MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Zirds - River - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Zirds - River (/temat-chill-out-zirds-river)



Zirds - River - Zirds - 1.08.2015

Takie tam na luzaku :)

Może poprawię odrobinę ten lead bo jest za cicho względem reszty utworu...



edit: Wersja bez "kliknięcia" na źle wyciętym samplu.

Także prosiłbym o ocenę :)


RE: Zirds - River - Maciek - 1.08.2015

bardzo fajny numer - ja osobiście bym nie poprawiał tego leada, ciekawie wszystko hula razem, jedyne, co bym poprawił to na samym początku końcówka tego sampla gitary (fade out bo kończy się klikając)


RE: Zirds - River - Zirds - 1.08.2015

Wiem, ale to jest sampel... nie chciało mi się już z tym grzebać. Chociaż sam fade out albo wycięcie tego transjentu może usunąć te klikanie :)


RE: Zirds - River - Ralph G - 1.08.2015

Bardzo przyjemnie się tego słucha, tylko coś szybko się nudzi. Dodaj jeszcze jakieś fajne pady to lepszy klimat będzie ;)


RE: Zirds - River - Abigail Noises - 1.08.2015

Usunięcie klikania nic za bardzo nie da, bo brak tu jest wybrzmiewania gitary - chyba sampel jest ucięty. Przechodząc do oceny to czuć, że na luzie robiony. Wstęp miły dla ucha, przyciąga słuchacza. Wejście bitu wpisuje się w całość. Fajnie to pływa wszystko, lekko w klimatach 80'tych. Trochę taki ''Jan Hammer'' - On ma ''Rain'', Ty ''River'' :). Lead trochę głośniej aby przewodził. Całość faktycznie mogłaby trwać dłużej. Ogólnie świetny utwór do jazdy autem. 4/5


RE: Zirds - River - Zirds - 1.08.2015

Wysamplowałem początkowe pianino z utworu Zbigniewa Wodeckiego - Jeden krótki dzień, niestety nie chciałem usuwać tej gitary ze względu na ciepłe jej brzmienie. Usunę ten klikający transjent.


POPRAWIONE - LINK do utworu podmieniony :)


RE: Zirds - River - piral - 1.08.2015

Podoba mi się. Ciepłe, lekkie i nieprzesadzone. Najbardziej podoba mi się ten funkowy synth.


RE: Zirds - River - Maciek - 1.08.2015

(1.08.2015, 19:40)AdamWax napisał(a): Usunięcie klikania nic za bardzo nie da
o czym Ty mówisz? przecież już dało ;)

Zirds - znacznie lepiej


RE: Zirds - River - Abigail Noises - 1.08.2015

Dało o tyle, że klikania nie ma, ale wybrzmiewanie gitary jest ucięte - brzmi to nieładnie, no ale Zirds już napisał, że to sampel wycięty z Wodeckiego i pewnie inaczej się nie dało, bo coś się nakładało (inny instrument) na wybrzmiewanie - tak domniemywam tylko.


RE: Zirds - River - Zirds - 1.08.2015

Brzmienie gitary nie jest ucięte. Jest tam subtelny fade-out, więc nie czuć tego ucięcia tak mocno, i fajnie to współgra z lekkim wejściem fade-in na fortepian.


RE: Zirds - River - Abigail Noises - 1.08.2015

Jeśli to było zamierzone to ok.


RE: Zirds - River - Castiel - 2.08.2015

Melodia w intro skądś kojarze ale nie pamiętam skąd XD bo dropie bardzo fajna sekcja rytmiczna ten len lead mi się bardzo podoba :)


RE: Zirds - River - Zirds - 2.08.2015

(1.08.2015, 19:46)Zirds napisał(a): Wysamplowałem początkowe pianino z utworu Zbigniewa Wodeckiego - Jeden krótki dzień, niestety nie chciałem usuwać tej gitary ze względu na ciepłe jej brzmienie.



RE: Zirds - River - Burning Car - 6.08.2015

Całkiem fajny kawałek. Widać,że bez zbędnego spinania się zagrany. Fajne.


RE: Zirds - River - Soundmaniaq - 6.08.2015

Dla mnie to klimaty Koto z 80/90 lat z perką hip hopową, przyznam że początek bardziej przypadł mi do gustu niż druga część od 0:43, przeskok w charakterze utworu jest dość znaczny.


RE: Zirds - River - Zirds - 6.08.2015

Takie było zamierzenie utworu. Tak jak na wstępie napisałem, że utwór zrobiony na luzaku, bez ciśnień. Chociaż cieszy mnie to, że się w miarę podoba :)