MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Chris Niers - Soft Clouds - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Chris Niers - Soft Clouds (/temat-hardstyle-chris-niers-soft-clouds)



Chris Niers - Soft Clouds - chrisniers - 28.07.2015

Cześć wszystkim <v>
Takie moje wypocinki :P

Niektórzy słuchali i pomagali mi wczoraj za co ogromnie dziękuję :)
każdemu z panów pozostawiam plusik i wyrazy wdzięczności ^^


miłego odsłuchu ;)


RE: Chris Niers - Soft Clouds - Castiel - 28.07.2015

No i jest gitara przynajmniej jak dla mnie :D

Klimat jest idealny już raz pisałem,że przypomina mi Wasted Penguiz a przynajmniej pierwsze ich utwory :P

Nie słyszę już więcej błędów
Ode mnie masz 5 :)


RE: Chris Niers - Soft Clouds - Shizzlematic - 28.07.2015

intro sztosix, ale drop też nie odstaje. kozacki traczek :D


RE: Chris Niers - Soft Clouds - thepianosup - 28.07.2015

Mam parę sugestii, których oczywiście nie musisz słuchać:
1. Zmniejszyć trochę ogólnie większość szumów przed dropem. Troszkę mnie one drażnią przy odsłuchu (głównie ~ 0:30-0:50)
2. Myślę, że dobrym pomysłem byłaby automatyzacja pitchbendu przy werblu przed dropem, tak by wzrastał do góry. (Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:

Playerek
LocoMatt



RE: Chris Niers - Soft Clouds - chrisniers - 28.07.2015

(28.07.2015, 12:14)thepianosup napisał(a): Mam parę sugestii, których oczywiście nie musisz słuchać:
1. Zmniejszyć trochę ogólnie większość szumów przed dropem. Troszkę mnie one drażnią przy odsłuchu (głównie ~ 0:30-0:50)
2. Myślę, że dobrym pomysłem byłaby automatyzacja pitchbendu przy werblu przed dropem, tak by wzrastał do góry. (Chodzi mi mniej więcej o coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=uZ1jyQ1Yd7Y

dzięki za rady :) może faktycznie przesadziłem z szumami
wczoraj już miałem dość zmęczone uszy odsłuchując tego i nie zrobiłem przerwy by sprawdzić to jeszcze pare razy tylko pochłonęła mnie wizja dobrego projektu i puściłem w świat :P

co do pitchowania werbli jakoś nie jestem tego ogromnym fanem - po prostu mało mi się to podoba :)


RE: Chris Niers - Soft Clouds - TanterStyleZ - 28.07.2015

Element pianinowy wraz z chillujacym rytmem na wejsciu gitarka bo dobrze otwiera nastawia i przygotuwuje w temat.
Rozbudowany głowny motyw na plus wchodzi w moj typ ogólnie rozumianego nowego HS
Nie wiem czy stopa nie ma za dużo średnich czasem choć gra płasko i w efekcie 'wchodzi w ziemie ' co mi sie podoba.... intuicyjne chwilowe wyjscie na odetchniecie w 2;10 do 2;40 gitarka.
Rzadko daje 5tki jednak bydzie 5tka za te szczegóły bo jest wyczuwalny ten nowy HS i nie przesadzony xd


RE: Chris Niers - Soft Clouds - Head - 29.07.2015

Intro genialne, wciągające, mocno trance'owe - za to wielki plus. Bardzo podoba mi się brzmienie pianinka, bardzo relaksujące.
Motyw dobry, choć nie uderza w mój gust. Rzeczywiście, przypomina trochę pingwiny, może dlatego nie czuję klimatu.
Jakoś tak pusto w tym climaxie ;/ brakuje czegoś, szczególnie w drugim - szkoda, że nie pokusiłeś się o kolejny lead, który robiłby za tło. Być może właśnie tego tam trzeba.
Ładny kick :) ale znowu ponarzekam, bo osobiście nie lubię takich miękkich xD za bardzo kojarzą mi się z Frontlinerem.
O miksie się nie wypowiem, może trochę za dużo szumu w breakach, ale porównując np. z HM, praktycznie ich nie ma xd a oni lubią tego nawalić.
Nutka nie przemawia do mnie, co nie znaczy, że uważam ją za złą - stoi na wysokim poziomie. Za breaki dałbym ci 6 jakby była taka możliwość ;)
Czekam na kolejne tracki w twoim wykonaniu.
Piona !

Jeszcze tak dodam na koniec:
Masz ogromny potencjał i od Ciebie powinno wymagać się o wiele więcej.
Jesteś w stanie tworzyć epickie nustyle - czekam na taką produkcję, mam nadzieję, że mnie miło zaskoczysz :)


RE: Chris Niers - Soft Clouds - Adamzzz - 5.09.2015

Podzielam to co pisze Head. Nutka bardzo dobrze wyprodukowana, ale trance'owa jak diabli xD. Co prawda ostatnio nie jestem specjalnie na bieżąco hardstylem (coś za bardzo zaczął zajeżdżać komerchą) więc nie wiem nawet czy to można jeszcze klasyfikować jako hardstyle, ale co tam nazewnictwo - i tak głównie chodzi o klimat. A tutaj klimat jest.
Jeżeli chodzi o kick to mistrzostwo. Jak zrobiłeś go sam to chylę czoła i gratuluję bo dobrze wiem ile zachodu trzeba żeby coś takiego wytworzyć. Lead też dobry chociaż za mało się w nim dzieje, taki trochę za prosty. Gdybyś dał więcej głosów i trochę zwiększył detune brzmiałoby trochę agresywniej i ciekawiej, ale to tylko taka luźna propozycja.
Także jest moc i wysoki poziom tylko można by teraz to popchnąć w nieco bardziej oryginalny kierunek if ju noł ła aj miin. Ode mnie w każdym razie dostajesz 5 :D
Pozdrowienia


RE: Chris Niers - Soft Clouds - Dego - 19.09.2015

Dawno nie słuchałem Hardstylu, nie mniej jednak Twoja produkcja przypomniała mi o moich początkach... Z Hands Up'em i pochodnymi. Bardzo melodyjny i dynamiczny utwór, ale brakuje przejść w dropach, tj. fille, czy FX'y, a to ważne, szczególnie gdy się chce "ożywić" produkcje.