MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP fenomenalny beats - track 8 (+4) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP fenomenalny beats - track 8 (+4) (/temat-hip-hop-fenomenalny-beats-track-8-4)



fenomenalny beats - track 8 (+4) - Fenomen - 31.07.2015

Witam, elo, czesc, siemanko wracam na chate i podrzucam 5 uploadow to odsluchu i ocenki :)

U mnie jak zwykle tylko Oldschool, mam na niego ostatnio jazde, ze fest :D
#1



#2



#3



#4
Tu chcialbym nadmienic, ze ta soczysta, ociekajaca zajeb*stoscia i przepiekna perkusje nagrywalem z kumplem w studiu (:


#5

Knifeman
Drobna poprawka w nazwie tematu



RE: Ciagniemy Oldschool - 5 Traczkow - Zirds - 31.07.2015

Jak zawsze świetna kolekcja - niczym nie odchodząca od profesjonalnych nagrań!

Z czego jest sampel/loop melodii w utworze nr 5 ?


RE: Ciagniemy Oldschool - 5 Traczkow - Fenomen - 1.08.2015

Dzieki wielkie ziomalku, tu masz sampelek (:
Ennio Morricone - Amore Come Dolore


RE: Ciagniemy Oldschool - 5 Traczkow - melodruman - 1.08.2015

Dobre bity.. mój klimat.Dobrze,że ktoś jeszcze takie robi w tej dobie disco bitów na trapowych pluginach i syntezatorach. Też bardzo lubie oldschool...5


RE: fenomenalny beats - track 8 (+4) - Shabboo Harper - 2.08.2015

#1 urzekło mnie ciche, subtelne piano w tle;
#2 rasowy oldschool ze świetnie uchwyconym wokalem;
#3 lekko surowe i zbyt donośne Hi Hat'y, przez co flet brzmi skromnie;
#4 perca "przepiękna"? Okey... Smyczki piękniejsze. Gitara w stylu "Flamenco" również urocza. To mój ulubiony kawałek ^^;
#5 wyrafinowanie, z wdziękiem (scratch'e "pysznie" wplecione), lecz wolę oryginał. Sorry...
Fenomen, hmmm generalnie jest... fenomenalnie ;).


RE: fenomenalny beats - track 8 (+4) - Maciek - 4.08.2015

Pierwsze cztery zdążyłem sprawdzić - bardzo dobre pomysły i wykonanie. Brzmienie też niczego sobie, chociaż w pierwszym numerze bym bardziej ogarnął wysokie pasmo na bębnach. Generalnie bardzo wysoki poziom, najbardziej mi się podoba nr 2. Sampel z #4 przywołał retrospekcje ;) Kheops to też wykorzystał, jeśli mi pamięć nie szwankuje, koło 98

ok już nadrobiłem i kilka slow na temat piątki: średnio mi się widzi ten syntezator tam w zestawieniu z mistrzowsko wykorzystanym samplem. Ciężko mi stwierdzić czy basu za mało, czy znowu to pasmo wysokich, które tutaj tez bym znacznie bardziej ogarnął, po prostu go przysłania. Perkusja po mojemu stanowi jakby odrębny element z reszta kawałka - trzeba by coś z tym zrobić - lekka kompresja na całości by pomogła, lecz trzeba by kilka wcześniejszych operacji przeprowadzić (to wysokie pasmo, o którym wspomniałem) i nadać jej soczystości (jakby tak zrobić z bębnami na wszystkich Twoich numerach to dopiero by dostały kopa). Co do skreczy, to po mojemu troszeczkę za wcześnie fejder zamykasz i czuje delikatny niedosyt w wybrzmiewaniu - może lekarstwem na to było by wysłać skrecze na delikatny reverb lub/i delay.
To tylko techniczne sprawy bo jeśli chodzi o kompozycje i realizacje,nie ma się do czego przyczepić ;)