MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kot - Rapid Changes - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Kot - Rapid Changes (/temat-kot-rapid-changes)

Strony: 1 2


Kot - Rapid Changes - KOT - 26.07.2015



Witam po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem odsłuchu :) jest to pierwszy kawałek robiony na słuchawkach beats. Nie ukrywam że sie przy nim sporo napracowałem. Skorzystałem z waszych porad i myślę że posuwam się powoli do przodu. Kawałek miał być inny ale trafiający do większości. Bardziej parkieciak. Mam nadzieje że nie nawaliłem za dużo i że 2 drop nie jest drażniący miałem z nim sporo kłopotów ale jakoś to wyszło :P Zapraszam do sprawdzenia i komentowania :) pozdrawiam


RE: KOT-Rapid changes - Zirds - 26.07.2015

Bardzo monofoniczne. Wszystko praktycznie na środku brzmi albo jakość nagrania jest w 64kbps. Brakuje przestrzeni utworowi.


RE: KOT-Rapid changes - KOT - 26.07.2015

jakość 160 kbps :P dziwne bo w mikserze porozrzucałem na boki, możliwe że za dużo wszystiego stąd taki efekt nwm szczerze mówiąc xd ale dzięki postaram sie to naprawić a najpiew wysłyszeć


RE: KOT-Rapid changes - ProCkers - 26.07.2015

Ja bym nie powiedział że jest bardzo monofoniczne, tylko zbyt stereofoniczne :D Przesadziłeś z tym rozrzucaniem instrumentów na boki, że okropnie się słucha. Bassy powinny być na środku, chyba że aranżacja/konkretny ustalony efekt wymaga inaczej. Tutaj po prostu ustawiłeś jeden bass na lewo, drugi na prawo i ma grać ;P . Brzmi to tak jakby jedno ucho miało słuchać czego innego, a drugie czego innego.

Poza tym jest dosyć chaotycznie. Dużo rzeczy brzmi jakby było układane bez jakiegoś wcześniejszego przemyślenia. Kilka klocków w piano rollu randomowo ułożonych i niech sobie jakoś to gra. No i brakuje breakdownu z prawdziwego zdarzenia, bo kick łupie i łupie.

Progres jakiś jest czego nie można Ci zaprzeczyć, ale zbyt chaotycznie budujesz swoje tracki. Postaw bardziej na prostotę i rytmikę. Nabierzesz doświadczenia i techniki to wtedy będziesz budował bardziej rozbudowane aranżacje.
Powodzenia w dalszej pracy!


RE: KOT-Rapid changes - Fly - 26.07.2015

160kbs ? Czemu nie 320? Zresztą,najlepiej wrzucaj w wav, jakość jest najlepsza ;)

(26.07.2015, 15:45)KOT napisał(a): jest to pierwszy kawałek robiony na słuchawkach beats.

Widzę, że lubisz przepłacać :P


RE: KOT-Rapid changes - qnebra - 26.07.2015

Dobra, co by tu powiedzieć:

- początek trochę chaotyczny mi się zdaje, chociaż może dzięki temu nie nudzi
- tam było jakieś przejście?
- to posiada rytm, całkiem wyraźny, na dodatek słyszę melodię. Co prawda nie urywa tyłka, ale jest.
- po drugim przejściu to już jest chaos. Mam wrażenie, że są chyba dwie, lub trzy różne melodie. Na moje niewprawne ucho brzmiało to trochę… za dużo.


RE: KOT-Rapid changes - Zirds - 26.07.2015

(26.07.2015, 18:11)Fly napisał(a): 160kbs ? Czemu nie 320? Zresztą,najlepiej wrzucaj w wav, jakość jest najlepsza ;)

(26.07.2015, 15:45)KOT napisał(a): jest to pierwszy kawałek robiony na słuchawkach beats.

Widzę, że lubisz przepłacać :P


Jakość WAV jest najlepsza ponieważ nie jest poddana kompresji tak jak pliki mp3.


