MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) (/temat-zedd-beautifull-now-feat-jon-belion-z3ke-remix)



Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - Z3KE - 25.07.2015

Cześć!
Oto mój nowy remix utworu "Beautifull Now" niejakiego ZEDD'a xD
Mam nadzieję, że Wam się spodoba, liczę również na jakieś przemyślenia i rady odnośnie strony technicznej i nie tylko :)
Z góry dzięki za odsłuch!




RE: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - thepianosup - 25.07.2015

Ogólnie brzmi Mega profesjonalnie, ale muszę przyczepić się do dropu. Jest oparty na czwartym stopniu tonacji, tak zwanej subdominancie, a nie na tonice czyli tak jak powinno być. Masz tonacje e-moll, a powinna być raczej h-moll. Albo najwyżej e-moll, a po chwili h-moll i tak w kółko. Myślę, że wtedy brzmiałoby to o wiele lepiej.
Ja bym to zrobił tak:
pierwsze dwa takty w dropie e-moll melodia: e,fis,g,fis,e czyli tak jak jest, a następne dwa takty tonacja h-moll, dźwięki h,cis,d,cis,h czyli to samo o kwintę wyżej.
P.S Ostatnie zdanie to tylko moja sugestia, ale myślę, że wiele osób zgodzi się ze mną, że drop nie powinien być oparty na innej funkcji niż podstawowa - Tonika.


RE: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - Revnotes - 27.07.2015

Zgadzam się z przedmówcą do wejścia dropa, po prostu magia i kosmos. Nie zrozum mnie źle, podoba mi się to, co chciałeś osiągnąć, zakrawa pokręconymi wałkami od Portera Robinsona, ale jednak to jeszcze nie to, coś jest nie tak z tonacją, może samymi akordami. Natomiast co do strony technicznej, jestem pod ogromnym wrażeniem, brzmi świetnie i świeżo.


RE: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - chrisniers - 27.07.2015

Super - ale - trochę za dużo szumu obok basu gra i jakoś tonacyjnie jest nie tak w tym dropie :) tak jakby był to miks kilku utworów - samo intro brzmi totalnie inaczej niż sam drop (tonacyjnie)
Jak powiedział Revnotes technicznie jest to bardzo, bardzo dobre wykonanie :) ogólnie słuchając całości uważam, że to wysoki poziom :)


RE: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - nullname - 27.07.2015

Brzmi świetnie - do dropu - później spadłem z krzesła i poturlałem się aż do dywanu, którego w rzeczywistości w pokoju nie ma. Nie żeby coś, ale drop też fajnie brzmi. Tylko tonacja...

Najpierw kilka faktów:
1. http://i.imgur.com/coc5Opj.png - przykładowo - ja... nie nazwałbym tego tagu tak, gdybym nie robił celowo "jaj". I nie wiedział, że drop jest wgl. z innej tonacji.
2. http://i.imgur.com/OlR6Nbr.png - potwierdzenie @UP xD

Wyczuwam tutaj nienawiść do utworu!(choć nigdy nie będę mieć pewności - zastanawiam się dlaczego napisałem 'fakty') Z tego powodu ten remix? :>

Podsumowując - technicznie ideał... aż się świeci... a ten pluck czy co to tam jest... po bokach panoramy co się tam obija - piękne. Szkoda, że taki drop zrobiłeś - byłby z tego idealny remix. :)


RE: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - Mich - 30.07.2015

Wszystko wskazywało, że to będzie melodyjny, progressive house'owy drop. Właściwie to od razu nasunął mi się drop W&W - The One, sprawdziłem sobie i pasowałby na mashup.
A tak to wszystko dobrze brzmi, ten drop też, ale po prostu nie pasuje. Wysoki poziom techniczny.


RE: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - Z3KE - 1.08.2015

Taaak...a więc już śpieszę z wyjaśnieniem...otóż taki drop pojawił się tutaj celowo...Tak wszystko było ukartowane :D Chciałem przekonać się jak ludzie zareagują na ten eksperyment...no i jak widać na SoundCloud (61 polubień) dla przeciętnego słuchacza różnica jest nieodczuwalna (niesłyszalna baranie :v) :D Nie wiem czy pamiętacie "pamiętne"[lel] "We Were Young" DVBBS....
Nie dość, że drop był ewidentną (słabą) kopią fenomenalnego moim zdaniem "Wild Out" Borgore'a to jeszcze utwór w ogóle nie trzymał się tonacji...intro sobie, break sobie a drop sobie :D Może nie był to hit no.1 (20mln+ plays on YouTube i to nie hit?!! :O) ale o dziwo ludzie pozytywnie go przyjęli (może to wina hype'u Spinnin', DVBBS itd.). Dlatego sam postanowiłem przetestować publiczność...a jak wyszło widać na moim profilu na SoundCloud. Jedynie Wy nie daliście się złamać ale tego akurat się spodziewałem :D
Nie spodziewałem się natomiast że @nullname mnie rozszyfruje :( [demaskacja] (nie wiem jak na to wpadłeś ale Twój tok myślenia to strzał w dziesiątkę!)
No cóż...to tyle....ALE...
Na osłodę mogę dodać, że prawdziwy tym razem remix "Beautiful Now" pojawi się w niedalekiej przyszłości (co Wam się chyba spodoba) i break który tutaj usłyszeliście będzie identyczny (po za zmianą tonacji plucka :v bo ten jest w dokładnie takiej samej tonacji jak drop :P).....A co do drop'a...na pewno to będzie Electro (na razie nie powiem nic więcej choć track jest już prawie gotowy).
Nie mniej dzięki wszystkim za wypowiedzi! :) Zdziwiło mnie, że aż tak doceniacie mój poziom techniczny. Może nie można mnie jeszcze porównać do Dyro ale staram się :) Każdy otrzymuje punkt reputacji (jak zawsze zresztą).


RE: Zedd - Beautifull Now (feat. Jon Belion) (Z3KE Remix) - MatrixB - 2.08.2015

Świetny track, tylko nie ten drop :/ Musiałbyś dać inny build up pod ten drop, ale break przepiękny! No i ta jakość! Daję + i follow na soundcloud, bo czekam na więcej! :)