Hide - Maciek - 23.07.2015

Na perkusję to mam swoje własne patenty i pozwól że ani nie zaprzeczę ani nie potwierdzę ;)


RE: Maciek - Nowhere To Hide - melodruman - 23.07.2015

Baardzo dobry, klimatyczny bit... Co do komentarzu Zirds'a : Nie można raczej tego porównywać do dj krusha, portishead ..itd ,bo bity, tych których wymieniłeś są tworzone na podstawie sampli ze starych winyli ,zarówno melodie jak i w dużym jak nie bardzo dużym stopniu też break'i które w przypadku krusha, a ten bit nie za bardzo mi sie kojarzy z nastrojowością winyla. Bardziej z jakimiś vst ,no może są tu sample melodii z winyli ale nie takiego klimatu o jakim wspomniałem jeżeli wiesz o jaki klimat mi chodzi a skoro wymieniłeś krusha to myśle,że wiesz. To moje takie przemyślenie, może i mylne ..co nie zmienia faktu,że track Maćka jest bardzo dobry.5


RE: Maciek - Nowhere To Hide - melodruman - 23.07.2015

Oj przepraszam ..źle się wczytałem :D, Zirds.. masz rację jeżeli chodzi Ci TYLKO o tę specyficzną nastrojowość a nie o brzmienie.


RE: Maciek - Nowhere To Hide - funkyfella - 29.07.2015

Słychać, że przemyślane od początku do końca, wszystko ma swoje miejsce i jest klarowne.
Pierwsza myśl po przesłuchani "weird", co oznacza że jest dobrze bo lubię ten stan - jak coś mnie zaskakuje :)

Klimat jest :)