RE: KOT-Rapid changes - Beatzer - 26.07.2015

Fajny basik, ziom ;) Ogólnie ma fajny rytm owy kawałek, dzięki takiemu ułożeniu rytmu da się już rozpoznać twój styl, bo podobny był w innym kawałku elektrohałsowym ;) Sidechain clapa ładnie chodzi. Ale utwór jest pusty. Sam reeverb i panorama nigdy nie starczą, potrzebne jest wypełnienie. polecam jakość eksportowania 320.


RE: KOT-Rapid changes - thepianosup - 26.07.2015

(26.07.2015, 18:44)Zirds napisał(a):
(26.07.2015, 18:11)Fly napisał(a): 160kbs ? Czemu nie 320? Zresztą,najlepiej wrzucaj w wav, jakość jest najlepsza ;)

(26.07.2015, 15:45)KOT napisał(a): jest to pierwszy kawałek robiony na słuchawkach beats.

Widzę, że lubisz przepłacać :P


Jakość WAV jest najlepsza ponieważ nie jest poddana kompresji tak jak pliki mp3.
Moge założyć się o piwo, że i tak większość forumowiczów nie rozróżniłaby mp3 ~~ 200 Kbs od Wav :Pp


RE: KOT-Rapid changes - Zirds - 26.07.2015

Pewnie tak bo na sprzęcie budżetowym nie da się wyczuć różnicy, same domowe głośniczki czy słuchawki generują szum, który zagłuszyłby minimalne niuanse dźwiękowe takie jak różnice pomiędzy dźwiękiem skompresowanym w jakości 256 000 bitów na sekundę, a jakością nieskompresowaną typu WAV albo Flac...


RE: KOT-Rapid changes - Fly - 26.07.2015

Trochę offtop,ale w sumie to ważna kwestia.

Ja na swoich średniej jakości słuchawkach akg y50 słyszę dużą różnicę między wav,a mp3 nawet przy zapisie 450kbs. Kiedy wyeksportuje w mp3 całość traci moc.

Myślę,że jednak warto wrzucać na soundclouda pliki w wav.


RE: KOT-Rapid changes - KOT - 26.07.2015

nie wiem ile by mi sie renderował wav ale strzelam że ze 2 dni haha raz renderowałem mp3 w jakość 320 to czekałem 7 godzin przy moim sprzęcie muszę się ograniczać. kupiłem je za 400 więc chyba nie przepłaciłem grają cudownie :P ja też słyszę różnicę i utrate powera ale co zrobić :/ wrócę jednak do korzystania z presetów bo jeszcze moje umiejętności nie są wystarczające. po drugim przejściu nadal jest zachowana jedna melodia i jedna tonacja to moge zapewnić. zaszalałem trochę z dźwiękami które ciągle się zmieniają (szybko) stąd nazwa utworu faktycznie mogłem przesadzić bo nie robiłem tak nigdy wcześniej, nie korzystałem z fm bass takich troche dupstepowych. w następnych produkcjach zachowam umiar i bardziej przemyśle kawałek bo ten faktycznie był robiony na żywca że tak powiem :P myślałem w trakcie ale co tam każdemu sie może zdarzyć coś słabszego :P co do przejść to są ale nie takie super ekstra, czemu? a temu że w każdym kawałku tego typu są. znajdź za to taki drop w jakimś innym (chodzi o zamysł a nie o to jaka wyszła z tego kupa XD) staram się być oryginalny nie chodzi o to że nie potrafię. mógłbym zrobić kolejny track z ekstra przejściami i dropem ktory jest odpowiedni do teraźniejszych standardów. niektórzy już żygają tą komercją i dla nich mam zamiar robić swoją muzyke :P dzięki za zainteresowanie ! :D


RE: KOT-Rapid changes - thepianosup - 26.07.2015

(26.07.2015, 19:27)Zirds napisał(a): Pewnie tak bo na sprzęcie budżetowym nie da się wyczuć różnicy, same domowe głośniczki czy słuchawki generują szum, który zagłuszyłby minimalne niuanse dźwiękowe takie jak różnice pomiędzy dźwiękiem skompresowanym w jakości 256 000 bitów na sekundę, a jakością nieskompresowaną typu WAV albo Flac...

