MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE MK9000 - On the Edge of Horizon - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE MK9000 - On the Edge of Horizon (/temat-trance-mk9000-on-the-edge-of-horizon)



MK9000 - On the Edge of Horizon - markuszxc1 - 3.08.2015




RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Zirds - 3.08.2015

Ten lead z tym tremolo/vibrato ma barwę jak z taniego filmu o kosmitach.. Chociaż muszę przyznać, że sama melodia jest niczego sobie jak z jakiegoś dobrego Westernu.


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - markuszxc1 - 3.08.2015

heh taki mial byc ten lead. Dzieki za komentarz


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Shabboo Harper - 6.08.2015

"Kilkuwątkowy" temat... Do 0:38 utwór mnie nie przekonuje takowym (jednolitym rytmicznie) aranżem; fragment: 0:40-1:30 jest tajemniczy, finezyjny, "filmowy"; (w moim przekonaniu to świetne intro do łagodnej kompozycji), a potem ponowny "przeskok" w lekko "chaotyczny przester"... Markuszxc1 Twój Trance jest przedziwny. <hmm>


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - markuszxc1 - 7.08.2015

Shabboo dzieki za komentarz :) Utwor jest jeszcze nie skonczony i mysle ze bedzie miec conajmniej 6-7 min dlugosci i przejscia nie beda tak drastyczne. Chcialem sprobowac czegos bardziej niekonwencjonalnego i tak wyszlo :) Nie wiem czy to komplement z twojej strony? czy takie klimaty Ci nie podchodza ? :) Niemniej dzieki za opinie dobrze uslyszec co inni sadza :)


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Shabboo Harper - 7.08.2015

Proszę ;)... "Przedziwny"; wymyślny, nietypowy, oryginalny... To przychylny, z nutką prowokacji ( ^^), komentarz. Trance nie jest moim ulubionym gatunkiem, jednakże to nie jest istotne. Twój preview wkrótce osiągnie "La Grande Finale" i tego efektu jestem ciekawa. <thumbup>


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Aitra - 9.08.2015

Ciekawe czemu kazdy kto zaczyna produkcje to mysli o tym ile jego kawalek bedzie mial minut ;d To nie istotne ,najwazniejsze aby nie zanudzal sluchacza.

Melodia jak z numeru Earth Song Michaela Jacksona :P Nie lubia zrzynania melodii , ten lead jest paskudny do wymiany , polecam Massive albo Sylentha dobre banki ktore maja fajne barwy, a tak powaznie to wszystkie instrumenty sa do wymiany bo nic ze soba nie wspólgra - ja od tego bym zaczęła.

Pozdrawiam


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - markuszxc1 - 10.08.2015

Aitra laleczko. Pierwszy raz slysze Earth Song Michaela Jacksona. Sa faktycznie ze dwa akordy podobne ale to nie zrzynanie pozatym melodia kompletnie inna. Wiele piosenek ma podobne akordy nawet czesto identyczne i to nie jest plagiarizm. Wiec nastepnym razem zacisnij mocno nogi zanim zaczniesz kogos oskarzac o zrzynanie ;P Pozdro !
Ps Aitra leady byly robione od podstaw wlasnie w sylethcie. 2 Pady w massivie zrobione ale dzieki za rady ;)

Post pod postem. Warn.
T-Sted



RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Aitra - 10.08.2015

Oj wiesz nie bede sie z Toba bawic w przepychanki slowne bo to by bylo tak jakby licealista bil dziecko z podstawowki ;)

Zajmij sie najpierw mixem a dopiero pozniej kręć bo to bez sensu skoro tak Ci to wychodzi ;)

P.S. - albo nie , nie bede sie znizac do poziomu Twoich wypowiedzi ;)


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - markuszxc1 - 10.08.2015

Ojojoj Aitra :) niby sie nie bawisz w takie przepychanki slowne a jednak zaczynasz i jeszcze swoje dopowiesz..."jakby licealista bil dziecko z podstawowki"...mama Ci powiedziala zebys tak mowila jak nie wiesz co powiedziec? :)

Ps. Wiesz ja zostane przy kreceniu dzwiekow a ty zostan przy presetach ;P


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Aitra - 11.08.2015

Tak zostane przy presetach bo szkoda mi czasu na robienie czegos co brzmi tak samo ;)

Powodzenia ;)


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Abigail Noises - 12.08.2015

Oczywiście to bzdura, że niby wszystko do wymiany - niektórym to trochę słońce zaszkodziło widać. Zarzucanie ''zrzynania'', gdzie tylko nieznacznie coś jest podobne <nonie>. W dzisiejszej dobie to można by było napisać o każdym utworze coś takiego.

Lead 0d 1.53 drażni i trochę wybija - przede wszystkim jest za głośny. Perka ok, daje radę. W przejściu brakuje panoramy - lepiej by było aby ten chwilowy ''ambiencik'' (od 40s.) pływał od ucha do ucha. Trochę kuleje mastering ale piszesz, że to nie jest skończony track - ogólnie to kilka rzeczy jest za głośnych a niektóre za cicho. Dałbym 3/5 i poczekał na ukończone dzieło ale na przekór co niektórym dam 5/5 <guma>


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - markuszxc1 - 12.08.2015

Adam no chyba komus slonce zaszkodzilo tez tak mysle :) Dzieki za szczery komentarz i konkretne spostrzezenia. Sam bym sobie nie dal 5/5 bo wiem ze utwor do dopracowania ale dzieki. Mastering to prawie ze nie byl robiony tylko tak wrzucilem limiter i kompressor na szybko, wiec to od poczatku do zrobienia bedzie.

A co masz na mysli z tym zeby od ucha do ucha plywalo ? LFO jakies zrobic od prawego do lewego czy po prostu Ci chodzi o stereo width ?


RE: MK9000 - On the Edge of Horizon - Abigail Noises - 13.08.2015

Cytat:A co masz na mysli z tym zeby od ucha do ucha plywalo ? LFO jakies zrobic od prawego do lewego czy po prostu Ci chodzi o stereo width ?

No raczej to pierwsze (LFO) - aby coś się działo się pomiędzy kanałami. Czekam na to co wymyślisz ;)