MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Interstellar main theme preview - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Interstellar main theme preview (/temat-film-interstellar-main-theme-preview)



Interstellar main theme preview - Knoxville - 23.07.2015

Witam :)

Ostatnio po draz drugi ogladałem Interstellar i postanowilem spróbowac odtworzyć w FL'u główny motyw przewodni filmu .Motyw układłem z pamięci metodą prób i błędów ,wiec nie jest to idealna kopia 1:1. Jak myślicie brzmi to podobnie do dzieła Zimmera?



RE: Interstellar main theme preview - chrisniers - 23.07.2015

Bardzo ładne to gra ale trochę za dużo dołu takie mam odczucie ;)
ogólnie motyw podobny - szkoda, że krótkie
ten dolny padzik bardzo ładny tylko bym go puścił bardziej wolno - trochę więcej release :)


RE: Interstellar main theme preview - Knoxville - 23.07.2015

(23.07.2015, 20:44)chrisniers napisał(a): Bardzo ładne to gra ale trochę za dużo dołu takie mam odczucie ;)
ogólnie motyw podobny - szkoda, że krótkie
ten dolny padzik bardzo ładny tylko bym go puścił bardziej wolno - trochę więcej release :)

Z tym dołem mozesz mieć racje - zastosowany na szybko "mastering" nie był najwyższych lotów po prostu ,wiec może to gdzies tam kuleć .
co do tego padu to czytasz mi w myślach - wolniejszy bedzie robil lepsza robote .
Ogolnie projekt wiadomo do rozwiniecia , ale dzieki za podpowiedzi :)


RE: Interstellar main theme preview - Shattered - 28.07.2015

Bardzo podoba mi się ten film, a odnośnie demka to od jakiegoś czasu zastanawiałem się z jakich instrumentów stworzyć theme filmu. Całkiem nieźle Ci to wyszło, rzeczywiście jakbyś więcej czasu poświęcił to brzmiało by jeszcze lepiej. Nagrywałeś wszystko przez wtyczki vst czy coś z zewnętrznego źródła ?


RE: Interstellar main theme preview - thepianosup - 28.07.2015

(23.07.2015, 20:59)Knoxville napisał(a): zastosowany na szybko "mastering" nie był najwyższych lotów po prostu ,wiec może to gdzies tam kuleć .
Myślę, że dobrym rozwiązaniem by było nie robić coś na "szybciocha",a spokojnie do tego podejść, przespać się z tym i dopiero później wystawiać do oceny. Po co samego siebie oszukiwać, że coś jest skończone jak sam dobrze wiesz, że nie jest.


RE: Interstellar main theme preview - Knoxville - 28.07.2015

(28.07.2015, 11:09)Shattered napisał(a): Bardzo podoba mi się ten film, a odnośnie demka to od jakiegoś czasu zastanawiałem się z jakich instrumentów stworzyć theme filmu. Całkiem nieźle Ci to wyszło, rzeczywiście jakbyś więcej czasu poświęcił to brzmiało by jeszcze lepiej. Nagrywałeś wszystko przez wtyczki vst czy coś z zewnętrznego źródła ?

Tak wszystko co tu slychac było nagrywane na wtyczkach.Chciałem poprostu sprawdzić siebie ,czy jestem w stanie w jakis sposób dorównać temu co zrobil Zimmer - ułożyc ten głowny motyw i spróbowac oddac te " emocje metafizycznosci " , które sa ukryte w tym prostym brzmieniu.Nie posiłkowałem sie zadnym midi tylko samemu układałem z pamięci w piano roll kazdą partie ,wiec nie jest to tak w 100% idealnie odwzorowane :)


RE: Interstellar main theme preview - Knoxville - 28.07.2015

(28.07.2015, 12:05)thepianosup napisał(a):
(23.07.2015, 20:59)Knoxville napisał(a): zastosowany na szybko "mastering" nie był najwyższych lotów po prostu ,wiec może to gdzies tam kuleć .
Myślę, że dobrym rozwiązaniem by było nie robić coś na "szybciocha",a spokojnie do tego podejść, przespać się z tym i dopiero później wystawiać do oceny. Po co samego siebie oszukiwać, że coś jest skończone jak sam dobrze wiesz, że nie jest.

Chyba troszke źle odebrałes co napisalem. Projekt nie byl robiony na " szybciocha" . Układanie poszczególnych partii zajeło mi dwie noce - potem przychodziły poparwki , potem poprawki poprawek wiec w sumie mozna powiedziec ze kilka ładnych nocy mi to zajeło . Jest to podglad nieukoczończony projektu ,wiec trafilo do działu DEMA I PREVIEWY - wiec zupełnie nie wiem skad pomysł ze oszukuje samego siebie.


RE: Interstellar main theme preview - proph3t88 - 6.09.2015

Ogólnie utwór był nagrywany przy udziale organów kościelnych. Stąd myślę różnica :) Uwielbiam muzykę
Hansa Zimmera :) i w zasadzie dobry początek :)


RE: Interstellar main theme preview - Odi96 - 6.09.2015

(6.09.2015, 15:31)proph3t88 napisał(a): Ogólnie utwór był nagrywany przy udziale organów kościelnych. Stąd myślę różnica :) Uwielbiam muzykę
Hansa Zimmera :) i w zasadzie dobry początek :)
Tutaj masz rację, ale są wtyczki które umożliwią stworzenie takich utworów bez organów kościelnych :) Na youtube jest trochę remake'ów i brzmi to identycznie jak w filmie.

Odnośnie remake'u , jest ładnie, czuć "to coś", tak trzymaj :)


RE: Interstellar main theme preview - Knoxville - 12.09.2015

(6.09.2015, 17:13)Odi96 napisał(a):
(6.09.2015, 15:31)proph3t88 napisał(a): Ogólnie utwór był nagrywany przy udziale organów kościelnych. Stąd myślę różnica :) Uwielbiam muzykę
Hansa Zimmera :) i w zasadzie dobry początek :)
Tutaj masz rację, ale są wtyczki które umożliwią stworzenie takich utworów bez organów kościelnych :) Na youtube jest trochę remake'ów i brzmi to identycznie jak w filmie.

Odnośnie remake'u , jest ładnie, czuć "to coś", tak trzymaj :)

Teraz sa takie możliwości jesli chodzi o brzmienie z wtyczek , że mozna praktycznie robic całe soundtracki do filmów nie wychodzac z okna wlasnego komputera - oczywiscie pod warunkiem ze mamy dostep do płatnych profesionalnie brzmiacych wtyczek , mocny sprzet na ktorym projekt nie zacznie ciąć ...oraz smykałke do robienia tego typu utwory.

Jesli chodzi o ten mój remake to pierwszy projekt w ktorym starałem sie odpowienio (moim zdaniem )porozwalac dzwieki w panoramie za pomoca stereo shaper .Nie brzmi moze to jak kopia 1:1 Zimmera - ale generalnie chciałem sie sprawdzic czy uda mi sie wyciśnąc podobnie brzmiący motyw .Mysle ze sie udalo i nastepne produkcje beda juz tylko lepsze :)