Nie wiem czym ty to kompresujesz do bitrate'u 256'000 b/s, ale obawiam się, że się nie da do takowego :)

Jeżeli chodzi o słyszalną różnicę to często jest to spowodowane tak naprawdę efektem placebo.
Robiłem eksperyment z kolegą, który twierdził, że musi mieć on na swoim sprzęcie tylko utwory z kompresją bezstratną w formacie Flac, bo przecież odrazu można usłyszeć różnicę pomiędzy tymże formatem, a mp3 320 Kb/s. Okazało się, że gdy nie patrzył na to w jakim formacie jest odtwarzany utwór to nie potrafił odpowiedzieć czy słucha Flac czy mp3... Myślę, że tak samo jest z co najmniej z połową "audiofilów"

(26.07.2015, 20:36)KOT napisał(a): nie wiem ile by mi sie renderował wav ale strzelam że ze 2 dni haha raz renderowałem mp3 w jakość 320 to czekałem 7 godzin przy moim sprzęcie muszę się ograniczać. kupiłem je za 400 więc chyba nie przepłaciłem grają cudownie :P ja też słyszę różnicę i utrate powera ale co zrobić :/ wrócę jednak do korzystania z presetów bo jeszcze moje umiejętności nie są wystarczające. po drugim przejściu nadal jest zachowana jedna melodia i jedna tonacja to moge zapewnić. zaszalałem trochę z dźwiękami które ciągle się zmieniają (szybko) stąd nazwa utworu faktycznie mogłem przesadzić bo nie robiłem tak nigdy wcześniej, nie korzystałem z fm bass takich troche dupstepowych. w następnych produkcjach zachowam umiar i bardziej przemyśle kawałek bo ten faktycznie był robiony na żywca że tak powiem :P myślałem w trakcie ale co tam każdemu sie może zdarzyć coś słabszego :P co do przejść to są ale nie takie super ekstra, czemu? a temu że w każdym kawałku tego typu są. znajdź za to taki drop w jakimś innym (chodzi o zamysł a nie o to jaka wyszła z tego kupa XD) staram się być oryginalny nie chodzi o to że nie potrafię. mógłbym zrobić kolejny track z ekstra przejściami i dropem ktory jest odpowiedni do teraźniejszych standardów. niektórzy już żygają tą komercją i dla nich mam zamiar robić swoją muzyke :P dzięki za zainteresowanie ! :D

7 godzin przy kompresji 3 minutowego utworu? Myślę, że nawet 15-letni złom by sobie poradził o wiele szybciej. Spróbuj znaleźć na internecie ludzi, którzy mieli podobny problem do Twojego. Sam mam lekkiego złoma, ale kompresja trwa maks. pare minut :P Prawdopodobnie masz coś uszkodzone. Zaktualizuj sobie bibliotekę Lame, może to pomoże :)


RE: KOT-Rapid changes - Zirds - 27.07.2015

(26.07.2015, 21:15)thepianosup napisał(a):
(26.07.2015, 19:27)Zirds napisał(a): Pewnie tak bo na sprzęcie budżetowym nie da się wyczuć różnicy, same domowe głośniczki czy słuchawki generują szum, który zagłuszyłby minimalne niuanse dźwiękowe takie jak różnice pomiędzy dźwiękiem skompresowanym w jakości 256 000 bitów na sekundę, a jakością nieskompresowaną typu WAV albo Flac...

Nie wiem czym ty to kompresujesz do bitrate'u 256'000 b/s, ale obawiam się, że się nie da do takowego :)

Poducz się trochę, a potem udzielaj rad innym... A jednak.. dawaj rady :)

Jak się nie da?

Masz 8-krotność przy cyfryzacji z Bajtów na bity.
256 = 2*128 = 4*64 = 8*32



256 000 = 256K (gdzie K=Kilo=1000)
256 000 bitów na sekundę w skrócie opisuje się jako 256Kb/s

Trudne?


Trochę matematyki, logiki i człowiek się gubi...


RE: KOT-Rapid changes - piral - 27.07.2015

Cytat:7 godzin przy kompresji 3 minutowego utworu? Myślę, że nawet 15-letni złom by sobie poradził o wiele szybciej. Spróbuj znaleźć na internecie ludzi, którzy mieli podobny problem do Twojego. Sam mam lekkiego złoma, ale kompresja trwa maks. pare minut Jezyk 2 Prawdopodobnie masz coś uszkodzone. Zaktualizuj sobie bibliotekę Lame, może to pomoże

@thepianosup: kompresja do wav/mp3 w FLu przy używaniu wtyczek z FLa typu Harmor i Harmless trwa dużo dłużej niż przy innych wtyczkach. Swoją drogą nie używając ich przy dużym projekcie na render potrzebuję poświęcić 30 minut lub więcej.


RE: KOT-Rapid changes - KOT - 27.07.2015

wszystkie dźwięki w tym projekcie są zrobione w harmorze :P wątpie że oducze się używać tej wtyczki, chyba że ten massive co mi poleciłeś mnie zaskoczy


RE: KOT-Rapid changes - Zirds - 27.07.2015

Nie ma czegoś takiego jak kompresja do WAV!


Pliki WAV są nieskompresowane... To o czym mówicie to RENDERING..

Przykład: Utwór został wyrenderowany (przetworzony, zmiksowany, przekonwertowany) do pliku WAV.
Przykład 2: Utwór został wyrenderowany do skompresowanego pliku MP3 w jakości/sile kompresji (bitrate) 128Kb/s.


RE: KOT-Rapid changes - thepianosup - 27.07.2015

(27.07.2015, 12:31)Zirds napisał(a):
(26.07.2015, 21:15)thepianosup napisał(a):
(26.07.2015, 19:27)Zirds napisał(a): Pewnie tak bo na sprzęcie budżetowym nie da się wyczuć różnicy, same domowe głośniczki czy słuchawki generują szum, który zagłuszyłby minimalne niuanse dźwiękowe takie jak różnice pomiędzy dźwiękiem skompresowanym w jakości 256 000 bitów na sekundę, a jakością nieskompresowaną typu WAV albo Flac...

Nie wiem czym ty to kompresujesz do bitrate'u 256'000 b/s, ale obawiam się, że się nie da do takowego :)

Poducz się trochę, a potem udzielaj rad innym...

Jak się nie da?

Masz 8-krotność przy cyfryzacji z Bajtów na bity.
256 = 2*128 = 4*64 = 8*32



256 000 = 256K (gdzie K=Kilo=1000)
256 000 bitów na sekundę w skrócie opisuje się jako 256Kb/s

Trudne?


Trochę matematyki, logiki i człowiek się gubi...

Mylisz się. Poczytaj czym różni się od siebie przedrostek "Kibi" od "Kilo" w informatyce. Komputery działają w systemie binarnym i nie da się zapisać za pomocą samych jedynek ( w systemie dwójkowym) liczby 1000 (w systemie dziesiętnym), dlatego w informatyce przedrostek "Kilo" oznacza 1024, a nie 1000 :D
Czyli: 256 Kb to nie 256'000 bitów tylko 262'144 b.

I kto tu ma racje, mądralo?


RE: KOT-Rapid changes - Zirds - 27.07.2015

Kur..wa sorry... tego nie wziąłem pod uwagę


ZWRACAM HONOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111111111111111111111111111111111


RE: KOT-Rapid changes - thepianosup - 27.07.2015

Okay. Tak jeszcze dołożę taką ciekawostkę, że producenci dysków, pamięci zawsze mówią o Gibi Bajtach a nie Giga Bajtach, dlatego np. pendrive 8 GB ma tak jakby o 0,5 GB pamięci mniej niż powinien :P

P.S Utwór - bardzo fajnie się go słucha. Daje 4 :D